احراز هویت در صرافی کوکوین چگونه است؟ اگر بخواهید از خدمات متنوع صرافی معتبر کوکوین استفاده کنید، باید در آن فرآیند احراز هویت را تکمیل نمایید تا محدودیت های حساب کاربری شما از پیش رویتان برداشته شود، لذا اگر قصد استفاده از صرافی kucoin را دارید ولی نمی توانید احراز هویت در صرافی کوکوین چطور انجام می شود، این مطلب برای شما نوشته شده است، چرا که به صورت گام به گام به شما توضیح می دهد که چگونه در صرافی کوکوین احراز هویت کنید، پس همراه احراز باشید؛

احراز هویت در صرافی کوکوین

این سوال که چگونه در صرافی کوکوین احراز هویت کنیم ابهامات زیادی را برای کاربران سایت احراز ایجاد کرده بود و به همین خاطر تصمیم گرفتیم در یک مطلب جمع و جور، احراز هویت کوکوین برای ایرانیان را به زبان ساده آموزش دهیم. به صورت کلی صرافی کوکوین یکی از پرطرفدارترین صرافی های دیجیتالی دنیاست که امکانات متنوعی مانند معاملات مارجین، فیوچرز و اسپات را در اختیار کاربران قرار می دهد. کارمزد معاملات مناسب، حجم مبادلات بالا و تنوع دارایی ها کوکوین را به انتخابی مناسب برای کاربران بدل کرده است.

البته این را باید در نظر داشته باشید که احراز هویت در صرافی کوکوین با مدارک ایرانی و برای کاربران ساکن در ایران به صورت مستقیم قابل انجام نیست، ولی ما در انتها به شما روشی را معرفی می کنیم که بتوانید فرآینده احراز هویت در صرافی کوکوین را به سادگی انجام دهید و همه محدودیت های معاملاتی و انتقال پول و رمزارز را از پیش روی خود برای همیشه بردارید، پس با احراز تا انتها همراه بمانید؛

در ابتدا و قبل از این که بخواهید فرآینده وریفای حساب کاربری در صرافی کوکوین را انجام دهید، باید در این صرافی ثبت نام نمایید؛ حال ممکن است که شما پیش تر در این صرافی ثبت نام خود را انجام داده باشید و در حال حاضر تنها به دنبال راهی برای احراز هویت در کوکوین باشید که در این صورت بخش بعدی مقاله که آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین است را پشت سر بگذارید تا مستقیما به آموزش احراز هویت صرافی کوکوین برسید ولی اگر هنوز در این صرافی ثبت نام نکرده اید، در ابتدای امر و پیش از اقدام به احراز هویت اکانت خود در کوکوین، بایستی حساب کاربری خود را در این صرافی ایجاد کنید، لذا اگر در این صرافی ثبت نام  نکرده اید، بخش بعدی شما را به صورت گام به گام و تصویری راهنمایی می کند؛

چگونه در صرافی کوکوین ثبت نام کنیم؟

ثبت نام در صرافی کوکوین بسیار آسان است و برای این کار تنها کافی است تا فرم ثبت نام آن را تکمیل کرده و در ادامه به منظور استفاده از قابلیت های این صرافی و با استفاده از Google Authenticator، تایید دو مرحله ای برای اکانت خود فعال نمایید. اگر مراحل احراز هویت کامل را انجام ندهید تنها می توانید 5 بیت کوین برداشت نمایید و محدودیت های دیگری نیز برای این سطح کاربری در نظر گرفته شده است که کاربران بسیاری را ملزم به طی کردن فرایند احراز هویت می کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت؛ ولی در ابتدا و به منظور ثبت نام در کوکوین باید مراحل ساده زیر را انجام دهید:

1) ورود به صرافی کوکوین و انتخاب گزینه ثبت نام : در ابتدای امر وارد سایت رسمی صرافی کوکوین شوید و سپس گزینه “sign up” را در بالای صفحه انتخاب نمایید تا صفحه ثبت‌ نام کوکوین برای شما به نمایش درآید.

آموزش احراز هویت صرافی کوکوین

2) ثبت نام از طریق ایمیل را انتخاب کنید : در فرم ثبت نام شما قادرید با استفاده از ایمیل و یا شماره همراه، پروسه را انجام دهید و با توجه به این که ایران بین کشورهای مجاز به فعالیت در این صرافی و هیچ صرافی معتبر خارجی دیگری نیست، باید از گزینه ایمیل برای افتتاح حساب کوکوین اقدام فرمایید!

احراز هویت کوکوین برای ایرانیان

تکمیل کردن اطلاعات ثبت نامی : همان طور که در تصویر زیر هم برایتان مشخص کردیم، در ابتدای امر باید آدرس ایمیلی که دسترسی کامل به آن دارید را وارد نمایید و سپس گزینه “Send code” را انتخاب نمایید تا کد تایید به آدرس ایمیل شما فرستاده شود.

در اداهه کد دریافتی را در فیلد پایینی آن وارد نمایید و یک یک رمز عبور قوی برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. در انتها اگر ریفرال کد یا همان کد دعوت برای ثبت نام در صرافی کوکوین دارید، در آخرین بخش وارد نمایید، وگرنه که این فیلد را خالی بگذارید. در گام پایانی تیک موافقت با شرایط را بزنید و در آخر گزینه sign up را کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما در صرافی بزرگ کوکوین تکمیل گردد.

نحوه احراز هویت در صرافی کوکوین

بدین ترتیب پروسه افتتاح حساب کاربری در کوکوین به اتمام می رسد و شما من بعد قادرید با ورود به حساب کاربری خود در این صرافی، فعالیت های خود را آغاز کرده و از خدمات این صرافی تا اندازه ای که برای این سطح از دسترسی فعال است، استفاده کنید و در نظر داشته باشید که برای استفاده از تمامی خدمات صرافی کوکوین، نیاز به احراز هویت صرافی کوکوین دارید که در ادامه مراحل آن را نیز برای شما توضیح داده ایم.

آموزش احراز هویت در صرافی کوکوین

امروزه یکی از دغدغه‌ های اصلی تریدرهای بازار رمزارزها در صرافی‌ های خارجی، بدون شک عدم پذیرش کاربران ایرانی به وسیله آنهاست. به علت محدودیت‌ های بین‌ المللی، ایرانیان امکان احراز هویت مستقیم در هیچکدام از صرافی‌ های خارجی را ندارند و کاربرانی که به دنبال افزایش سقف برداشت یا امکانات به مراتب بیشتر هستند، بایستی مراحل این کار را طی نمایند. به صورت کلی این را در نظر داشته باشید که احراز هویت در صرافی های خارجی، کاهش فساد مالی و پولشویی را به همراه خواهد داشت.

این امر باعث شده است که همه صرافی ها و سایت های رسمی معاملات رمزارزها، از روش های حدودا مشابهی برای ثبت اطلاعات شخصی کاربران برای امکان تریدینگ و اکتیو کردن حساب کاربری بهره بگیرند. جالب است بدانید که به صورت کلی احراز هویت در صرافی به دو شکل دیجیتالی و به وسیله اپراتور انسانی صورت می پذیرد. در صرافی های دیجیتال، احراز هویت به صورت معمول دیجیتالی است. مزایای احراز هویت دیجیتالی نیز شامل کوتاه بودن زمان تایید هویت و ثبت نام سریع کاربران بسیار زیاد است.

احراز هویت دیجیتالی، خطا در فرآیند ثبت نام را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد. این روش احراز هویت توسط هوش مصنوعی و با دقت بسیار بالایی انجام می پذیرد. احتمال هک شدن اطلاعات از طرف هکرها، کم می شود و هیچ هکری نمی تواند رمزهای عبور را هک کند و هویت کاربران را جعل نماید. همچنین احراز هویت در صرافی به شکل دیجیتالی، هزینه به مراتب کم تری به همراه خواهد داشت. اصلی ترین فرق خرید ارز دیجیتال با احراز هویت و بدون احراز هویت این است که در خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت، امکان خرید ارز دیجیتال تا سقف از پیش تعیین شده ای وجود دارد.

انجام مراحل احراز هویت حائز اهمیت است، به این خاطر که انجام برخی از فعالیت ها در صرافی و همچنین افزایش امنیت حساب خود به این کار بستگی دارد. بعد از ورود به پنل کاربری خود، شما با گزینه‌ های بسیاری مواجه می شوید که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت ولی در گام نخست بایستی شما مراحل احراز هویت خود را به اتمام رسانید. بنابراین روی دکمه احراز هویت یا Account security یا امنیت حساب کاربری کلیک نمایید تا مراحل احراز هویت در صرافی کوکوین برای شما آغاز شود:

1) همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، گزینه نخست به تغییر رمز عبور ارتباط دارد و اگر نیاز به این موضوع داشتید، می توانید از این گزینه بهره بگیرید. گزینه بعدی به تنظیمات امنیتی یا همان Google Verification ارتباط دارد که ما در این مرحله با این گزینه کار خواهیم داشت؛ پس روی آن کلیک می کنیم.

چگونه در کوکوین احراز هویت کنیم

2) بعد از کلیک روی این گزینه، صفحه ای برای شما به نمایش در خواهد آمد که چنانچه دکمه سند کد را کلیک کنید، به همان ایمیلی که موقع ثبت نام وارد کردید، یک کد فرستاده خواهد شد که شما باید آن را در کادر مشخص شده درج کنید و سپس گزینه next را انتخاب کنید.

روش احراز هویت در صرافی کوکوین

3) در همان صفحه از شما درخواست می شود که اپلیکیشن Google Authentication را روی تلفن همراه خود نصب فرمایید که هم برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس است. بنابراین شما بایستی صفحه را به همین صورت نگه دارید و تلفن‌ همراه خود را بردارید و اپلیکیشن مورد نظر را نصب نمایید و در ادامه کد QR که روی صفحه به نمایش در می آید، با گوشی خود اسکن فرمایید.

در ادامه و پس از انجام اسکن کد مورد نظر، این اپلیکیشن یک کد را به شما می دهد که در کادر ظاهر شده در سایت نوشته و بعد، گزینه اکتیو را کلیک فرمایید. گزینه بعدی در بخش احراز هویت پنل کاربری مربوط به تلفن همراه می باشد، ولی از آن جا که کشور ایران در لیست این صرافی نیست، امکان استفاده از این گزینه وجود ندارد! (تمامی این مراحل توسط تیم احراز و به صورت کاملا قانونی و با مشخصات شما کامل می شود و نیاز نیست در این خصوص نگرانی خاصی داشته باشید)

آموزش احراز هویت صرافی کوکوین

4) در گام بعدی شما می توانید با استفاده از گزینه Trading Password به منظور انتخاب یک گذرواژه قوی بپردازید و امنیت تراکنش ها، برداشت ها و سایر فعالیت هایی که در این صرافی انجام می دهید را تا حدود زیادی افزایش دهید.

در ادامه و بعد از کلیک روی این گزینه، مجددا از طرف اپلیکیشن Google Authentication کدی برای شما به نمایش در خواهد آمد که با نوشتن آن در کادری که سایت برای آن تعیین کرده است و کلیک بر روی گزینه next، به بخش بعدی از این مرحله هدایت خواهید شد که مجددا یک کادر برای شما به نمایش در می آید تا رمز عبور قوی با حداقل 6 کاراکتر متشکل از حروف و اعداد در آن درج کنید و دکمه آبیه Confirm را کلیک فرمایید و این مرحله را تکمیل کنید.

صرافی کوکوین برای ایرانیان

5) در بخش بعدی گزینه Restrict Login IP را خواهید دید که اگر این گزینه فعال باشد، چنانچه شخص دیگری با آیپی متفاوتی وارد پنل کاربری شما شود، آی پی جدید محدود خواهد شد و از حساب کاربری شما محافظت می شود. این را هم همواره باید در نظر داشته باشید که اگر از وی پی ان استفاده می کنید، نباید این گزینه را فعال کنید، به این خاطر که vpn آدرس های متفاوتی از شما ثبت خواهد کرد!

بخش امنیتی بعدی Email Safety Phrase است که از حساب کاربری شما، در برابر حملاتی که به ایمیلتان می شود محافظت می کند و نحوه کار آن بدین صورت است که هر دفعه ایمیلی از سمت صرافی به شما فرستاده می شود تا مطمئن شوید که این ایمیل از طرف صرافی ارسال شده است.

وریفای اکانت کوکوین

6) گزینه بعدی Login Safety Phrase می باشد که با کلیک روی آن و هدایت به صفحه مربوط و پر کردن کادر مورد نظر، قادرید امنیت حساب خود را در زمان ورود به پنل کاربری بیشتر کنید. گزینه انتهایی نیز به مورد Withdrawal Safety Phrase مربوط می شود که با کلیک روی این گزینه و اعمال عبارت امنیتی. شما مجبورید که در زمان برداشت از حساب خود عبارتی که در این مرحله وارد کردید را در اختیار صرافی قرار دهید تا اجازه برداشت صادر شود.

امکانات صرافی کوکوین

امکان دریافت سود سالانه از صرافی : یکی از قابلیت های جذاب صرافی کوکوین، این است که کاربران آن قادرند به این صرافی، وام بدهند. در حقیقت در این روش دارایی های کاربران به کوکوین اختصاص داده می شود و این صرافی به طور سالانه سودی را به کاربران متقاضی این کار پرداخت می کند.

معاملات آتی : در این نوع معاملات، کاربران توانایی این را دارند که بر روی قیمت های آینده رمزارزها شرط بندی نمایند. این روش معاملات با کمک قراردادهای آتی در این صرافی انجام می پذیرد. ریسک بالای این نوع از سرمایه گذاری، یکی از اصلی ترین عیب/مزیت این نوع معامله به حساب می آید که پیش از اقدام به این نوع از سرمایه گذاری، باید نسبت به آن آگاهی لازم را داشته باشید.

امکان استفاده از ربات های مختلف معاملاتی : این صرافی این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید از چندین ربات معاملاتی بهره بگیرید. ربات های معاملاتی ارائه شده در این صرافی، صرفه جویی در زمان شما را به همراه خواهند داشت و می توانند به کاربران در راستای تحلیل و بررسی معاملات کمک شایانی نمایند.

معاملات مارجین : در این نوع معامله، کاربران قادرند از صرافی و از طریق اهرم های گوناگون، قرض بگیرند و با کمک مبلغ قرض گرفته خود، روند مربوط به انجام معاملات را انجام دهند. این روش معامله از ریسک بسیار بالایی برخوردار است و بیشتر برای افرادی که مهارت های بالای معامله گری دارند، جذاب و کارآمد هستند.


نتیجه گیری و کلام پایانی

کوکوین در راستای قوانین کشورهای گوناگون فعالیت می کند و یکی از مطمئن‌ترین صرافی‌ های دیجیتال دنیا به حساب می آید. این صرافی در سال 2020 مورد حمله هکرها قرار گرفت و بیش از ۲۸۰ میلیون دلار از آن سرقت شد، ولی بعد از گذشت چند ماه، مدیرعامل کوکوین تمامی دارایی های به سرقت رفته را با موفقیت بازیابی کرد و امنیت این صرافی نیز در پی این حمله تا حدود بسیار زیادی تقویت شد، تا جایی که امروزه صرافی KuCoin از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنان یکی از لیکوئیدترین بازارهای دیجیتالی جهان به حساب می اید که حجم معاملات روازنه آن چند میلیارد دلار است و طرفداران بسیاری در کل دنیا و ایران دارد.

لذا به همین خاطر است که بسیاری از کاربران ایرانی دوست دارند که از این صرافی برای معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند ولی تا زمانی که احراز هویت برای این صرافی انجام نشود، شما با محدودیت هایی مواجه خواهید بود، لذا پیشنهاد می شود حتما پیش از شروع استفاده از خدمات این صرافی معتبر، برای احراز هویت در صرافی کوکوین اقدام نمایید تا به سادگی قادر باشید از خدمات متنوع این صرافی بهره مند شوید و بدون ترس و نگرانی از بلاک شدن حساب کاربری و مسدود شدن دارایی هایتان در حساب صرافی، معاملات خود را پیش ببرید.

با توجه به این که امکان احراز هویت مستقیم کاربران ایرانی در صرافی کوکوین وجود ندارد، کاربران ایرانی به ناچار باید از خدمات احراز هویتی استفاده کنند و مدارک احراز هویت کوکوین را در اختیار تیم معتبری قرار دهند تا آن ها بتوانند با توجه به ارتباطات بین المللی که دارند، احراز هویت در صرافی کوکوین را با مشخصات شما تکمیل کرده و به شما تحویل دهند؛ در نظر داشته باشید که شما می توانید پس از تحویل حساب کاربری خود، تمامی رمزهای ورود و ایمیل خود را تغییر دهید تا خیالتان از بابت دسترسی تیم احراز به حساب کاربری شما راحت شود.


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوینکس، هات بیت و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی کوکوین


بنابراین تیم احراز می توانند به شما در این موضوع کمک کنند و این نکته هم شایان ذکر است که تیم پشتیبانی احراز هم پیش از تکمیل فرآیند احراز هویت صرافی کوکوین، هم حین انجام کار و مهم تر از همه، بعد از تحویل حساب کاربری در کنار شما خواهد بود تا هر گونه مشکل یا ابهام احتمالی را برای شما برطرف کند، پس با خیالی آسوده می توانید طی چند روز کاری، حساب وریفای شده خود را برای فعالیت در صرافی کوکوین از تیم احراز تحویل بگیرید و فعالیت های خود را در این صرافی آغاز کنید؛

بازهم اگر در مورد ثبت نام در صرافی کوکوین ، مدارک احراز هویت کوکوین و یا نحوه احراز هویت در صرافی کوکوین هر سوال یا ابهامی داشتید در بخش دیدگاه ها از کارشناسان احراز بپرسید تا پاسخ شما را در کمترین زمان ممکن بدهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *