صرافی کوینکس یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین صرافی های حال حاضر دنیاست که ایرانی های زیادی در آن فعالیت می کنند، به همین خاطر تصمیم گرفتیم به آموزش فیوچرز کوینکس بپردازیم، چرا که معاملات فیوچرز یا آتی یکی از محبوب ترین انواع معاملات در بازار رمزارزها به حساب می آید و صرافی کوینکس نیز بخش فیوچرز بسیار جذابی را در اختیار کاربران خود قرار داده است، پس آموزش فیوچرز کوینکس برای تمامی افرادی که صرافی کوینکس و معاملات فیوچرز را دوست دارند، از نان شب نیز واجب تر است، پس به هیچ عنوان آموزش فیوچرز کوینکس را که کاملا رایگان برای شما تهیه کرده ایم را از دست ندهید و تا انتها همراه سامانه احراز بمانید.

آموزش فیوچرز کوینکس

بخش فیوچرز کوینکس تنها از قراردادهای Perpetual یا قراردادهای بدون تاریخ انقضا بهره می گیرد و این بدین معنی است که قرارداد آتی که در این بخش اجرا می کنیم تا زمانی که خودمان آن را نبندیم به هیچ وجه بسته نخواهد شد و تاریخ انقضای معلومی ندارد. قرارداد آتی بدین شکل است که قراردادی را با شخص خاصی در یک شرایط خاص و در یک زمان تعیین شده تنظیم می کنیم. مضمون آن به عنوان مثال بدین شرح است که بنا دارید ارز بیت کوین را در 6 ماه آینده با هر قیمتی که خواهد شد خریداری نمایید. برای مثال ارز بیت کوین را در حال حاضر به قیمت 19 هزار دلار می خرید و 6 ماه آینده که قیمت بیت کوین به 25 هزار دلار رسید، شکاف بین این دو قیمت، به عنوان سود شما محاسبه خواهد شد.

حال چنانچه قیمت به 15 هزار یا 10 هزار دلار رسید نیز به همان نسبت ضرر و زیان این معامله شامل حال شما خواهد شد. در واقع این نوعی قرارداد به حساب می آید که تاریخ انقضا برای آن در نظر گرفته شده است. قرارداد Perpetual که در سایر صرافی ها مانند بایننس و بیتمکس بین معامله گران طرفداران بسیار زیادی دارد نیز تاریخ انقضا ندارد و تعیین نمی کنیم که تا چه زمانی این قرارداد اعتبار دارد؛ لذا زمانی که ما قرارداد را به صورت دستی نبندیم، اعتبار خواهد داشت. در بخش فیوچرز باید وارد بخش ترانسفر شویم تا بتوانیم ارزهای مورد نظر خود را از بخش Spot صرافی به بخش Perpetual یا همان فیوچرز منتقل کنیم. در پنجره ترانسفر ارزهایی که برای انتقال به ما نمایش می دهد، در حقیقت همان ارزهایی به حساب می آیند که در بخش Spot نیز وجود دارند.


پربازدیدترین : آموزش معامله اسپات در صرافی کوینکس


این طور فرض کنید که ارز ریپل با نماد XRP را از روی پنجره ترانسفر انتخاب می کنیم؛ لذا چنانچه در صفحه مربوط به Spot روی قرارداد BTCUSD باشیم، بدین منظور که بتوانیم با ارز XRP معاملات را انجام دهیم، روی آیکون نمایش ارز XRP در ستون سمت چپ صفحه کلیک کرده تا وارد قرارداد مربوط به آن شویم؛ در ادامه و در صفحه قرارداد ارز XRP، موجودی ما مربوط به این ارز را نشان می دهد. چنانچه بخواهیم ارز خود را از بخش Perpetual به همان بخش Spot برگردانیم، تنها کافیست که در پنجره ترانسفر روی فلش با جهت برعکس کلیک نماییم.

لذا در ابتدای امر ارزی که قصد انتقال آن را داریم انتخاب می کنیم و در انتها بر روی گزینه Submit کلیک می کنیم. انتقال به همین سادگی انجام می پذیرد. در قسمت Perpetual می توانیم از قابلیت های صرافی بهره بگیریم تا کارمزدهای خود را تا حدود زیادی کم کنیم. به منظور استفاده از این قابلیت، مقداری از ارز CET که ارز صرافی کوینکس است را به قسمت Perpetual اضافه می کنیم و در ادامه، چک مارک گزینه CET deduction را فعال می کنیم و سپس خواهیم دید که کارمزدها با مقدار کم تری محاسبه می شود. چنانچه چک مارک را برداریم، مقدار کارمزدها به مراتب بیشتر خواهد شد. در ادامه بیشتر به آموزش معاملات فیوچرز در صرافی کوینکس پرداخته ایم؛

معاملات فیوچرز کوینکس چیست؟

فیوچرز یکی از پیشرفته ترین بازارهای مالی دنیا به حساب می آید که به منظور پیشبرد اهداف و رسیدن به سود در آن به دانش و تجربه ای به مراتب بیشتر از بازارهای معمولی و اسپات نیاز دارید. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم که فیوچرز کوینکس چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد و سود خوبی بدین وسیله کسب کرد، یک مثال ساده برای شما آورده ایم؛ به عنوان مثال این طور فرض کنید که شما در بازار رمزارزها، 1000 دلار سرمایه در اختیار دارید.

چنانچه در یک معامله نوسان گیری شما موفق شوید یک درصد سود به دست آورید، سود شما حاصل از این معامله بدون در نظر گرفتن کارمزدها حدود 10 دلار خواهد بود، ولی آیا روشی هست که شما بتوانید در همین معامله سودی به مراتب بیشتر از 10 دلار به دست آورید؟ معاملات فیوچرز با امکان استفاده از اهرم های مالی، این موضوع را امکانپذیر کرده اند! در واقع چنانچه شما 10 هزار دلار داشتید، سود شما حاصل از این معامله 100 دلار بود. همچنین اگر که دارایی شما در بازار 100 هزار دلار بود، سود شما از این معامله به 1000 دلار می رسید. بازار فیوچرز بازاری است که امکانی در آن فراهم شده است که شرایط بالا را در اختیار معامله گران قرار دهد.

بدین وسیله شما قادرید با داشتن همان سرمایه اولیه فرضا 1000 دلاری، وارد یک معامله 100 هزار دلاری شوید و بدین شکل سود خود را هم تا حدود بسیار زیادی افزایش دهید؛ البته سود یا ضرر خود را بیشتر می کنید و باید حواستان باشد که این نوع از معاملات، مثل شمشیر دو لبه عمل می کنند، ولی به صورت کلی در نظر داشته باشید که این اتفاق در بازار فیوچرز با استفاده از اهرم انجام می وشد. در بازار فیوچرز کوینکس شما به ضرایب اهرمی دسترسی خواهید داشت که با اعمال کردن آن ها، قادرید چندین برابر سرمایه اولیه خود را وارد یک معامله فرمایید. البته همان طور که پیش تر هم گوشزد کردیم، ریسک این نوع از معاملات به شدت بالاست، پس همواره جوانب احتیاط را در معاملات اهرمی رعایت کنید و بدون تجربه و با کل پولتان، به هیچ وجه از اهرم مالی استفاده نکنید.

ریسک های انجام معاملات فیوچرز کوینکس

سرمایه گذاری در حوزه رمزارزها به خودی خود ریسک بسیار بالایی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد ولی هر کدام از قسمت های گوناگون سرمایه گذاری در این بازار نیز ریسک مخصوص به خود را داراست. اما به صورت کلی می توان گفت که فیوچرز از آن دسته از بازارهای محسوب می شود که ریسک معاملاتی در آن به شدت بالاست و می تواند در بازه‌ های زمانی بسیار کوتاه مدت، کل سرمایه شما را نابود کند و شما اصطلاحا لیکوئید شوید ولی از طرف مقابل، می تواند سودهای شیرینی هم برای شما به همراه داشته باشد، با این وجود که شما سرمایه خیلی زیادی در اختیار نداشته باشید!


پربازدیدترین : آموزش معامله مارجین در صرافی کوینکس


افرادی که ریسک و بازده این بازار و این نوع از معاملات را به خوبی درک کرده اند و می دانند که بازار فیوچرز کوینکس چیست و چه شرایطی دارد، می بایست ریسک معامله در این بازارها را بپذیرند. این را در نظر داشته باشید که آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل یا با کامپیوتر نمی‌ تواند تضمین کننده موفقیت شما در این بازار باشد؛ لذا آموزش های نرم افزاری پیش نیاز اصلی کاربران در بازار فیوچرز رمزارزها به حساب می آید. به صورت کلی اگر بخواهیم ریسک های بازار فیوچرز کوینکس را مورد بررسی قرار دهیم، موارد زیر از حائز اهمیت ترین آن ها به حساب می آیند:

 • در صورت اشتباه وارد شدن به یک معامله زیان ده، شما چندین برابر شرایط عادی در یک معامله مستقیم متضرر خواهید شد!
 • از بین رفتن حساب‌ های چندین میلیون دلاری در بازار فیوچرز بسیار عادی است و هر لحظه ممکن است با یک اشتباه شما کل دارایی های خود را در این بازار به صورت کلی از دست بدهید!
 • لیکوئید شدن به علت سرمایه های کم در حساب فیوچرز در صورت یک تحلیل درست هم یکی دیگر از ریسک هایی است که کاربران با آن مواجه هستند.
 • قطع شدن اینترنت در زمان اجرای عملیات مربوط به معاملات در بازار فیوچرز کوینکس هم می تواند یک ریسک معاملاتی به خصوص برای کاربران ایرانی و آن هم در این شرایط و وضع اینترنت در ایران باشد!

آموزش فیوچرز صرافی کوینکس به صورت کامل

نوبت به آموزش ترید فیوچرز در صرافی کوینکس می‌ رسد. این را در نظر داشته باشید که این مراحل آموزش ترید در فیوچرز رمزارزها نیست و بیشتر برای آموزش معاملات فیوچرز در کوینکس صدق می کند و این بدین معنی است که با مرور آن ها شما قادرید تمام آیتم‌ های تعریف شده در قسمت فیوچرز کوینکس را درک کنید و روند بهتری برای خود در این بازار رقم بزنید.

در آموزش کار با صرافی کوینکس فیوچرز سعی کرده ایم تا هیچ کدام از جزئیات را از یاد نبریم. همچنین مراحل اقدامات لازم در اپلیکیشن کوینکس را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد و به صورت کلی به آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس خواهیم پرداخت تا در نهایت شما بتوانید بدون اشتباه معاملات خود را در این بازار پیش ببرید. پس همچنان با سامانه احراز همراه بمانید؛

1. ورود به حساب کاربری در سایت یا موبایل : چنانچه هنوز در این صرافی حساب فعالی ندارید، در ابتدای امر می بایست برای افتتاح حساب کاربری و احراز هویت اکانت خود اقدام کنید (از لینک زیر می توانید برای ثبت نام و احراز هویت در صرافی معتبر و بین المللی کوینکس اقدام نمایید). اما چنانچه پیش از این حساب کاربری خود را در کوینکس ایجاد کرده اید و تمام نکات مربوط به افزایش امنیت حساب کاربری را رعایت کرده اید، قادرید برای ورود به آن از طریق لینک آبی رنگی که در ادامه اورده ایم، اقدام کنید. پس وارد سایت کوینکس به نشانی www.coinex.com شوید و در سمت راست و بالای سایت، بر روی گزینه Log in کلیک فرمایید.


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوینکس، کوکوین و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی کوینکس


با کلیک بر روی این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که می بایست اطلاعات ورودی به حساب خود یعنی نشانی ایمیل و رمز عبور خود را وارد نمایید و در ادامه چنانچه شماره موبایل خود را در صرافی فعال کرده باشید، sms حاوی یک کد شش رقمی برای شما فرستاده می شود که باید این کد را در کادر مربوط به آن وارد نمایید. در نظر داشته باشید که اگر کد ورود دو عاملی ۲FA را فعال کرده باشید، قادرید به جای sms از این کد به منظور ورود استفاده نمایید. البته باید گفت که هر دو این موارد برای افزایش امنیت اکانت شما در صرافی کوینکس الزامی می باشند.

2. ورود به بازار فیوچرز در موبایل یا سایت : پس از ورود به اکانت خود در صرافی کوینکس، بایستی برای ورود به بازار فیوچرز این صرافی اقدام کنید. فیوچرز صرافی کوینکس با عنوان Futures در منوی بالای سایت مشخص است. با کلیک بر روی این عنوان به صفحه‌ جدیدی هدایت می شوید که بیانگر بازار فیوچرز کوینکس است. در این پنجره علائم و آیتم‌ های بسیاری قابل مشاهده است که در ادامه به تشریح هر یک از این موارد می پردازیم، ولی نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 • در سمت چپ این پنجره قادرید جفت ارزهای معاملاتی را ببینید که حداکثر ضریب اهرمی آن ها در روبروی آن ها درج شده است و قیمت و تغییرات آن را در 24 ساعت اخیر را نیز در همین بخش می توانید ببینید.
 • در بخش وسط قادرید نمودار تکنیکال جفت ارز انتخاب شده و حاضر را ببینید. همچنین مشخصات و شرایط فعالی جفت ارز انتخاب شده هم در بخش وسط این پنجره در دسترس شما هستند.
 • در سمت راست هم عمق بازار جفت ارز انتخاب شده سفارشات موجود برای آن، همراه با قیمت و حجم قابل مشاهده است.

3. واریز تتر به حساب فیوچرز از حساب اصلی : با ورود به اکانت معاملاتی خود، چنانچه وارد قسمت ولت یا Asset شوید، مشاهده خواهید کرد که حساب‌ های گوناگونی در این قسمت برای شما در نظر گرفته شده است که حساب اصلی یا Main حسابی می باشد که کل واریزهای شما به داخل آن خواهد بود. لذا بدین منظور که بتوانید در فیوچرز صرافی کوینکس برای معامله اقدام کنید، در ابتدا می بایست در حساب فیوچرز مشخص شده در این بخش، به مقدار مورد نظرتان تتر یا دیگر ارزهای دیجیتال مورد معامله را واریز کنید. البته در نظر داشته باشید که این روند وقتی امکانپذیر است که شما در حساب اصلی خود تتر یا دیگر رمزارزهای مورد نظر خود را داشته باشید.

به منظور واریز تتر به اکانت فیوچرز کوینکس کافیست که در نوار ابزار بالا، بر روی گزینه Assets کلیک کرده و از منوی جدیدی که به شما نمایش داده می شود، گزینه Futures را انتخاب نمایید. در ادامه با ورود به این قسمت، در بخش اول می‌ توانید میزان دارایی‌ های خود در این حساب را مشاهده کنید. همچنین در بخش PNL Analysis هم می توانید مقدار سود و زیان خود در بازار فیوچرز کوینکس مشاهده نمایید. چنانچه کمی به سمت پایین اسکرول کنید، رمزارزهایی را خواهید دید که امکان معامله آن ها در فیوچرز کوینکس برای شما وجود دارد.


پربازدیدترین : آموزش صفر تا صد کار با صرافی کوینکس


در بخش جلوی هر رمزارز نیز اطلاعات مربوط به آن ها در ولت شما مشخص شده است. در قسمت انتهایی نیز می بایست بر روی گزینه Transfer کلیک نمایید تا امکان انتقال از حساب اسپات به حساب فیوچرز برای شما فراهم شود. به منظور انتقال دیگر رمزارزهای موجود در حساب اسپات خود به حساب فیوچرز، تنها کافیست روی گزینه Transfer نمایش داده شده در جلوی آن اقدام کنید. با کلیک بر روی گزینه Transfer در جلوی USDT پنجره جدیدی برای شما باز می شود که در آن قادرید عملیات انتقال را انجام دهید. در بالا در جلوی بخش From می بایست حساب Spot شما قرار گیرد و روبروی قسمت to هم  بایستی حساب Futures قرار گیرد.

در بخش Coin نیز باید رمزارز مورد نظر برای انتقال را تعیین نمایید که در این قسمت می توانید همان تتر یا usdt را قرار دهید. در بخش Amount هم باید مقدار تتر مورد نظر برای انتقال به حساب فیوچرز کوینکس را مشخص نمایید. همچنین قادرید با کلیک بر روی گزینه All، کل دارایی تتر خود در حساب اصلی را به حساب فیوچرز منتقل کنید. در روبروی عبارت Available مقدار تتر در دسترس در حساب اصلی شما قابل مشاهده است که امکان منتقل کردن آن به حساب فیوچرز کوینکس وجود دارد. در ادامه و با تکمیل تمام مواردی که گفتیم، کافیست روی گزینه Confirm کلیک نمایید تا مراحل انتقال تتر به حساب فیوچرز صرافی انجام شود. حالا شما قادرید از مقدار تتر منتقل شده، به منظور انجام معاملات خود در فیوچرز استفاده نمایید.

4. انتخاب جفت ارز مناسب برای نوسان گیری : به منظور انجام معاملات فیوچرز در کوینکس می بایست مجددا وارد قسمت فیوچرز شوید که برای این امر تنها کافیست روی گزینه Futures در نوار بالایی سایت کلیک نمایید تا مجددا به همان بخش قبلی بازگردید. در این قسمت و در ابتدای امر می بایست کل امکانات در دسترس در این پنجره را برای شما شرح دهیم. با توجه به این که به صورت معمول کاربران در رویارویی با تعداد امکانات و ابزارهای گوناگون، امکان دارد گیج شوند، بنابراین به موارد زیر با دقت توجه کنید تا اشتباهی صورت نگیرد؛

نحوه معامله فیوچرز در صرافی کوینکس

1) در این بخش قادرید به منظور جستجوی جفت ارز مورد نظر خود اقدام نمایید. برای این کار باید نماد جفت ارز مورد نظر را وارد نمایید. جالب است بدانید که در بالای این بخش و در مستطیل قرمز نوع بازار فیوچرز تعیین می شود که باید روی گزینه Linear قرار داشته باشد.

2) در این بخش جفت ارزهای معاملاتی برای شما لیست شده‌ اند. به جای جستجو از قسمت قبلی، می‌ توانید از این قسمت، جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با اسکرول به سمت پایین، می توانید جفت ارزهای بیشتری را مشاهده نمایید.

3) در این بخش جفت ارز انتخابی فعلی به تصویر کشیده شده است که به صورت پیش فرض بر روی BTC/USDT یا بیت کوین/تتر تنظیم شده است. در صورت انتخاب سایر جفت ارزها، جایگزین این بخش می شود.

4) در این بخش قادرید قیمت لحظه ای رمزارز انتخاب شده را ببینید. به عنوان مثال در تصویر بالا قیمت لحظه ای بیت کوین را روی نمودار مشاهده می کنید. در نظر داشته باشید که این قیمت هر لحظه مطابق با میزان عرضه و تقاضا، همواره در حال نوسان است. جهت تحلیل بیت کوین و تعیین روند قیمت آن در نمودار به قیمت لحظه ای آن هم باید توجه کنید.

5) در این بخش قادرید حجم معاملات ارز دیجیتال مورد نظر خود را در ۲۴ ساعت اخیر ببینید. جالب است بدانید که حجم معاملات یکی از حائز اهمیت ترین معیارهای تحلیل تکنیکال به حساب می آید که با استفاده از آن قادرید شرایط تحلیل خود را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه از حجم معاملات در روند معاملات خود بهره می گیرید، این قسمت بسیار برای شما حائز اهمیت خواهد بود.

6) این بخش نمودار تکنیکال و ابزارهای تکنیکال را در اختیارتان قرار می دهد. لذا چنانچه با تحلیل تکنیکال رمزارزها آشنایی دارید و روش های استفاده از آن برای تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را بلد هستید، در این قسمت از بازار فیوچرز صرافی کوینکس، قادرید از آن ها استفاده نمایید.

7) در این بخش قادرید قدرت خریداران و فروشندگان ارز دیجیتال مورد نظر خود را مشاهده کنید. همان طور که مشخص است، طرف سبز درصد خریداران را در آن لحظه نشان می دهد و طرف قرمز هم درصد فروشندگان را در لحظه مورد نظر به تصویر می کشد.

8) در این بخش شما قادرید قیمت را بر اساس تعداد رقم بعد از اعشار تنظیم نمایید. در نظر داشته باشید که هر چقدر رقم بیشتری برای این بخش تنظیم کنید، قیمت در بخش ۹ با اعشار بیشتری به شما نشان داده خواهد شد.

9) در این بخش قادرید سفارشات درج شده به وسیله دیگر کاربران را ببینید. سفارش شما پس از تنظیم و نهایی شدن هم در این قسمت مشاهده خواهد شد. این را در نظر داشته باشید که نمایش سفارشات در این قسمت به شکل سفارشات نزدیک به هم در صف خرید و فروش است. سفارشات می‌ توانند گستردگی بیشتری نیز داشته باشند.

10) در این بخش امکان تغییر زبان و ارز فیات بازار را دارید. برای کاربرانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند و ترجیح می دهند تا از بان فارسی برای انجام معاملات خود در فیوچرز کوینکس استفاده کنند، با کلیک بر روی این قسمت، امکان تغییر زبان به فارسی وجود دارد. این را در نظر داشته باشید که امروزه کوینکس تنها صرافی خارجی است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند.

5. انتخاب اهرم معاملاتی : انتخاب اهرم در روند معاملات خیلی ساده است ولی پیش از آن می بایست یک موضوع حائز اهمیت را در این باره بدانید. به منظور انتخاب اهرم در معاملات خود قادرید از قسمت مورد نظر این موضوع استفاده کنید. پس روی آن کلیک کنید تا پنجره جدید برای شما به نمایش درآید. با کلیک بر روی بخش leverege cross margin 3x، تصویر جدیدی برای شما به نمایش در خواهد آمد که در آن شما دو انتخاب دارید، یکی مقدار اهرم و دیگری نوع اهرم.


پربازدیدترین : معامله فیوچرز در okex به زبان ساده


انتخاب نوع اهرم در فیوچرز کوینکس بسیار حائز اهمیت است و برای انتخاب آن می بایست تفاوت های دو نوع اهرم در دسترس را برای شما شرح دهیم. دو نوع اهرم کراس مارجین و ایزولیت مارجین در دسترس شما قرار دارد که کراس مارجین نوعی از اهرم است که با انتخاب آن به صرافی اجازه می‌ دهید که همه دارایی‌ های شما در حساب صرافی را در معاملات درگیر کند و این بدین معنی است که زمای که معاملات شما با ضرر همراه می شود، صرافی با دخیل کردن موجودی حساب شما، همچنان آن را باز نگه می دارد و لیکوئید شدن شما وقتی اتفاق می افتد که سرمایه شما به طور کامل در حساب صرافی از بین رود.

ایزولیت مارجین ولی نوعی از اهرم است که در آن شما به صرافی فقط اجازه دخیل کردن مقدار تعیین شده برای همان معامله را می‌ دهید. در حقیقت با این ترفند دیگر نگران از بین رفتن کل دارایی خود در حساب صرافی نیستید ولی با این فرق که در صورت ضرر دیدن، لیکوئید شدن شما سریعتر اتفاق خواهد افتاد و تنها با اتمام مقدار در نظر گرفته شده برای معامله، در عمل لیکوئید خواهید شد. فرقی نمی کند که در بازار فیوچرز کوینکس مبتدی به حساب می آیید و یا به شکل حرفه ای و با تجربه بالا این بازار و پتانسیل های آن را دنبال می کنید؛ در هر صورت نباید از اهرم کراس استفاده نمایید. این اهرم می‌ تواند تبدیل به یک خودکشی اقتصادی برای شما شود. از این گذشته توصیه داریم که حتما باید از حد ضرر در معاملات خود بهره بگیرید.

تعیین مقدار اهرم نیز در این خصوص بسیار حائز اهمیت است؛ از پنجره باز شده برای انتخاب اهرم، شما می بایست مقدار آن را هم تعیین کنید. در مورد انتخاب اهرم و شرایط آن پیش تر صحبت کردیم. این را در نظر داشته باشید که انتخاب مقدار اهرم می بایست با احتیاط کامل در دستور کار قرار گیرد. لذا اکیدا توصیه داریم که حتما از اهرم های کم تر در این بازار استفاده کنید. چه وقتی در ضرر هستید و چه وقتی که سود کرده اید، می بایست احساسات خود را کنترل کنید و از ضریب های پایین استفاده کنید.

6. باز کردن اردر لانگ یا شورت و مشخصات آن : در تصویر زیر قادرید شرایط مربوط به باز کردن پوزیشن را ملاحظه کنید که در بخش 1 نوع پوزیشن را می بایست تعیین کنید و بخش های دیگر را نیز در ادامه توضیح داده ایم؛

آموزش کامل فیوچرز صرافی کوینکس

در بخش ۲ شما قادرید مقدار تتر در دسترس در اکانت خود را ملاحظه نمایید. در تصویر بالا دارایی کاربر در اکانت صفر تتر می باشد ولی اگر دارایی های داشته باشید، در این بخش نمایش داده خواهد شد.

در بخش ۳ شما باید قیمت ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید را مشخص کرده و وارد نمایید. با علامت های + و – هم قادرید این قیمت را بالا و پایین کنید. این موضوع به ویژه در نوسانات شدید بازار می تواند بسیار کارساز باشد.

در بخش ۴ مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید باید مشخص شود. زمانی که علامت بیت کوین در این بخش قرار گرفته، یعنی شما در حال فروش یا خرید بیت کوین هستید. در این قسمت می بایست وارد کنید که چقدر بیت کوین برای معامله در نظر دارید.

از بخش 5 می توانید حجم معاملاتی خود را بر اساس درصد دارایی در حساب فیوچرز تنظیم کنید. در تصویر بالا این منقار روی صفر درصد است، ولی اگر آن را به سمت راست بکشید، به عنوان مثال می‌ توانید تنظیم کنید که 50 درصد از دارایی شما برای خرید بیت کوین لحاظ شود. همچنین با ورود حجم معامله در بخش 4، به خودی خود در این بخش درصد آن از دارایی شما تعیین می شود.

در بخش ۸ قادرید مقدار تتر صرف شده برای معامله فعلی را مشاهده نمایید. ماشین حساب فیوچرز کوینکس در این قسمت بر اساس مواردی که شما در قسمت های پیشین مشخص کرده‌ اید، حساب می کند که به منظور انجام این معامله چه مقدار تتر از حساب شما کسر خواهد شد.

بخش ۶ و ۷ هم مربوط به معاملات لانگ و شورت است. به منظور خرید روی گزینه Buy و برای فروش روی گزینه Sell کلیک نمایید. البته این را باید در نظر داشت که چنانچه قصد فروش دارید، می بایست موارد موجود در سمت راست را تکمیل نمایید و چنانچه قصد خرید دارید، می بایست موارد موجود در سمت چپ را تکمیل نمایید.

چطور حد ضرر برای معاملات فیوچرز خود تعیین کنیم؟

یکی از نکات حائز اهمیت در بازارهای مالی مثل فیوچرز استفاده از حد ضرر یا همان استاپ لاس می باشد که برای کاربران این بازار بسیار الزامی است. تفاوتی ندارد که چقدر در این بازار تخصص دارید. عدم استفاده از حد ضرر می تواند شرایط را بسیار سخت نماید. نحوه گذاشتن حد ضرر در کوینکس بسیار ساده است و شما قادرید خیلی راحت برای این کار اقدام نمایید.

در سمت راست در ابتدای امر می بایست گزینه استاپ را تکمیل نمایید. این استاپ همان قیمتی است که شما تحلیل کرده‌ اید تا زمانی که قیمت به آن برسد، تحلیل شما اشتباه بوده و در عمل می بایست با همان مقدار ضرر از بازار خارج شوید. البته این را هم باید در نظر داشت که صرافی در این قیمت معامله شما را نمی‌ بندد. استاپ در این پروسه بدین معنی است که زمانی که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر شما به این عدد رسید، صرافی سفارش استاپ لاس شما را در بازار فعال نماید، چرا که در عمل شما نمی‌ توانید از هم اکنون این اردر را در بازار فعال نمایید، چرا که در حال قرار دادن یک سفارش فروش با قیمت بسیار پایین نسبت به شرایط فعلی بازار هستید و خیلی زود معامله شما بسته خواهد شد.


پربازدیدترین : همه چیز درباره صرافی کوینکس


در قسمت limit شما می بایست قیمتی را درج کنید که قصد دارید صرافی در آن قیمت معامله شما را با ضرر ببندد. چنانچه فرض کنید که قیمت بخش پیش محلی است که از نظر تحلیلی بایستی از معامله خارج شوید، قسمت دو را کمی کم تر از آن قرار دهید. چنانچه در حال گذاشتن حد ضرر برای یک معامله خرید هستید، این عدد را اندکی بالاتر از قیمت تعیین شده در بخش پیشین تعیین نمایید. در قسمت Amount هم می بایست مقدار ارز دیجیتال مورد نظر را مشخص کنید که قرار است صرافی آن را در قیمت بالا ببندد. مطمئنا این عدد باید کل حجم معامله شما در بازار باشد.

چطور حد سود برای معاملات فیوچرز خود تعیین کنیم؟

در آموزش فیوچرز کوینکس یکی دیگر از مفاهم مهم، تعیین حد سود معقول و متناسب با اصول تحلیل تکنیکال است که اتفاقا استفاده از آن به ویژه برای کسانی که دائما امکان دارد پشت چارت نباشند، بسیار سودآور است. بدین منظور می بایست از حالت Close Position استفاده نمایید.

در این شرایط می بایست قیمت مورد نظر را وارد نمایید تا بلافاصله پس از این که قیمت به عدد مورد نظر شما رسید، سفارش آن انجام شود. در این حالت چنانچه در زمان رسیدن قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به آن قیمت، شما آنلاین هم نباشید، صرافی خود به خود این عملیات را برای شما انجام می دهد. استفاده از خود سود چندین مزیت برای کاربران در بازار فیوچرز کوینکس دارد که به شرح زیر هستند:

 • اولا شما قادرید مدیریت بهترین نسبت به معاملات خود داشته باشید. در این شرایط از قبل شما می دانید که در چه قیمتی معامله شما بسته می شود و می توانید چه مقدار سود از معامله مورد نظر دریافت نمایید.
 • از این گذشته در بعضی از مواقع امکان دارد شاهد نوسانات خیلی سریع در قیمت رمزارز باشیم. چنانچه شما از حد سود استفاده کرده باشید، در عمل در قیمت بسیار بالا پوزیشن شما بسته می شود و سود خوبی کسب می کنید و با وجود نوسان بسیار بالا، هیچ چالشی در معاملات خود ندارید.
 • از دیگر مزایای استفاده از حد سود در انجام معاملات فیوچرز کوینکس این است که شما قادرید با خیال راحت لپ تاپ خود را خاموش کنید و اگر تحلیل شما درست باشد، سود خوبی به دست خواهید آورد. به صورت معمول شما باید دائما پشت چارت بنشینید و آن را رصد کنید.

تعداد زیادی از معامله گران حرفه‌ ای در بازار کریپتوکارنسی، از ترفندهای مختلفی برای تعیین حد سود و خروج از معاملات سوده بهره می گیرند. این نکات و روش ها نیز می تواند شرایط بهتری را برای انجام معاملات فیوچرز در اختیار شما قرار دهد.

 • برای مثال بعضی از کاربران حرفه‌ ای عادت دارند که پس از این که به سود چشمگیری دست یافتند، تمام سرمایه اولیه را از معامله خارج کنند و بخشی که مربوط به سود معامله است را در معامله حفظ کنند تا بتوانند سود بیشتری کسب کنند و مدیریت ریسک نیز کرده باشند. در این صورت حتی چنانچه شما هیچ پولی را از بازار خارج نکرده باشید، در عمل متضرر خواهید شد.
 • در روش دیگر کاربران وقتی کم کم معامله در روند سودآوری قرار می گیرد، بخشی از سرمایه خود را از آن خارج خواهند کرد و بدین شکل سرمایه گذاری می کنند. در این شرایط در هر صورت شما مقداری سود از بازار خارج می‌ کنید، اگرچه امکان دارد سود نهایی که به دست می آورید به مراتب کم تر باشد. به عنوان مثال شما قادرید زمانی که قیمت به ۵۰ درصد حد سود مورد نظر شما رسید، قسمتی از دارایی‌ های خود به همراه سود را از بازار خارج نمایید.

چطور پوزیشن خود را در فیوچرز کوینکس، بصورت دستی ببندیم؟

در عمل خود این روش ها ترفندهایی برای بستن معامله باز در بازار فیوچرز صرافی کوینکس محسوب می شوند ولی شما راه حل دیگری هم برای بستن معامله باز خود در اختیار خواهید داشت. استفاده از گزینه All at market یکی از این راه حل هاست. با انتخاب این گزینه بلافاصله و در قیمت لحظه ای معامله شما بسته خواهد شد.

برای وقت هایی که سعی دارید خیلی سریع از معامله خارج شوید، این گزینه می تواند شرایط بهتری را برای شما به همراه داشته باشد، چرا که زمان کم تری نیز برای آن احتیاج خواهید داشت. همچنین راه حل دیگری هم برای خروج از معامله باز در اختیار دارید که آن هم بستن دستی پوزیشن می باشد که برای این کار ابتدا باید یک پوزیشن دقیقا مخالف پوزیشن قبلی و با همان حجم معامله در بازار قرار دهید.

به  عنوان مثال چنانچه سفارش قبلی شما خرید بیت کوین بود، باید یک معامله فروش در قیمت بالاتر مورد نظر خود قرار دهید. البته در نظر داشته باشید که از این روش برای تعیین حد سود نیز استفاده می شود و استفاده از آن برای حد ضرر اصلا کار درستی نیست و موجب می شود متضرر شوید.

کارمزد معاملات فیوچرز کوینکس چقدر است؟

در نظر داشته باشید که کل سود صرافی از انجام معاملات شما، دریافت کارمزد از کاربران است، به همین خاطر نباید به این خیال باشید که در این بازار خبری از کارمزد نیست. نکته جالب در مورد کارمزد فیوچرز کوینکس این که هر چند مقدار آن نسبت به دیگر بازارها مثل بازار اسپات به مراتب کم تر است، ولی صرافی ها به صورت معمول درآمد بیشتری از آن ها کسب می کنند، چرا که تعداد معاملات در آن به مراتب از معاملات اسپات بالاتر است.


پربازدیدترین : احراز هویت در کوینکس چگونه است؟


کارمزد معاملات در بازار فیوچرز کوینکس با توجه به این که معاملات میکر یا تیکر انتخاب کرده باشید، می تواند متفاوت باشد. لذا چنانچه دست روی معاملات میکر گذاشته اید، ۰.۰۳ درصد و اگر از معاملات تیکر استفاده می کنید، ۰.۰۵ درصد باید کارمزد پرداخت کنید.

نحوه جلوگیری از لیکوئید شدن در فیوچرز کوینکس

کم تر کاربری را می‌ توان در بازار فیوچرز رمزارزها یافت که لیکوئید نشده باشد! لیکوئید شدن تبدیل به یک امر طبیعی برای کاربران ایرانی شده است. علت های بسیاری را می توان برای این موضوع شمارش کرد. نداشتن دانش کافی و اطلاعات لازم برای حضور در این بازار و یا استفاده از سیگنال های کانال های بی در و پیکر از جمله مهم ترین دلایل از بین رفتن سرمایه های کاربران در این بازار به حساب می آید.

با توجه به این موضوع که تعداد زیادی از کاربران آموزش های لازم برای حضور در این بازار را پشت سر نگذاشته اند، در این بخش نکات مهمی را با شما به اشتراک می گذاریم که دانستن آن ها کمک خواهد کرد تا کم تر با چالش لیکوئید شدن در بازار روبرو شوید، پس به هیچ وجه مطالعه این بخش را از دست ندهید؛

 • در زمان انجام معامله، بهتر است از اهرم ایزوله استفاده کنید.
 • قرار دادن حد ضرر یکی از ترفندهای است که احتمال لیکوئید شدن کاربران را تا حدود بسیار زیادی کاهش می دهد.
 • استفاده از تکنیک های مدیریت سرمایه در رمزارزها نیز یکی دیگر از ترفندهایی است که می‌ تواند مانع از از بین رفتن سرمایه های شما در این بازار گردد.
 • خیلی نباید دنبال اهرم های بزرگ باشید؛ لذا انتخاب اهرم های 3 یا 5 برابری می‌ تواند برای کاربران باتجربه این بازار نیز کفایت کند.
 • داشتن یک سرمایه اولیه مناسب یکی از نکات حائز اهمیت برای جلوگیری از لیکوئید شدن شما در بازار فیوچرز به حساب می آید.

مزایای بازار فیوچرز کوینکس

 • شرایط دستیابی به سودهای بالا در بازه‌ های زمانی کوتاه فراهم است.
 • در این بازار فرصت های معاملاتی زیادی نسبت به بازار اسپات برای شما وجود دارد.
 • با توجه به وجود اهرم، شما می‌ توانید با سرمایه های کوچک برای ورود به سرمایه گذاری های بسیار بزرگتر اقدام کنید.
 • تمام نتایج حاصل از معاملات شما در این بازار در کمتر از چند ساعت حاصل خواهد شد و نیاز به صبر بسیار زیاد نخواهید داشت.
 • چنانچه باهوش باشید، می توانید در هر ماه یک درآمد ثابت چند هزار دلاری برای خود درست کنید که می‌ تواند شما را از داشتن یک شغل بی نیاز کند.

معایب بازار فیوچرز کوینکس

 • امکان از دست رفتن کل سرمایه شما در مدت زمانی بسیار اندک وجود دارد.
 • ریسک انجام معاملات در این بازار از دیگر روش های سرمایه گذاری در رمزارزها به مراتب بالاتر است.
 • به صورت معمول هیجانات کاربران در بازار فیوچرز بسیار بالاست و بسیاری از معاملات تحت تاثیر این هیجانات با شکست مواجه خواهد شد.
 • به علت نوسانات زیاد، ارزهای دیجیتال می توانند در جهت عکس تحلیل شما حرکت کرده و موجبات ضرر و زیان بزرگی را برای شما فراهم کنند.

نتیجه گیری و کلام پایانی

در معاملات پرپچوال، چه قصد معامله در کوینکس باشد و چه در سایر صرافی های معتبر، ریسک بیشتری از معاملات اسپات به معامله گر تحمیل می شود و به دنبال این ریسک بیشتر، امکان دستیابی به سودی به مراتب بالاتر نیز در دسترس است. در بازار Spot شما دارایی را بدون اهرم می خرید و مالیکت آن را در اختیار می گیرید و این در حالی است که در بازار Perpetual شما تنها یک قرارداد با اهرم معاملاتی می خرید و مالک آن دارایی نخواهید شد. بازار فیوچرز برای تریدرهای حرفه‌ ای‌ تر، افرادی که توان مدیریت ریسک و تجربه بالاتری دارند، می تواند گزینه مناسبی باشد ولی به هیچ عنوان کاربران مبتدی نباید وارد آن شوند تا زمانی که تجربه و اطلاعات لازم و کافی در این خصوص را کسب کنند.

در آموزش فیوچرز کوینکس به آموزش کامل فیوچرز صرافی کوینکس پرداخته شد با این وجود چنانچه با بازار Perpetual آشنایی ندارید بهتر است در بازار Spot فعالیت داشته باشید. بازار فیوچرز کوینکس و دیگر صرافی های خارجی در یک چارچوب کار می کنند و با شناخت نحوه عملکرد یکی از آن‌ ها، توانایی این را خواهید داشت که در سایر پلتفرم ها نیز به وسیله همین آموزش، فعالیت کنید. این را در نظر داشته باشید که مدیریت ریسک، سرمایه و احساسات در بازار فیوچرز ارزهای دیجیتال حتی از بازارهای اسپات هم سخت تر می باشد و این امکان وجود دارد که اگر یک اشتباه انجام دهید، در یک پوزیشن کل سرمایه خود را از دست بدهید و رعایت جوانب احتیاط در این بازار از الزامات اصلی فعالیت در این بازار است.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، به آموزش فیوچرز کوینکس به زبان ساده پرداختیم.

همچنین اگر دوست دارید آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس را نیز مطالعه فرمایید، پیشنهاد می کنم همین الان آن را بخوانید.

در مورد نحوه معامله فیوچرز در صرافی کوینکس و آموزش فیوچرز کوینکس اگر سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش دیدگاه ها بنویسید تا پاسختان را بدهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *