آموزش مارجین کوکوین به شما کمک می کند تا در ابتدای امر با بخش معاملات مارجین صرافی کوکوین آشنا شوید و قسمت ها و آیتم های مختلف داخل این بخش را یاد بگیرید. در ادامه آموزش مارجین کوکوین به شما آموزش خواهید داد که چگونه معامله مارجین خود را در صرافی کوکوین ثبت کنید، چطور حساب مارجین خود را شارژ کنید و چطور معاملات خود را ببندید و یا ویرایش کنید، پس اگر دوست دارید همه چیز درباره بخش معاملات مارجین صرافی kucoin را به زبان ساده و کاملا رایگان یاد بگیرید، در این مطلب گام به گام همراه ما بمانید تا مارجین صرافی کوکوین را در کنار یکدیگر، بهتر بشناسیم.

آموزش مارجین کوکوین

معاملات مارجین، از یک از روش های معاملاتی است که از طریق بعضی از صرافی‌ های بازار رمزارزها در اختیار معامله گران قرار می‌ گیرد. در این روش معامله گران قادرند با استفاده از ابزارهایی به نام اهرم، دارایی موجود حساب شخصی خود در صرافی‌ ها را بیشتر کنند. در ادامه با استفاده از این وجه اضافه به معامله رمزارزها در صرافی‌ های می‌ پردازند. البته این امکان یک شمشیر دو لبه به حساب می آید؛ لذا همان قدر که شانس معامله گر برای کسب سود بیشتر، افزایش یابد، احتمال ضررهای سنگین هم وجود خواهد داشت.


پربازدیدترین : آموزش معامله مارجین در صرافی کوینکس


چنانچه تجربه کافی برای معامله در بازار رمزارزها را در اختیار دارید و در کنار آن ریسک‌ پذیری بالایی هم دارید، قادرید با استفاده از قابلیت مارجین تریدینگ شانس خود را برای به دست آوردن سودهای بیشتر امتحان نمایید. صرافی کوکوین یکی از صرافی‌ های برتر بازار ارزهای دیجیتال می باشد که این امکان را در اختیار معامله گران قرار می‌ دهد و این بدین معنی است که شما با دریافت وام از صرافی، میزان دارایی خود را افزایش می‌ دهید. بدین ترتیب قادرید با سرمایه بیشتری برای ورود به فرصت‌ های معاملاتی خود اقدام نمایید.

نحوه انجام معامله مارجین در کوکوین

مارجین صرافی کوکوین یکی از انواع معاملات محبوب می باشد که تریدرها قادرند در صرافی کوکوین در دستور کار خود قرار دهند. معامله گران در این نوع ترید امکان استفاده از اهرم یا Leverage را دارا می باشند. بنابراین آن ها به واسطه اهرم قادرند دارایی خود را در زمان انجام معامله تا چند برابر افزایش دهند. بدین ترتیب سود و زیانی که از آن معامله به دست می آید هم چندین برابر خواهد شد. برای مثال این طور فرض کنید بخواهید از حساب خود 30 تتر برای انجام معامله ای کنار بگذارید. چنانچه قصد معامله مارجین در کوکوین را دارید، می توانید ضریب اهرم را روی 5 تنظیم کنید، لذا دارایی شما در این معامله به 5 برابر تبدیل خواهد شد!


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوینکس، کوکوین و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی کوکوین


البته باید در نظر داشت که در این صورت، سود و زیان حاصل از این معامله نیز 5 برابر می شود. در نگاه نخست معامله مارجین در کوکوین می تواند سود بسیار خوبی برای ما به همراه داشته باشد، اما این را باید در نظر داشته باشید که به همان اندازه که این نوع معامله می تواند سود خوبی نصیب معامله گران کند، به همان اندازه هم ریسک معاملاتی بالایی به آن ها تحمیل می کند؛ تا جایی که این امکان وجود دارد که کل سرمایه خود را در مدت زمان اندکی از دست بدهند!

اما به هر حال صرافی کوکوین از جمله صرافی هایی است که امکان انجام معامله مارجین را برای مشتریان خود فراهم کرده و تریدرها قادرند این نوع معاملات را به سادگی انجام دهند ولی در ابتدا باید حساب کاربری کوکوین داشته باشند و آن را احراز هویت کرده باشند، لذا اگر شما قصد انجام معاملات مارجین از طریق پلتفرم مطرح و بین المللی کوکوین را دارید ولی هنوز ثبت نام و احراز هویت حساب کاربری خود در صرافی کوکوین را انجام نداده اید، می توایند از طریق لینک بالا و خیلی سریع برای این کار اقدام کنید تا بتوانید سریعا وارد مراحل اصلی کار، یعنی نحوه انجام معاملات مارجین شوید.

انواع معاملات مارجین کوکوین کدامند؟

در قسمت معامله مارجین صرافی کوکوین امکان ثبت 3 نوع سفارش گوناگون وجود دارد. این سفارشات شامل روش های زیر می شود:

1. سفارش محدود یا Limit

به منظور ثبت سفارش لیمیت یا همان Limit Order، می بایست در ابتدای امر زوج رمزارز مد نظر خود را انتخاب نمایید و در ادامه در کادر قیمت یا همان Price، قیمت مورد نظر خود برای معامله ای که باز کرده اید، تعیین کنید. برای مثال این طور فرض کنید که با توجه به تحلیل های بنیادی و تکنیکال به این نتیجه رسیده اید که چنانچه قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار برسد، بهتر است دارایی های خود را در این ارز به فروش برسانید.

در کادر Amount لازم است مقدار ارز رمزنگاری که برای فروش یا خرید انتخاب کرده اید را مشخص کنید. در این سفارشی که ثبت کرده اید، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به قیمت از پیش تعیین شده ای که در کادر Price تعینی کرده اید، محدود خواهد شد و این بدین معنی است که هر زمان قیمت به آن حد مشخص شده برسد، معامله مورد نظر انجام می شود، به همین خاطر این نوع سفارش با عبارت Limit Order شناخته می شود.

2. سفارش بازار یا Market

یکی دیگر از سفارشات مرسوم و محبوب در بازار مارجین، سفارش بازار یا Market Order است. در این نوع سفارش، زمانی که ارز مورد نظر به بهترین قیمت لحظه‌ ای بازار رسید، معامله انجام می شود. مراحل ثبت سفارش بدین شکل است که ابتدا باید جفت ارز انتخابی خود را انتخاب کنید.


پربازدیدترین : آموزش معامله اسپات در صرافی کوینکس


قیمت هر رمزارزی که قصد خرید یا فروش آن را دارید، در کادر Price مشخص نمایید. در کادر Amount مقدار ارز مورد نظر خود را وارد نمایید. بعد از آن که قیمت و میزان معامله را تعیین کردید، روی گزینه های Short/Sell برای فروش رمزارز و روی Buy/Long برای خرید رمزارز مورد نظر خود کلیک نمایید.

3. سفارش توقف Stop یا Stop Limit

سفارش توقف یا Stop یکی دیگر از انواع سفارشات مارجین صرافی کوکوین به حساب می آید که به منظور ثبت این نوع از سفارش باید قیمت هدف و قیمت توقف را مشخص نمایید تا پس از آن معامله انجام گردد. برای مثال این طور فرض کنید که پس از تحلیل نمودار قیمت اتر، به این پیش بینی رسیده اید که قیمت اتر در حال افزایش است. بعد از آن قیمت هدف و قیمت توقف را مشخص کنید. بر اساس سفارش توقف از موتور اتوماتیک معامله گر درخواست می شود که هر زمان قیمت به مقدار هدف نزدیک شد، سفارش فروش را با قیمت توقف انجام دهد.

چنانچه در این نوع سفارش، قیمت هدف و قیمت محدود یکسان باشند، در این صورت مثل سفارش لیمیت عمل خواهد شد. توصیه ما این است که در سفارشات فروش، هدف را اندکی بیشتر از قیمت محدود تعیین کنید. همچنین در سفارشات خرید، قیمت هدف را روی مقداری کم تر از قیمت محدود تنظیم کنید. به منظور انجام سفارش استاپ در قسمت مارجین صرافی کوکوین، می بایست گفت نوع دیگر این سفارش، تنظیم آن به شکل Stop Market است و این بدین معنی است که در زمان افزایش قیمت ارز در نمودار با بهترین قیمت لحظه‌ ای بازار، خرید رمزارز مورد نظر در دستور کار قرار گیرد. بدین شکل با کاهش قیمت، فروش رمزارز انجام شود.

اهمیت پذیرفتن ریسک معاملات مارجین

معاملات مارجین ریسک بسیار بالایی را به معامله گر تحمیل می کنند و انجام این نوع معاملات برای دوستانی که اخیرا وارد عرصه‌ معامله شده‌ اند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. صبور باشید و با هوش و حواس کامل برای شروع این گونه از معاملات اقدام کنید. افراد بسیاری وجود دارند که از معاملات مارجین سود بسیاری کسب می کنند که بعضا به 100 برابر سود نیز برای آن ها در دسترس است، ولی لازمه آن، آموزش، تخصص و تجربه است. لذا پیش از انجام این نوع معاملات، اطمینان حاصل کنید که  قابلیت های ذکر شده را دارا هستید.

آموزش گام به گام ترید مارجین در صرافی کوکوین

برای این کار 6 مرحله را باید در دستور کار خود قرار دهید که به شرح زیر می باشند؛

1. ورود به حساب کاربری و انتخاب مارجین تریدینگ

در نخستین گام و به منظور استفاده از صرافی کوکوین می بایست درباره تکمیل مراحل ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهید، به همین خاطر اگر فعلا در این صرافی اکانت ایجاد نکرده اید می توانید با مراجعه به لینک بالای همین صحفه، به منظور افتتاح حساب اقدام کنید و در ادامه وارد حساب کاربری خود در وبسایت رسمی کوکوین شوید و از بخش نوار صفحه ای که در سمت چپ جای دارد گزینه”Trade” انتخاب کنید و بر روی گزینه ”Margin Trading” کلیک نمایید.

2. فعالسازی مارجین تریدینگ

در گام دوم می بایست به منظور فعال کردن حساب کاربری مارجین خود، گزینه “Enable” را انتخاب کنید.

3. شارژ حساب مارجین 

به منظور آغاز معامله در قسمت مارجین کوکوین می بایست از قسمت “Transfer” دارایی خود را به میزان دلخواه به حساب مارجین منتقل کنید و در ادامه مشخص کنید که چه ارز دیجیتالی را می خواهید منتقل کنید و با تعیین میزان دلخواه برای تکمیل انتقال بر روی گزینه “Confirm” کلیک نمایید.

4. دریافت وام

در گام بعدی با مراجعه به قسمت “Borrow”، قادرید توکن انتخاب شده را از صرافی قرض بگیرید. لذا به منظور دریافت وام دو نوع ارز (USDT و BTC) را قادرید انتخاب کنید. پس از انتخاب ارز دلخواه می توانید مقدار دلخواه را در قسمت “Amount” وارد نمایید و با انتخاب گزینه “Confirm” وام را دریافت نمایید تا به موجودی حساب شما اضافه گردد.

5. شروع معامله در مارجین

این طور فرض کنید که حساب مارجین خود را با ارز تتر شارژ کرده اید و پس از بررسی تحلیل تکنیکال و داده های فاندامنتال، این طور نتیجه گیری کرده اید که قیمت ارز دلخواهتان در حال افزایش است. بدین شکل با مراجعه به قسمت ”Margin” نوع سفارش دلخواه، میزان ارز و قیمت آن را تنظیم نمایید. در مراحل آتی تفاوت انواع سفارشات در ترید مارجین صرافی کوکوین توضیح داده شده است.

الف) انتخاب سفارش از نوع لیمیت

وقتی که تریدر می خواهد یک سفارش لیمیت ثبت کند، در ابتدای امر می بایست روال را تشخیص دهد و آن زمان تصمیم گیری کند که چه میزان از ارز دلخواه را در چه قیمتی را خریداری کند، به همین خاطر اگر معامله گر روند بازار را صعودی پیش بینی کنأ، بایستی سفارش “Buy” را ثبت کند و ضمنا اگر روند بازار را نزولی پیش بینی کند، باید از گزینه “Sell” برای سفارش خود استفاده نماید تا در صورت درست بودن پیش بینی صورت گرفته، سود به دست آورد.

ب) انتخاب سفارش از نوع مارکت

در سفارش مارکت، معامله گران پس از دریافت وام جفت ارز معاملاتی خود را در بهترین قیمت لحظه ای مارکت می خرند و پس از رسیدن به عدد دلخواه و دریافت سود در قیمت لحظه ای مارکت، برای فروش آن اقدام می کنند.

ج) انتخاب سفارش از نوع استاپ

با انتخاب گزینه Stop دو نوع سفارش برای شما به نمایش در می آید که این سفارشات حاوی Stop Market و Stop Limit می باشند.

د) انتخاب سفارش از نوع استاپ لیمیت

در این نوع معاملات، اگر تریدر روند صعودی را برای جفت ارز مورد نظر خود پیش بینی کرده باشد، برای سیستم تعیین می کند که چنانچه بیت کوین وارد کانال 40 هزار دلار شد، به میزان دلخواه آن را در قیمت 40100 خرید بزن و در ادامه با رسیدن به این قیمت سیستم به شکل اتوماتیک آن را در قیمت تعیین شده می خرد.


پربازدیدترین : معامله فیوچرز در okex


حال فرض کنید که بیت کوین روند صعودی را طی کرد و تریدر تصمیم به فروش آن داشت؛ بدین منظور مجدد برای سیستم محدودیت هایی تعریف می نماید؛ برای مثال تعیین می کند که اگر  قیمت بیت کوین وارد کانال 50 هزار شد، در قیمت 50100 به تعداد دلخواه آن را بفروشد.

پ) انتخاب سفارش از نوع استاپ مارکت

وقتی که بیت کوین در کانال 40 هزار دلار جای دارد، تریدر تشخیص می دهد که این ارز آماده یک پامپ قیمتی است، به همین خاطر با ثبت سفارش Stop Market Order برای سیستم تعریف می کند که در همان لحظه به میزان دلخواه ارز را خریداری کند و در ادامه با رسیدن قیمت بیت کوین به عدد 50 هزار دلار یک سفارش فروش در بهترین قیمت بازار ثبت می کند و دارایی خود را به میزان دلخواه می فروشد.

6. بازپرداخت وام مارجین

در گام پایانی آموزش مارجین کوکوین باید گفت که اگر سود خود را دریافت کردید، می بایست برای بازپرداخت بدهی خود به صرافی کوکوین اقدام کنید که برای این کار می بایست جفت ارز معاملاتی خود را به فروش برسانید و به ارزی که قرض گرفته اید تبدیل کنید و به قسمت “Repay” مراجعه کنید.

در این قسمت با دو گزینه روبرو می شوید که گزینه اول Time Priority می باشد؛ در این گزینه چنانچه می خواهید در ابتدا ارزی را که به عنوان وام دریافت کرده اید، بپردازید می توانید، بایستی این گزینه را انتخاب کنید و در گزینه Interest Rate Priority که گزینه دوم به حساب می آید، اگر قصد دارید ارزهایی را که نرخ بهره بالاتری دارند در اولویت قرار دهید، این گزینه را مورد استفاده قرار می دهید. در انتها برای تایید بازپرداخت بدهی با انتخاب گزینه “All” به منظور تکمیل درخواست بر روی “Confirm” کلیک کنید.


نتیجه گیری و کلام پایانی

در خصوص با انجام معاملات مارجین در صرافی کوکوین، باید به این نکته توجه داشت که تریدرهای مبتدی به هیچ عنوان نباید از این نوع از معاملات استفاده نمایند. به همان اندازه که این قابلیت می تواند فرصتی برای کسب سود بیشتر در اختیار شما قرار دهد، می تواند ریسک و به دنبال آن، ضررهای بسیار زیادی را به شما تحمیل کند و حتی باعث شود شما بخش بزرگی از دارایی های خود را در این بازار از دست بدهید! لذا همواره بایستی تلاش کنید تا زمانی که یک تریدر حرفه ای نشده اید، از این ابزارهای پیشرفته استفاده نکنید.

این را هم در نظر داشته باشید که تجربه نشان داده است که تعداد زیادی از افراد کم تجربه در این راه سرمایه خود را از دست داده اند و شما اگر نمی خواهید در این گروه از سرمایه گذاران ناکام بازار مارجین صرافی کوکوین و به صورت کلی بازار رمزارزها قرار گیرید، بهتر است در ابتدای امر از بازار اسپات برای انجام معاملات خود بهره بگیرید و سعی کنید تجربه و دانش خود را در مورد ترید و بازار کریپتوکارنسی افزایش دهید تا جایی که توانایی انجام معاملات در بخش های مارجین و فیوچرز را پیدا کنید و آن زمان است که می توانید شیرینی سودهای بسیار خوب را حس کنید و شانس شما برای موفقیت بیشتر خواهد شد.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، به آموزش مارجین کوکوین به زبان ساده پرداختیم.

همچنین اگر دوست دارید آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس را نیز مطالعه فرمایید، پیشنهاد می کنم همین الان آن را بخوانید.

در مورد نحوه معامله مارجین در صرافی کوکوین و آموزش مارجین کوکوین اگر سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش دیدگاه ها بنویسید تا پاسختان را بدهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *