با توجه به تحریم های شدید علیه ایران، استفاده از صرافی های خارجی به خصوص صرافی بزرگ بایننس در حال حاضر به عنوان کاربر ایرانی امکان پذیر نیست ولی بعضی افراد با استفاده از vpn و یا vps اقدام به ثبت نام و ورود به این صرافی ها کرده اند ولی این امکان وجود دارد که به دلایلی، صرافی بایننس متوجه ایرانی بودن کاربران و یا مشکوک بودن اطلاعات کاربری و لاگین های شما به عنوان کاربر شود و حساب شما را مسدود کند و دارایی هایتان را نیز بلوکه کند تا فرآیند احراز هویت را به صورت کامل انجام دهید و مشخص شود که ایرانی نبوده اید و مشکلی برای استفاده از خدمات بین المللی ندارید، لذا در این حالت خود شما قادر به رفع مسدودی حساب بایننس نخواهید بود و برای رفع مسدودی حساب بایننس باید به صورت حرفه ای عمل کنید تا حساب شما از بلاک در بیاید و دارایی های شما قابل برداشت باشد، لذا ما در این مطلب همه چیز درباره رفع مسدودی حساب بایننس را توضیح داده ایم و روشی را معرفی کرده ایم که به وسیله آن بتوانید برای رفع مسدودی اکانت بایننس اقدام کنید؛

رفع مسدودی حساب بایننس

زمانی که شما از صرافی های خارجی مثل بایننس استفاده می کنید، در واقع ریسک انجام معاملات و مسدودی حساب را هم می پذیرید! چرا که صرافی ها روش های زیادی برای شناسایی کاربران خود دارند و ممکن است که شما در ابتدا با استفاده از ترفندهایی خاص بتوانید حساب کاربری خود را ایجاد نمایید ولی ممکن است در ادامه با پیغام مسدودی حساب کاربری خود مواجه شوید!

اگر این اتفاق برای شما و اکانت شما در بایننس افتاده است، در ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید به این خاطر که تمامی وجوه و دارایی های دیجیتال شما در حسابتان تنها مسدود شده است و امکان برداشت آن ها پس از رفع مسدودی حساب باینانس وجود خواهد داشت و به همین خاطر نباید نگران باشید و یا اقدامی کنید که رفع مسدودی اکانت خود را مشکل تر کنید.

همین ابتدا بگوییم که در بدترین شرایط که هیچ کاری نتوان برای حساب شما در بایننس و یا سایر صرافی ها کرد، بازهم صرافی به شما زمان خواهد داد که موجودی و دارایی های دیجیتالی خود را از این صرافی به کیف پول امن دیگری انتقال دهید، پس اصلا نگران نباشید و در ادامه همراه ما باشید تا هر آنچه لازم است درباره نحوه رفع مسدودی حساب بایننس بدانید را به زبان ساده به شما آموزش دهیم.


پربازدیدترین : همه چیز درباره صرافی بایننس


به عنوان مثال شما ممکن است به دلیل تغییر آی پی نسبت به لاگین های قبلی، لاگین کردن از ایران بدون اتصال به vps و vpn، وریفای نکردن حساب کاربری و … با پیام مسدودی حساب کاربری در بایننس مواجه شوید ولی راه حلی که برای برون رفت از این وضعیت وجود دارد، برای تمامی این موارد یکسان است. چیزی که مشخص است این است که در این وضعیت، شما مستقیما از ایران قادر به انجام کاری نیستید که بتواند به رفع مسدودی اکانت بایننس شما و دسترسی مجدد به دارایی هایتان در این صرافی منتهی شود!

لذا باید از خدماتی که برای بازیابی اکانت بایننس در نظر گرفته شده است استفاده کنید تا تیم مورد نظر بتوانند با توجه به روش هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد، اقدامات لازم را در زمان کم انجام دهند تا حساب شما تمام و کمال و بدون مشکل (وریفای شده) مجددا در اختیار شما قرار گیرد تا بتوانید به دارایی های خود در حساب بایننس تان دسترسی پیدا کنید و آن ها را به محل امنی انتقال دهید تا خیالتان از همه بابت راحت باشد. در ادامه در مورد رفع مشکل احراز هویت بایننس بیشتر توضیح داده ایم؛

آیا عدم احراز هویت، بسته شدن حساب بایننس را به همراه دارد؟

بله؛ در روز 20 آگوست سال 2021، بایننس طی یک اعلامیه بیان کرد که احراز هویت برای تمامی کاربران جدید این صرافی اجباری است. این قانون برای کاربران قدیمی طی فرایندی در مراحل گوناگون و به صورت گروهی به اجرا درآمده بود و در پایان دو ماه، همه کاربران را شامل شد. تا آن زمان دسترسی کاربرانی که مراحل احراز هویت خود را انجام نداده بودند، به برداشت، بستن پوزیشن معاملاتی و لغو سفارش محدود شده بود.

این پروسه با هدف کمینه کردن اختلال در تجربه کاربری، از 20 آگوست تا 19 اکتبر 2021، ساعت ۰۰:۰۰ صبح به وقت جهانی ادامه یافت. احراز هویت به معنای تایید نام کاربری و ایمیل (احراز هویت اولیه) به علاوه تایید شناسه‌ دولتی و احراز هویت تصویری می باشد که کاربران ایرانی به صورت مستقیم از ایران قادر به انجام این کار نبودند بسیاری از آن ها یا قید استفاده از خدمات بایننس را زدند، یا دارایی های خود را از بایننس خارج کردند و از صرافی های دیگر استفاده می کنند و یا با پیام عدم احراز هویت و مسدودی حساب کاربری مواجه شده اند.


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوینکس، هات بیت و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی بایننس


لذا به این دلیل که Government ID کاربران ایرانی هیچگاه در بایننس پذیرفته نشده است، بدین معنی است که در واقع دسترسی آن ها به بایننس کاملا مسدود می شود. اما سوال اصلی که قصد پاسخ گویی به آن را داریم اینجاست که در صورتی که دارایی ما در این صرافی بلاک شد، دقیقا باید چه کاری انجام دهیم؟ نحوه رفع مسدودی حساب بایننس را در بخش بعدی به زبان ساده توضیح داده ایم؛

نحوه رفع مسدودی حساب بایننس

اگر حساب کاربری شما در صرافی بایننس به هر دلیلی مسدود شده است و شما قصد بازیابی اکانت بایننس خود و دسترسی مجدد به دارایی های داخل آن را دارید، می بایست نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری بایننس خود را به علاوه ایمیل برای ما ارسال کنید تا ما در تیم احراز بتوانیم فرآیند احراز هویت و رفع مشکل دسترسی به حساب بایننس را برای شما پیگیری کنیم.

پیگیری و اتمام تضمینی مسدودی اکانت بایننس شما معمولا تا 72 ساعت کاری زمان نیاز خواهد داشت و در انتها حساب کاربری شما بدون مشکل و وریفای شده در اختیار شما قرار می گیرد (بعضا امکان دارد عکس سلفی از خودتان، عکس پاسپورتی و یک ایمیل جدید هم نیاز شود، لذا در صورت لزوم، این امر از طرف کارشناسان احراز به شما اطلاع رسانی خواهد شد و هماهنگی های لازم در این خصوص با شما انجام می شود).


پیشنهاد مطالعه : آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس


موجودی شما در این فرآیند ثابت خواهند ماند و ما تنها مشکل مسدودی حساب کاربری را پیگیری خواهیم کرد. در انتها و با تحویل حساب کاربری بازیابی شده، شما می توانید دارایی های خود را از بایننس به محل امنی منتقل کنید که دیگر خیالتان راحت شود و یا می توانید رمز عبور خود را که پیش از این در اختیار تیم احراز قرار داده اید، تغییر دهید تا امنیت حساب تان حفظ شود و مجددا از خدمات صرافی بایننس استفاده کنید.

به صورت کلی توصیه تیم احراز این است که پس دریافت اکانت وریفای شده و رفع مسدودی حساب کاربری بایننس تان، همه دارایی هایی که دارید را از آنجا به کیف پول امنی که دارید انتقال دهید و دیگر از آن حساب کاربری استفاده نکنید. لذا اگر همچنان قصد استفاده از خدمات صرافی بایننس در زمینه کریپتوکارنسی ها را دارید، توصیه تیم احراز این است که حساب کاربری جدیدی افتتاح کنید و آن را احراز هویت کنید تا هیچ مشکل احتمالی برای آن در آینده پیش نیاید و با خیالی راحت بتوانید دارایی های دیجیتالی را به آن واریز، معامله و برداشت نمایید.

در این صورت خیال شما از حساب کاربری خود راحت است و می توانید روی مسائل مهم تر تمرکز کنید ولی اگر اکانت قبلی خود که بازیابی کرده اید را مجددا استفاده کنید، همواره این احتمال وجود دارد که بایننس مجددا به اکانت شما شک کنید و این امر موجب می شود که شما با خیالی آسوده نتوانید در این صرافی فعالیت کنید و همیشه ریسک مسدودی دوباره حساب کاربری شما وجود خواهد داشت؛ اما به صورت کلی تصمیم در این خصوص به عهده شما خواهد بود و می توانید یکی از این دو مسیر را پس از رفع مشکل پیگیری کنید.

نکته مهم : تمامی فرآیند احراز هویت توسط تیم احراز با اطلاعات شخصی شما انجام می شود به صورتی که در آینده نیز توسط صرافی بایننس قابل پیگیری باشد و بدین وسیله، مشکلی برای حسابتان پیش نخواهد آمد. لذا تمام اطلاعات مدارک مانند سریال نامبر پاسپورت یا ایدی نامبر استفاده شده برای وریفای کاملا حقیقی است و در آن کشور وجود خارجی دارد، بنابراین در صورت استعلام صرافی از مدارک شما، همه موارد رعایت شده است و فقط عکس پاسورت یا ایدی کارت استفاده شده تغییر کرده است.

نکته مهم : حساب کاربری شما که وریفای شده تحویل شما می شود، دارای پشتیبانی می باشد تا اگر در ادامه هر مشکل احتمالی برای آن رخ داد، مجددا توسط تیم احراز مورد بررسی قرار گرفته و تا زمانی که مشکل به صورت کامل برطرف نشود، تیم ما در کنار شما خواهد بود، پس هیچ نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

نکته مهم : تمامی دارایی های شما اعم از پول، تتر و ارزهای دیجیتال بازیابی می شود و دسترسی مجدد به آن برای شما میسر خواهد شد.

احتمال رفع مسدودی حساب بایننس توسط کاربران چقدر است؟

چنانچه بخواهیم واقع نگرانه به این موضوع نگاه کنیم، تقریبا احتمال رفع مسدودی حساب بایننس توسط خود کاربران از ایران نزدیک به صفر است. مگر این که شما بخواهید مدارک هویتی دال بر داشتن تبعیت یک کشور دیگر را به بایننس ارائه بدهید، ولی خب این موضوع هم از عهده بسیاری از کاربران خارج است، پس اینجاست که خدماتی که سایت احراز ارائه می دهد، همواره به کار کاربران داخل ایران می آید و می توانند بدین وسیله سرمایه و دارایی های خود را مجددا بازیابی کنند.

پیشگیری، بهترین راه برای رفع مسدودی اکانت بایننس

بهترین روش در راستای رفع مسدودی حساب بایننس این است که هیچگاه اجازه ندهید حساب شما بلاک شود. در حقیقت بیشتر اوقات مسدود شدن حساب شما بدین معنی است که عملا فرصت استفاده از خدمات بایننس را به صورت کلی از آن حساب از دست می دهید، به همین خاطر بیایید کمی بیشتر راجب این موضوع صحبت کنیم؛ جالب است بدانید که فیلتری که بایننس به کمک آن قادر است کاربران مجاز را از غیر مجاز شناسایی کند، چیزی جز رنج آی پی شبکه متصل شده نیست. در حقیقت هر منطقه جغرافیایی و هر کشوری طبق یک رنج شبکه مشخص از خدمات اینترنت بهره می گیرد.


به نظر شما بایننس یا کوین بیس


لذا مطابق با این رنج شبکه بایننس قادر است سریعا دریابد که این کاربر اکنون از کدام کشور برای استفاده از خدمات صرافی اقدام کرده است. پس شما قادرید با تغییر رنج آی پی خودتان به واسطه استفاده از vpn یا vps ها، از خدمات بایننس به عنوان کاربر یک کشور دیگر بهره مند شوید، ولی این پایان کار نیست و بعضی از اشتباهات ساده می تواند بایننس را نسبت به شما مشکوک کند. برای مثال چنانچه شما در هر بار استفاده از بایننس از رنج کشورهای گوناگون بهره بگیرید، رفته رفته بایننس به شما مشکوک خواهد شد. در حقیقت چطور امکان دارد یک کاربر طی چند ساعت در چند کشور گوناگون حضور داشته باشد؟

لذا استفاده از آی پی یک کشور ثابت می تواند راه حل خوبی به حساب بیاید ولی این بازهم بدین معنی نیست که امکان مسدود شدن حساب شما وجود ندارد، چرا که در این حالت نیز بایننس بسیاری از کاربران ایرانی را بلاک کرده است! لذا با وجود انواع این راه حل بسته نشدن حساب بایننس و ده ها مورد دیگر، همچنان امکان دریافت پیام بلاک شدن در بایننس وجود دارد و ما هم پیش تر به شما گفتیم که اگر با این پیام مواجه شدید، خونسردی خود را حفظ کنید و این موضوع را سریعا با کارشناسان احراز در میان بگذارید تا آن ها با شما هماهنگی های لازم را انجام دهند تا بتوانیم به سرعت حساب کاربری شما را از حالت مسدودی به حالت عادی برگردانیم تا بتوانید به تمامی وجوه و دارایی هایی که در حساب خود داشتید، مجددا دسترسی پیدا کنید.

در این مطلب سعی کردیم همه چیز درباره رفع مسدودی حساب بایننس را به زبان ساده به شما توضیح دهیم و امیدواریم که استفاده لازم را برده باشید.

همچنین اگر دوست دارید همه چیز درباره صرافی کوین بیس را هم یاد بگیرید، این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

هرگونه سوال یا ابهامی درباره رفع بلاکی در صرافی بایننس داشتید، در بخش دیدگاه ها از کارشناسان احراز بپرسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *