اگر بخواهید از خدمات بروکرهای فارکس معتبر خارجی استفاده کنید، نیاز دارید تا در ابتدای امر بهترین صرافی های فارکس را بشناسید و بهترین بروکر را برای معاملات خود انتخاب کنید که این انتخاب بایستی با توجه به نیاز شما و خدماتی باشد که بروکر فارکس مورد نظر ارائه می دهد؛ لذا در این مطلب تصمیم گرفتیم تا بهترین صرافی های فارکس را معرفی کنیم تا شما ابتدا صرافی های بازار فارکس را بشناسید تا بتوانید از لیست صرافی های فارکس بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید؛ پس اگر می خواهید همه چیز درباره صرافی های معتبر فارکس را یاد بگیرید، این مطلب برای شما تهیه شده است؛

بهترین صرافی های فارکس

نحوه انتخاب بهترین بروکرهای فارکس شاید در نگاه اول ساده باشد ولی این طور نیست! چنانچه گفتگوهای معامله گران فعال در این بازار را ملاحظه کنید، متوجه خواهید شد که حتی بهترین صرافی های جهان هم نقاط ضعفی دارند که معامله گران از آن ها ناراضی هستند. لذا می توان این طور گفت که هیچ بروکر فارکسی بی‌ عیب و نقصی نمی باشد و نمی‌ تواند کل مشتریان خود را راضی نگه دارد. در واقع صحبت بر سر اعتبار بروکرهای فارکس است، نه بر سر بی‌ نقصی آن‌ ها. هر چقدر بروکر فارکس از اعتبار بیشتری برخوردار باشد و رگولاتوری مناسب تری داشته باشد، احتمال تخلفات آن کاهش پیدا می کند.

جالب است بدانید که در صورت بروز اختلاف، معامله گر قادر است با ارائه مدارک و شواهد از حقوق خود دفاع کند. در حقیقت هدف ما در این مقاله از سایت آموزش احراز این است که به شما نحوه انتخاب بهترین بروکر فارکس را آموزش دهیم، به صورتی که پس از مطالعه این مطلب بتوانید مناسب ترین بروکر فارکس برای معاملات خود در این بازار را انتخاب کنید، پس تا انتها همراه احراز بمانید تا قادر شوید بهترین صرافی فارکس را برای خود انتخاب کنید.

بروکر چیست؟

بروکر یا همان کارگزار یک عضو مستقل به حساب می آید که خدمات آن به صورت گسترده در بعضی از صنایع استفاده می شود. جالب است بدانید که مسئولیت اصلی یک بروکر این است که به عنوان پلی میان فروشندگان و خریداران عمل کند، لذا یک کارگزار تسهیل کننده سوم شخص میان خریدار و فروشنده به شمار می رود. یک مثال می تواند یک کارگزار املاک یا سهام باشد که فروش یک ملک یا معامله سهام را بین خریداران و فروشندگان تسهیل می کند. کارگزاران قادرند اطلاعات بازار و داده های دقیقی از بازار را ارائه دهند. این امکان وجود دارد که کارگزاران فروشنده یا خریدار را نمایندگی نمایند.

انتظار بر این است که کارگزاران ابزار و منابع لازم را به منظور دستیابی به بزرگترین پایگاه داده ممکن از معامله گران در اختیار داشته باشند و این یعنی این که بروکر اطلاعات کاملی از کل قابلیت های موجود یا حداکثر امکانات موجود در بازار را در اختیار طرفین معامله قرار می دهد. در نهایت خریداران یا فروشندگان بالقوه را برای مطابقت کامل مورد بررسی قرار می دهد و از طرفی یک تولیدکننده انفرادی، به خصوص یک تولیدکننده جدید در بازار، به احتمال زیاد به اندازه یک کارگزار به مشتریان دسترسی ندارد. یکی دیگر از نقاط قوت بروکرها هزینه است، لذا آن ها در بازارهای کوچک تر، با حساب های کوچک تر یا با خط محدود محصولات ارزان تر هستند. در بخش بعدی به شما آموزش داده ایم که چطور باید بین بهترین صرافی های فارکس ، بهترین را برای خود انتخاب کنید؛

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین بروکر فارکس

به منظور انتخاب بهترین بروکر فارکس بایستی نکاتی را مد نظر قرار دهید که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

1. واریز و برداشت پول در بروکرهای فارکس

بروکر فارکسی که انتخاب می کنید، می بایست امکان برداشت و واریز وجه در ایران را پشتیبانی کند. باید در نظر داشته باشید که برخی از بروکرها تنها امکان واریز و برداشت وجه محلی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند، بنابراین حتما باستی در آن کشور مورد نظر حساب بانکی داشته باشید و از طریق آن حساب برای واریز و برداشت وجه اقدام نمایید. می توان گفت که در این صورت از ایران امکان ایجاد حساب در آن بروکر وجود نخواهد داشت. برخی از بروکرها تنها امکان واریز و برداشت وجه محلی را دارند و وب مانی و روش های مشابه این را پشتیبانی نمی کنند که در این صورت با مشکل مواجه خواهید شد.


پیشنهاد مطالعه : آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس


لذا باید بروکرهایی را انتخاب کنید که کاربران ایرانی را پشتیبانی کنند که تعداد این بروکرها در حال حاضر زیاد نیست ولی ما در انتها راهکاری را به شما معرفی می کنیم که به وسیله آن بتوانید در بروکرهای معتبر و خارجی فارکس که ایران را تحریم کرده اند استفاده کنید تا خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که بروکر فارکسی انتخابی شما باید برای واریز و برداشت وجه کارمزد نگیرد.

به منظور واریز و برداشت وجه می توان از درگاه های پی پال، مسترکارد، ویزاکارد و نتلر استفاده نمود. همین طور با استفاده از وب مانی و پرفکت مانی هم به سادگی می توان از ایران برداشت و واریز وجه را در دستور کار قرار داد. متأسفانه وب مانی و پرفکت مانی کارمزدهای به مراتب بالایی بابت واریز و دریافت و انتقال وجه اخذ می نمایند اما برای ایرانیان که همواره در دنیا با مشکل نقل و انتقال مالی روبرو هستند، بهترین گزینه ممکن به حساب می آیند.

2. پشتیبانی 24 ساعته بروکر

هنگامی که برای استفاده از یک بروکر خاص اقدام می کنید و وجه واریز می کنید، امکان دارد مشکلاتی رخ دهد که احتیاج به پشتیبانی صرافی مورد نظر داشته باشید. لذا می بایست بروکری را برای انجام معاملات خود انتخاب نمایید که پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران خود داشته باشد.

همچنین باید توجه داشته باشید که بروکر فارکس شما بهتر است زبان فارسی را نیز پشتبانی کند تا اگر مشکلی برایتان رخ داد، برای برقراری ارتباط و دریافت پشتیبانی از بروکر مورد نظر، مسیر ساده تری پیش روی شما باشد. به صورت معمول بروکرهای فارکس قابلیت چت آنلاین، ایمیل و نیز تماس تلفنی را برای ارتباط با بخش پشتیبانی فراهم کرده اند.

3. تعداد دارایی های قابل معامله در بروکر فارکس

در زمان ثبت نام در بروکر شاید در ابتدا تنها قصد معاملات جفت ارزها را داشته باشید، اما در ادامه قصد داشته باشید کالاهای دیگری را هم مورد معامله قرار دهید؛ مثل ارزهای دیجیتال. به همین خاطر بهتر است بروکری را برای ثبت نام و استفاده از خدمات انتخاب کنید که دارایی های به مراتب بیشتری را بتوان از طریق آن مورد معامله قرار داد.

لذا باید صرافی را انتخاب کنید که امکان معامله طلا، داوجونز، نفت، ارزهای دیجیتال و … را داشته باشید تا هر زمان تصمیم به معامله آن ها گرفتید، توانایی انجام این کار را به وسیله آن بروکر داشته باشید و نیاز به افتتاح حساب در بروکر دیگری نداشته باشید.

4. بونوس بروکر فارکس

برخی از بروکرها برای کاربران خود در زمان افتتاح حساب، بونوس یا همان پاداش در نظر گرفته اند. بدین شکل که به عنوان مثال چنانچه با 1000 دلار برای افتتاح حساب اقدام کنیم و بونوس بروکر فارکس 40 درصد باشد، 400 دلار نیز پاداش دریافت خواهیم کرد و حساب ما 1400 دلار شارژ می شود. لذا بهتر است در زمان انتخاب بروکر مناسب به منظور افتتاح حساب بونوس اولیه از طرف بروکر فارکس می تواند در افزایش سرمایه شما بسیار موثر واقع شود.

5. رگولاتورهای بروکرها

بازار فارکس، بازاری به حساب می آید که حجم بسیار بالایی از نقدینگی در آن در جریان است و این کار از طریق بروکر انجام می گردد. لذا هر جایی که پای پول وسط باشد، امنیت دارایی های ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد شد. لذا به منظور بررسی سطوح امنیتی، در ابتدای امر می بایست رگولاتوری هر بروکر را مورد بررسی قرار دهید. این رگولاتوری ها نهادهای ناظر بر فعالیت های شرکت ها در بازارهای مالی محسوب می شوند و قوانین مربوطه را تدوین و تعریف می نمایند. لذا داشتن یک نهاد رگولاتوری معتبر می تواند نشان دهنده قانونمندی و شفاف بودن روال کار بروکر باشد و این موضوع را به عنوان یک فاکتور امنیتی مناسب باید در نظر گرفت.

زمانی که بروکری را برای انجام معاملات خود انتخاب می کنید، می بایست یک جایی لایسنس داشته باشد؛ جایی که اعتبار آن نیز بالا باشد. حال سوال اینجاست که این اعتبار به چه صورتی تعیین می شود؟ در پاسخ باید گفت که با رگوله های آن. در ابتدای امر یک بروکر مس تواند در آمریکا ثبت شده باشد، ولی رگوله جایی را نداشته باشد! بسیاری از بروکرها، در حال حاضر ثبت شده اند و کلاهبرداری می کنند و هیچ رگوله معتبری نیز ندارند. درباره رگولاتورها می توان گفت که هر رگوله ای که مجبور به رعایت شرایط سازمان مبارزه با پولشویی باشد، قادر به فعالیت با کاربران ایرانی نیست.

6. هزینه خدمات بهترین بروکر فارکس

جدا از نوع خدمتی که بروکرها در اختیار کاربران خود قرار می دهند، حتما کارمزدی از مشتریان خود دریافت می کنند. هر معامله‌ ای که باز کنید، بروکر از شما اسپرد و یا کمیسیونی و یا هر دو را از شما به عنوان کارمزد معامله دریافت می کند. هرچند معامله گران بیشتر تمایل دارند که کارمزد کمتری را پرداخت کنند، ولی باید گفت که الزاما کم بودن این کارمزد، به معنای اعتبار بیشتر بروکر نخواهد بود و این طور نباید بروکرها را اولویت بندی کرد.

بهتر است در ابتدای امر استراتژی معاملاتی خود را تعیین کنید و در ادامه با توجه به آن، بهترین بروکر فارکس را از بین صرافی هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید، انتخاب نمایید. لذا این امکان وجود دارد که بعضی اوقات احتیاج باشد که بروکری را انتخاب کنید که از اعتبار بیشتری برخوردار است ولی کارمزد به مراتب بالایی دریافت می کند.

چنانچه معامله بلندمدتی را ترجیح می دهید، بروکری برای شما مناسب است که بهره یا SWAP دریافت نکند و یا کمترین مقدار را از شما درخواست کند، ولی از طرفی اگر استراتژی شما انجام معاملات کوتاه مدتی است، اطمینان حاصل کنید که کمترین اسپرد و کمیسیون را می پردازید، ولی به هر حال، اعتبار بروکر را همیشه در ابتدای اولویت های ارزیابی خود قرار دهید.

7. زمان اجرای معاملات در کارگزاری فارکس

در حال حاضر بیشتر بروکرهای معتبر از سرورهای قوی بهره می گیرند که همه معاملات معامله گران را در آن واحد اجرا می کنند، ولی با این وجود این امکان وجود دارد که برخی از بروکرها، معامله را با تاخیر باز کنند و یا اسپرد خود در لحظه‌ ثبت سفارش را افزایش دهند.

لذا قبل از انتخاب بهترین بروکر حتما با حساب دمو مدتی را به معامله بپردازید و به اعداد ارقام در لحظه‌ ثبت سفارش توجه فرمایید؛ البته این را هم باید در نظر داشته باشید که امکاناتی که بروکرها در حساب دمو در اختیار کاربران خود قرار می دهند، می تواند به مراتب با قابلیت هایی که حساب اصلی دارد متفاوت باشد ولی به هر حال این کار کمک کننده است.

8. پلتفرم‌ های معاملاتی ارائه شده در کارگزاری فارکس

همان طور که می دانید، به منظور اتصال به دنیای فارکس، می بایست از پلتفرم‌ های معاملاتی بهره گرفت. این پلتفرم‌ ها که به وسیله کارگزاری فارکس و کاملا رایگان در اختیار معامله گران قرار می گیرند، می بایست حداکثر سرعت را دارا باشند و هیچوقت قطع نشوند. هر لحظه‌ ای که داده‌ ها با کندی ارسال شده و تاخیری در معامله‌ معامله گران ایجاد شود، امکان دارد سرنوشت یک معامله را تغییر داده و به جای سود، ضرر و زیان برای شما به همراه آورد.

البته در کنار موضوع سرعت و کیفیت، بهترین صرافی های فارکس پلتفرم‌ های معاملاتی را برای ویندوز، مک، آیفون، اندروید و نسخه دسکتاپ ارائه می کنند تا معامله گر قادر باشد در هر زمان و مکان و با هر ابزاری که در اختیارش است، به راحتی از انجام معامله در فارکس استفاده کند. به تبع نداشتن هر یک از پلتفرم‌ های فوق، نشان دهنده ضعف بروکر می باشد.


پیشنهاد مطالعه : آموزش کار با صرافی ftx به زبان ساده


جالب است بدانید که مرسوم ترین پلتفرم‌ های معاملاتی، متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به حساب می آیند که بیشتر بروکرها، هر دو را به معامله گران خود ارائه می کنند. در نظر داشته باشید که متاتریدر 5 ورژن جدیدتر متاتریدر 4 است که در کنار این که قابلیت های به مراتب بیشتری اعم از نمودار و چارت، ابزار تحلیل و اندیکاتور دارد، دارایی‌ های به مراتب بیشتری را هم در اختیار کابران خود قرار می دهد.

با این وجود تعداد زیادی از معامله گران که از گذشته در این بازار فعالیت می کردند، امکان دارد فضای متاتریدر 5 را نسبتا سخت و پیچیده توصیف کنند و از ورژن های قبلی متاتریدر استفاده کنند. در این خصوص می توان گفت که انتخاب این پلتفرم معاملاتی، به صورت کامل مطابق با خواست و سلیقه‌ معامله گران خواهد بود.

9. میزان اهرم یا لوریج

به صورت کلی اهرم به معنای چیزی است که اجازه می‌ دهد بتوانید نیروی خود را چندین برابر کنید. به عنوان مثال چنانچه قصد داشته باشید وزنه‌ ای سنگین را بلند کنید، با استفاده از یک میله بلند به عنوان اهرم قادر به انجام این کار با نیروی کم تر و سرعت بیشتر خواهید بود. در واقع در فارکس هم اهرم دقیقا به همین صورت عمل می کند و این بدین معنی است که میزان توان مالی شما را برای انجام معاملات چندین برابر می کند.

برای مثال این طور تصور کنید که شما در حساب خود 100 دلار دارید و با اهرم ۱:۱۰ (یک به ده) برای انجام معامله اقدام می کنید. این بدین معنی است که بروکر 10 برابر مبلغی که در حساب دارید را در اختیار شما قرار می دهد و عملا شما قادرید تا سقف 1000 دلار ترید کنید! البته این را هم باید گفت که بروکرهای گوناگون میزان‌ های گوناگونی از اهرم را ارائه می دهند. همچنین هر بروکر امکان دارد برای حساب‌ های معاملاتی گوناگون، اهرم‌های مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

برای مثال برای معامله با یک نوع حساب به شما حداکثر اهرم ۱:۱۰۰ و برای حسابی دیگر حداکثر اهرم ۱:۱۰۰۰ را در نظر بگیرد. نکته مهم اینجاست که هر چقدر از اهرم بالاتری بهره بگیرید، اگر روند بازار درست باشد سود بیشتری خواهید کرد اما چنانچه معامله با زیان همراه شود نیز به همان اندازه ضرر و زیان بیشتری متوجه سرمایه شما خواهد شد. بنابراین هر چقدر اهرم بالاتر باشد، ریسک معامله نیز به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.

لذا اکیدا توصیه می کنیم که چنانچه از نظر مالی تحمل ریسک بالا را ندارید، مبتدی هستید و یا در حال تست کردن استراتژی معاملاتی و روش های جدید معاملاتی هستید، به هیچ وجه از اهرم های مالی استفاده نکنید و یا اهرم های خیلی کوچک را در صورت نیاز استفاده نمایید. لذا با اهرم پایین تر سود شما به مراتب کم تر است ولی به همان اندازه ریسک سرمایه گذاری شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد و تحمل زیان های احتمالی را ساده تر می کند.

نکات تکمیلی مهم درباره بروکرهای فارکس

 1. چنانچه بروکری برای افراد خارج از ایران دامنه خاصی داشت و این دامنه برای کاربران ایرانی متفاوت بود، این بدین معنی است که رگوله های آن دو تا با یک دیگر متفاوت است و شما باید بیشتر حواستان را جمع کنید.
 2. این موضوع که بروکر چند تا دارایی قابل معامله دارد بسیار حائز اهمیت است، اما موضوع اصلی این است که احتمالا شما کلا بخواید روی چند تا ارز خاص معامله انجام دهید. لذا روی این موضوع خیلی تمرکز نکنید و چنانچه دیدید بروکر آن ارزهایی که شما نیاز دارید را ارائه می دهد، گزینه مناسبی برای شما به حساب می آید؛ البته باید اعتبار بالایی نیز بین کاربران داشته باشد.
 3. بونوس مهم است ولی همه چیز نیست! اگر یک بروکر 50 دلار بونوس می دهد ولی بروکر دیگری 20 دلار، به این معنا نیست که شما باید بروکری که 50 دلار بونوس می دهد را انتخاب کنید! این تنها یک فاکتور است و نمی توان گفت که مهم ترین فاکتور نیز به حساب می آید، پس خیلی فکر خود را روی این موضوع نگذارید.
 4. سرعت انجام تراکنش های واریز و برداشت توسط بروکر انتخابی شما نیز بسیار حائز اهمیت است.
 5. این را در نظر داشته باشید که موقع ثبت نام، بروکر سخت گیری کند! زمانی که بروکر سخت گیر نباشد، به این معنی است که خیلی هم رگولاتور معتبری پشت آن قرار ندارد، چرا که رگولاتورهای معتبر سخت گیر هستند!
 6. می بایست به کارمزد و اسپرد هم توجه داشته باشید، اما آنقدرها هم مهم نیستند. در واقع موضوع از این قرار است که بروکرهای استاندارد، یک سری شرایط دارند که تقریبا با یکدیگر برابر است. این موضوع کارمزد و اسپرد برا بروکرهای نامعتبر می باشد. آن ها به صورت معمول در تلاشند تا کارمزد و اسپرد را تا حدود زیادی کاهش دهند تا بدین وسیله بتوانند کاربران به مراتب بیشتری را به سمت خود جلب کنند. لذا باید این طور گفت که کارمزد اهمیت دارد ولی نباید به تنهایی مبنای تصمیم گیری و انتخاب بروکر مورد نظر شما باشد.
 7. به منظور ارزیابی سطح پشتیبانی بروکرها، توصیه داریم در بروکر مورد نظر خود عضو شوید و یک پیام به آن ها بفرستید و موضوعی را با آن ها مطرح کنید، در ادامه ببینید کدامیک سریع تر پاسخ گوی شما هستند و مشکل را در اسرع وقت و با چه کیفیتی برطرف می کنند. لذا بروکری که کاربرانش برای آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد، به همین وسیله مشخص خواهد شد.
 8. توصیه کلی بر این است که از دو بروکر استفاده نمایید و تمامی سرمایه خود را وارد یک بروکر خاص نکنید.
 9. یکی از مهم ترین نکات توجه به رگوله هاست. برای مثال رگوله cysec به هیچ عنوان خدماتی را در اختیار کاربران ایرانی قرار نمی دهد.
 10. به اعتبار بروکر توجه نمایید؛ یعنی ترجیح شما باید این باشد که بروکری که انتخاب می کنید، چند سالی باشد که در مارکت قرار دارد و فعالیت می کند؛ لذا از بروکرهای تازه تاسیس دوری کنید تا به اصطلاح، اول برادری خود را ثابت کنند.

چگونه بفهمیم یک بروکر کلاهبردار است؟

برای ارزیابی اعتبار یک بروکر باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • سابقه فعالیت : همان طور که کمی پیش تر هم گفتیم، تازه تاسیس و یا تازه کار بودن یک بروکر، دلیل بر کلاهبردار بودن آن نیست ولی ریسک سرمایه گذاری و ترید شما را افزایش خواهد داد.
 • ظاهر سایت : یک بروکر فارکس بدین منظور که بتواند قوی کار کند، باید میلیون‌ ها دلار هزینه کند. ظاهر سایت اولین جایی است که می‌ توان دید آیا بروکر این سرمایه‌ گذاری را کرده یا خیر. همچنین پنل کاربری یک کارگزاری می بایست رابط کاربری ساده و قابل فهمی داشته باشد. لذا هر بروکری که پنل کاربری سخت و پر از ایرانی داشت، قابل اعتماد نیست!
 • رگوله بودن بروکر فارکس : در بیشتر کشورها، نهادهایی در نظر گرفته شده اند و وظیقه نظارت بر بازارهای مالی مانند فارکس را بر عهده دارند؛ به این ناظرها، نهادهای رگولاتوری می گویند. بروکری که تحت نظارت نهادهای رگولاتوری باشد، اصطلاحا رگوله آن سازمان محسوب می شود؛ برای مثال بروکر هات فارکس رگوله FCA انگلستان را دارد و به علت تحریم‌ هایی که علیه ایران وضع شده است، رگوله بودن یک بروکر فارکس در عمل کمکی به کاربران ایرانی نخواهد کرد ولی از نظر روانی می تواند اعتماد و امنیت را برای بروکر و کاربرانش به همراه داشته باشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بهترین صرافی های فارکس باید با توجه به سبک معاملاتی و استراتژی فردی شما مشخص شود. این که چه چیزی برای شما در اولویت قرار دارد، در انتخاب شما موثر می باشد؛ به عنوان مثال چنانچه نیاز به تیم پشتیبانی قوی فارسی و شارژ و برداشت راحت اولویت شما می باشد، باید به دنبال کارگزاری باشید که این ویژگی ها را دارد.


پیشنهاد مطالعه : ساخت حساب پی پال از ایران


از طرفی چنانچه اسپردهای خوب برای شما در اولیت است به USGFX فکر کنید و چناچه تنوع حساب و نمادهای معاملاتی نیاز دارید ولی پشتیبانی قدرتمند خیلی برایتان اهمیت ندارد، روبو فارکس می تواند کار شما را راه بی اندازد. برخی از بروکرها سهام متنوع و ارزهای دیجیتال را ارائه داده اند و برخی دیگر برای بیمه کردن کاربران خود اقدام کرده اند. از همین روی انتخاب بهترین بروکر کار ساده ای نیست ولی به اولویت هایی که شخص شما دارید بستگی دارد.

بهترین بروکر فارکس برای اسکالپ

یکی از دغدغه های کسانی که اسکالپ می کنند و در اصطلاح اسکالپر هستند، یافتن بهترین بروکر برای اسکالپ می باشد. چنانچه نمی دانید اسکالپ چیست، باید گفت که اسکالپ به باز و بسته کردن سریع معاملات گفته می شود. معامله گر اسکالپر به صورت معمول در طول چند دقیقه و با فقط چند پیپ از معامله خود خارج می شود.

به این خاطر که با پیپ کم از بازار خارج می شوند، پس حجم بالاتری استفاده می نمایند و تعداد معاملات بیشتری هم انجام می دهند. این موضوع موجب می شود که مواردی ماننند؛ اسپرد پایین و سرعت بالای اجرای معاملات در انتخاب بروکر برای تریدر اسکالپر از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار باشد و در اولویت قرار گیرد.


نتیجه گیری و کلام پایانی

در این مقاله از سایت احراز سعی شد تا نکات کلیدی برای انتخاب بروکر فارکس مناسب از بین بهترین صرافی های فارکس براش شما بررسی شود و با این وجود که گفته های ما به معنی یک بروکر بدون نقص نیست، بی تردید به شما در انتخاب بروکر مناسب تر فارکس کمک می کند. به این خاطر که بیشتر این بروکرها فعالیت خود را به فارکس محدود نمی‌ کنند، چنانچه می خواهید در سهام، رمزارز، کالاها و سایر ابزارها یا اینسترومنت‌ های تجاری هم معامله کنید، این بروکرها برای شما بهترین گزینه های ممکن خواهند بود.

البته همواره باید این را در نظر داشته باشید که معامله در فارکس مثل معامله در هر بازار مالی دیگری ریسک مخصوص به خودش را دارد، بنابراین بهترین روش این است که همیشه با یادگیری مهارت معامله راهکارهای مدیریت ریسک را هم آموزش ببینید و همیشه تمرین کنید، وگرنه این ریسک همواره وجود دارد که شما با ضرر و زیانی سنگین این بازار و یا به صورت کلی بازارهای مالی را ترک کنید، ولی با مدیریت ریسک توانایی این را خواهید داشت که سود و زیان خود را کنترل نمایید و رفته رفته معاملات خود را با سود بیشتری همراه کنید و در بازارهای مالی همواره حضوری فعال و مثبت داشته باشید.

همانطور که قول داده بودیم، در این مطلب در مورد نحوه انتخاب بهترین صرافی های فارکس صحبت کردیم؛

همچنین اگر دوست دارید درباره رفع مسدودی حساب بایننس نیز اطلاعات دقیق و رایگانی کسب کنید، پیشنهاد می کنیم همین الان روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

حال که بهترین صرافی های فارکس را می شناسید، فکر می کنید با توجه به نکات مهمی که گفتیم، انتخاب بهترین بروکر فارکس برای شما ساده تر شده است یا خیر؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *