آیا می دانید کپی ترید در صرافی bingx چگونه است؟ اگر به استفاده از سیستم کپی تریدینگ علاقه داشته باشید و با صرافی bingx نیز آشنایی داشته باشید، می توانید از این امکان در صرافی بینگ ایکس استفاده کرده و برای انجام کپی ترید در پلتفرم این صرافی اقدام نمایید. بنابراین در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که کپی ترید در صرافی bingx چیست و چطور می توانید گام به گام برای انجام آن اقدام کنید و در ادامه نیز همه نکاتی که درباره کپی ترید صرافی bingx باید بدانید را به شما خواهیم گفت، پس این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با سامانه احراز همراه بمانید.

کپی ترید در صرافی bingx

شما هم جزو آن دسته از تریدرهایی هستید که همواره در مورد نحوه معامله تریدرهای حرفه‌ ای کنجکاو هستند؟ در حقیقت تریدرهای حرفه ای به شکل دقیق برای ارزیابی دارایی‌ ها، از اصول تحلیل تکنیکال و بنیادی بهره می گیرند و در ادامه در مورد سرمایه‌ گذاری در یک رمزارز تصمیم نهایی را اتخاذ خواهند کرد، از همین روی بعضی از تریدرها مشتاق‌ اند سبد سرمایه‌ گذاری خود را مشابه معامله گران حرفه ای تنظیم کنند!

صرافی بینگ ایکس با ارائه پلتفرم اختصاصی کپی تریدینگ، معامله گران حوزه ارزهای دیجیتالی را قادر می سازد تا بتوانند برای این امر اقدام کنند و پرتفوی خود را به پرتفوی معامله گر مورد نظر خود متصل کنند تا به صورت اتوماتیک، هر معامله ای که وی انجام می دهد، برای آن ها نیز ثبت و انجام شود، ولی همین ابتدا باید اشاره داشت که کنترل حساب کاربری شما به صورت کلی با شخص شما خواهد بود و بدین وسیله می توانید هر زمان که دوست داشتید، معاملات مختلف را ببندید و یا نگهدارید.


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوینکس، بینگ ایکس و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی بینگ ایکس


به صورت کلی صرافی بینگ ایکس از جمله صرافی‌ های بین المللی به حساب می آید که بدون نیاز به احراز هویت قادرید از خدمات آن ها بهره بگیرید. لذا فرصتی مناسب پیش روی کاربران ایرانی است که به علت مشکلات ناشی از تحریم، قادر نیستند از صرافی‌ ها خارجی دیگر مثل بایننس استفاده نمایند. جالب است بدانید که شما پس از ثبت نام در بینگ ایکس، در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. از منوی صفحه اصلی سایت BingX گزینه Copy Trading را انتخاب نمایید، تا در ادامه وارد صفحه اختصاصی کپی تریدینگ در صرافی BingX شوید. اگر می خواهید حساب کاربری خود را احراز هویت کنید و محدودیت های ناشی از عدم احراز هویت حساب کاربری را پشت سر بگذارید و با خیالی آسوده به معاملات خود بپردازید، قادرید از لینک بالا استفاده کرده و به سادگی برای احراز هویت صرافی بینگ ایکس اقدام نمایید؛

جالب است بدانید در حال حاضر بیش از 4 میلیون نفر از این پلتفرم استفاده می کنند. این پلتفرم در دو بخش اسپات گرید تریدر و فیوچرز تریدر در دسترس قرار دارد که در ادامه هر کدام از آن ها را جداگانه خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد؛ در واقع شما با انتخاب هر کدام از دو تب مذکور، فهرستی از بهترین معامله گران حرفه ای در هر یک از آن بازارها را مشاهده خواهید کرد که می توانید بین آن ها با توجه به نکاتی که در انتهای مقاله به شما می گوییم، بهترین معامله گر را برای انجام معاملات کپی تریدینگ خود انتخاب کنید. ابزارهای فیلتر برای جست‌ و جو بین معامله گران نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که به کمک آن قادرید بهترین معامله گران با شرایط مورد نظر خود را به سادگی پیدا کنید. بدین صورت، می‌ توانید معاملات خود را مطابق با سبد سرمایه‌ گذاری آن‌ ها بچینید. در ادامه، بیشتر به کپی ترید در صرافی bingx خواهیم پرداخت پس همچنان با احراز همراه بمانید؛

آموزش کپی ترید صرافی bingx برای تازه کارها

چنانچه می خواهید از پلتفرم کپی ترید صرافی BingX به منظور تنظیم استراتژی معاملاتی خود مطابق با تریدرهای حرفه‌ ای بهره بگیرید، بایستی صفحه نمایش داده شده در صرافی بینگ ایکس را اسکرول کنید تا به قسمت All Traders برسید؛ در این قسمت فهرستی از تریدرهای حرفه‌ ای را مشاهده می کنید. در نظر داشته باشید که فهرست معامله‌ گران به صورت پیش فرض بر اساس میزان سود محقق‌ شده، از زیاد به کم، به شما نمایش داده می شود. با دقت در این فهرست را جست‌ و جو کنید تا تریدر مدنظر خود را پیدا کنید. البته این را هم باید گفت که ابزارهای فیلتر کاربردی هم برای کمک به جست‌ و جوی سریع‌ تر بین تریدرهای حرفه‌ ای برای شما در دسترس است و می توانید از آن ها برای محدود کردن معامله گران و سریع تر کردن فرآیند پیدا کردن معامله گر مناسب خود استفاده کنید. (نکات مهم برای انتخاب معامله گر مناسب را در انتهای مقاله بررسی کرده ایم)

پس از انتخاب تریدر مدنظر خود، روی آن کلیک نمایید تا وارد صفحه اختصاصی او شوید. در صفحه اختصاصی وی قادرید تعداد دنبال‌ کنندگان آن را ببینید. در گام بعدی به قسمت Share Trading Accounts مراجعه فرمایید و در آن قسمت نوع معاملاتی که تریدر به اشتراک گذاشته است را مشاهده کنید. به صورت کلی، 3 بخش BingX Standard Futeures ، BingX Perpetual Futeures و BingX Spot Grid در این قسمت وجود دارد؛ البته این امکان وجود دارد که تریدر تنها یک یا دو مورد از معاملات مذکور را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته باشد. لذا ابتدا می بایست بین موارد فوق، یکی را انتخاب فرمایید.

کپی ترید در بخش فیوچرز صرافی bingx

این طور فرض کنید که گزینه BingX Standard Futures یا BingX Perpetual Futeures را انتخاب کرده اید؛ لذا عملکرد تریدر در قالب نمودار و داده‌ های آماری حائز اهمیتی در بخش Trading Data برای شما به تصویر کشیده خواهد شد. لذا حتما پیش از تصمیم‌ گیری نهایی در مورد کپی کردن معاملات، این داده‌ ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا از کیفیت کار معامله گر مورد نظر اطمینان یابید. در نظر داشته باشید که با انتخاب تب Current Positions پوزیشن‌ های باز فعلی تریدر مورد نظر برای شما به نمایش گذاشته می شود. همچنین Trade History هم فهرستی از سابقه پوزیشن‌ های بسته‌ شده از طرف تریدر به همراه میزان سود و زیان آن‌ ها را به تصویر می کشد.

چنانچه می خواهید معاملات این معامله گر را کپی کنید، از بالای صفحه روی گزینه Copy Trading کلیک نمایید. بدین شکل، پنجره‌ جدیدی برای شما به نمایش گذاشته می شود که در آن می بایست در بخش Margin Type نوع رمزارز مورد نظر خود را برای کپی تریدینگ مشخص کنید. معمولا تتر را برای این کار انتخاب می کنند. در ادامه و در قسمت Margin می بایست میزان رمزارز مدنظر برای کپی کردن معاملات تریدر را تعیین نمایید. در این خصوص باید گفت که حداقل مقدار سرمایه‌ گذاری در این بخش 10 دلار در نظر گرفته شده است.


پربازدیدترین : کپی تریدینگ در فارکس به زبان ساده


این موجودی از حساب Futures Account شما برداشت خواهد شد، لذا پیش از هر اقدامی می بایست مقداری تتر به این حساب در صرافی BingX انتقال دهید. در قسمت TP/SL قادرید حد سود و ضرر پوزیشن‌ های معاملاتی خود را مشخص نمایید. بدین صورت، در صورت فعال شدن حد سود یا ضرر شما در هر معامله، حتی چنانچه تریدر اصلی پوزیشن را نبندد، صرافی به صورت اتوماتیک سفارش بستن پوزیشن معاملاتی شما را ثبت خواهد کرد. بخش Advanced Settings هم در اختیار شماست که در آن دو گزینه برای معامله گران در نظر گرفته شده است که به شرح زیر می باشد:

  • Daily Copy Trading Amount : زمانی که مجموع پوزیشن‌ های بازشده در یک روز به عدد تعیین‌ شده در این قسمت برسد، هیچ سفارش جدید کپی ترید برای شما ثبت نخواهد شد.
  • Max Open Position Principal : بعد از این که مجموع موجودی شما به مقدار تعیین‌ شده در این قسمت برسد، هیچ سفارش کپی ترید جدیدی برای شما ثبت نمی شود.

پس از تکمیل اطلاعاتی که گفتیم، با انتخاب گزینه Copy Now، پروسه کپی‌ برداری از معاملات معامله گری که انتخاب کردید، شروع خواهد شد.

کپی ترید در بخش اسپات صرافی بینگ ایکس

موضوع کپی ترید در صرافی BingX را با بررسی بخش مربوط به معاملات Spot Grid دنبال می کنیم. برای مثال این طور فرض کنید که در قسمت Share Trading Accounts، این بار گزینه BingX Spot Grid را انتخاب کرده اید؛ در واقع با انتخاب این گزینه فهرست جفت ارزهای معاملاتی تریدر برای شما به نمایش در خواهد آمد. در مقابل هر کدام از جفت ارزهای معاملاتی، گزینه Copy Trading قرار گرفته است. جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را انتخاب و روی گزینه Copy Trading کلیک نمایید تا پنجره جدیدی برای شما به نمایش درآید.

در قسمت Copy Trade Fund بایستی میزان سرمایه مدنظر جهت کپی کردن معاملات تریدر را تعیین نمایید؛ در نظر داشته باشید که این مبلغ به صورت مستقیم از حساب Fund Account برداشت خواهد شد، لذا پیش از هر اقدامی، این حساب را با رمزارز مدنظر که به صورت معمول تتر است، شارژ کنید. در این پنجره گزینه‌ ای با عنوان Copy Trader to Close Grid Position وجود دارد که با فعال کردن آن، هر زمان که معامله گر از یک معامله خارج شود، سفارش فروش به شکل اتوماتیک برای شما هم ثبت خواهد شد. با تکمیل اطلاعات فوق، نهایتا روی گزینه Copy Now کلیک نمایید تا کار به اتمام برسد.

آموزش کپی ترید صرافی bingx برای حرفه ای ها

در این قسمت از آموزش کپی ترید صرافی BingX به سراغ تریدرهای حرفه ای می رویم که دوست دارند از این سیستم برای کسب سود خودشان استفاده کنند. چنانچه تریدری هستید که قصد دارید سبد سرمایه‌ گذاری خود را با سایر افراد اشتراک گذاری کنید، این قسمت می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد؛ پیش‌ نیازهای فعالیت به‌ عنوان معامله گر در بخش کپی تریدینگ صرافی BingX شامل احراز هویت در صرافی و موجودی بیش از 50 دلار در حساب کاربری می شود، پس اگر هنوز احراز هویت نکرده اید، با استفاده از لینکی که در ابتدای همین مقاله برای شما قرار داده ایم، این کار را سریعا انجام دهید تا قادر شوید سریعا معاملات خود را پیش بگیرید.


پربازدیدترین : آموزش صرافی هیوبی


بدین منظور در ابتدای امر وارد اکانت خود در صرافی بینگ ایکس شوید و در ادامه از منوی صفحه اصلی وارد صفحه اختصاصی معاملات Copy Trading شوید. در این صفحه گزینه Apply to be a Trader را انتخاب نمایید تا صفحه جدیدی برای شما به نمایش درآید. در این صفحه از شما می خواهند تا اطلاعاتی را وارد نمایید که به شرح زیر می باشند:

  • اسکرین‌ شات تریدینگ دیتا معاملات خود در صرافی بینگ ایکس
  • نشانی ایمیل یا آیدی تلگرام
  • آیدی صفحات اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک و …
  • اسکرین‌ شات تعداد دنبال‌ کنندگان صفحات اختصاصی

با کلیک بر روی گزینه Copy Trading Agreement، صفحه جدیدی برای شما به نمایش در خواهد آمد. قوانین و چارچوب فعالیت در این قسمت به صورت کامل بیان شده است. نهایتا با انتخاب گزینه Submit درخواست خود را برای فعالیت به‌ عنوان معامله گر در بخش کپی تریدینگ بینگ ایکس ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که در ادامه، صرافی درخواست شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورت تایید، امکان این که کار خود را به عنوان تریدر در این صرافی و این سیستم آغاز کنید، وجود خواهد داشت.

نکته مهم : جالب است بدانید که 8 درصد از سود معاملات کپی تریدینگ کاربران پس از بسته شدن پوزیشن به حساب تریدرهای حرفه‌ ای واریز خواهد شد که این کار به صورت مستقیم و کاملا اتوماتیک انجام می شود و نیاز به هیچ گونه اقدامی از جانب طرفین معامله نخواهد بود. این هم بدیهی است که مابقی سود در اختیار کپی‌ کنندگان قرار خواهد گرفت.

نکات مهم در انتخاب تریدر برای کپی ترید

1. مدت زمان ساخته شدن حساب : مدت زمان ساخته شدن حساب در پروفایل معامله گران هم بیان شده است؛ معامله گرانی که دارای حساب با مدت زمان بیشتر هستند، گزینه مناسب تری به حساب می آیند، چرا که توانسته اند مدت زمان بیشتری در بازار و در لیست معامله گرها بمانند و از تاریخچه بلند مدتی برای بررسی برخوردارند.

2. تست تریدر : در کپی ترید استاندارد امکان کپی کردن معامله گر با پول مجازی VST وجود دارد. این را باید در نظر داشت که بهتر است هر معامله گر را حداقل 1 الی 2 هفته با پول مجازی VST زیر نظر بگیرید و در ادامه برای کپی با USDT (تتر) وی اقدام نمایید. این را هم همواره در نظر داشته باشید که محدودیت هایی که در پول واقعی برای معامله گر قرار می دهید را اینجا نیز رعایت کنید. حداقل مقدار برای کپی ترید با VST برابر 100 و با USDT برابر 2 دلار در نظر گرفته شده است.

3. تعداد فالور و دارایی : به صورت معمول معامله گرانی که از سرمایه بیشتری برخوردارند، ارزش بیشتری هم برای سرمایه خود قائل می باشند و گزینه بهتری برای کپی ترید به حساب می آیند و همچنین معامله گرانی که تعداد کپی کننده های بیشتری دارند، بدین معنی است که توانسته اند در کپی ترید موفقیت بیشتری کسب کنند و گزینه مناسب تری خواهند بود، ولی این بدین معنی نیست که هر تریدری که از این دو معیار برخوردار باشد، گزینه عالی است که هیچ وقت ضرر نمی کند!

4. مقدار دارایی درگیر معاملات : کاربر در کپی ترید استاندارد توانایی تعیین محدودیت هایی در تعداد پوزیشن هایی که تریدر در روز می تواند باز کند و یا پوزیشن های هم زمان باز معامله گر اعمال کند، خواهد داشت. مطابق با استراتژی تریدر، بهتر است تنها یکی از موارد تکمیل شود و چنانچه تریدر مدیریت سرمایه را دارد و تعداد مشخص و معقولی در روز پوزیشن باز می کند، دیگر به تکمیل کردن این دو مورد احتیاجی نخواهد بود.

5. مارجین : حال امکان دارد بپرسید که کدام معامله گر انتخاب مناسبی برای کپی کردن است؟ به صورت معمول معامله گرانی که با مارجین های سنگین تری برای ورود به پوزیشن های مختلف اقدام می کنند، مدیریت بهتر و سودهای معقول تری را دارند و گزینه مناسب تری به حساب می آیند. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که بعضی از معامله گران دارایی های زیادی در اختیار دارند ولی با مقدارهای خیلی کم و یا حتی با حداقل مقدار وارد هر پوزیشن می شوند که به صورت معمول این دسته از معامله گران انتخاب مناسبی برای کپی کردن شما به حساب نمی آیند.


پربازدیدترین : آموزش فیوچرز بایننس


6. ربات ها : برخی از معامله گران حساب هایی هستند که به وسیله کاربری به حساب ها متصل می شوند که در حقیقت ربات محسوب می شوند و می توانند برآیند خوبی باشند، ولی تشخیص این ربات ها از طریق تعداد پوزیشن هایی که در مدت چند ثانیه ای باز می کنند و همچنین از طریق مارجینی که وارد پوزیشن های باز می کنند هم امکان پذیر است. باید این ربات ها را با محدودیت هایی در پوزیشن ها و حساسیت بالا انتخاب نمایید.

7. ریسک پذیری : در پروفایل معامله گر، عددی برای ریسک پذیری در نظر گرفته شده است که از 1 تا 9 درجه بندی شده است. به صورت معمول معامله گرانی که ریسک پذیری پایین تر (کم تر از 5) دارند، انتخاب های معقول تری به حساب می آیند. در انتخاب ترید با افزایش ریسک پذیری بهتر است مارجین کم تری برای پوزیشن ها در نظر گرفته شود و این را هم باید همواره در نظر داشته باشید که با حساسیت و محدیدیت های بیشتری، آن مارجین را انتخاب نمایید.

8. استفاده تریدر اصلی از حد ضرر : یکی از نکات مهم برای استفاده از این سیستم، انتخاب تریدری است که حد ضرر را همواره رعایت می کند؛ بسیاری از معامله گرانی که حد ضرر را رعایت نمی کنند، با ضررهای سنگینی روبرو خواهند شد که در تاریخچه معاملات تریدر و در مدت زمان تست معامله گر قابل مشاهده و بررسی است.


نتیجه گیری و کلام پایانی

در این مقاله به آموزش کپی ترید در صرافی bingx پرداختیم. در انتها باید به این موضوع اشاره کنیم که ما در این مطلب به هیچ عنوان به دنبال تایید یا رد استفاده از قسمت Copy Trading صرافی بینگ ایکس نبودیم. لذا باید در نظر داشته باشید که کپی کردن معاملات سایر افراد، حتی اگر حرفه‌ ای‌ ترین معامله گران بازار ارزهای دیجیتال به حساب آیند، هم ریسک مخصوص به خود را خواهد داشت، پس پیش از فعالیت در این بخش، حتما ریسک‌ های موجود را بررسی کرده و در نظر بگیرید. خوشحال می شویم اگر نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با سایر کاربران سامانه احراز به اشتراک بگذارید.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، به آموزش کپی ترید در صرافی bingx به زبان ساده پرداختیم.

همچنین اگر دوست دارید آموزش اسپات بایننس را هم به زبان ساده یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم همین الان آن را بخوانید.

در مورد نحوه انجام کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس و آموزش کپی ترید در صرافی bingx اگر سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش دیدگاه ها بنویسید تا پاسختان را بدهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *