آیا می دانید کپی تریدینگ در فارکس چیست و چطور می توانید از طریق آن سود به دست آورید؟ بسیاری از افراد دانش و آگاهی معامله در بازار فارکس را به صورت مستقیم ندارند ولی همچنان دوست دارند از فرصت های کسب سودی که در بازار فارکس ایجاد می شود، استفاده کنند، بنابراین از سیستم کپی تریدینگ در فارکس استفاده می کنند. لذا در این مقاله تصمیم گرفتیم به این بپردازیم که کپی تریدینگ در فارکس چیست و چطور کار می کند و در ادامه نیز به همه نکاتی که در مورد نحوه کپی ترید در فارکس بایستی بدانید، اشاره خواهیم کرد.

کپی تریدینگ در فارکس

چنانچه در بازار فارکس مبتدی به حساب می آیید می توانید در ابتدای ورود به بازار فارکس، از روش کپی ترید استفاده نمایید؛ البته اگر حرفه ای هم باشید، می توانید کسی باشید که دیگران از معاملات شما کپی برداری کنند. شروع ترید بدون پشتوانه و علم می‌ تواند ضررهای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. در این صورت مجبورید که وقت زیادی را صرف جبران خسارات اولیه نمایید. یکی از قابلیت هایی که به‌ خوبی قادرید از معامله گران حرفه‌ ای یاد بگیرید، نحوه مدیریت ریسک آن ها به حساب می آید. شما می توانید که کار با اهرم‌ ها و میزان تقسیم سرمایه آن‌ ها را مشاهده کنید. هر زمان خواستید نیز این توانایی را دارید که تریدر الگوی خود را نیز عوض کرده و یا از سایر پلتفرم های Copy Trade استفاده کنید.

در حال حاضر تعداد زیادی از پلتفرم های معاملاتی معروف در بازارهای فارکس، سهام و …، به شما پیشنهاد استفاده از کپی تریدینگ را می دهند. به همان صورت که از نام کپی تریدینگ در فارکس مشخص است، شما با استفاده از این ابزار می توانید تمام پوزیشن های معامله گر مورد نظر خود را کپی کنید و بخشی از پورتفوی خود را به آن ها متصل نمایید. با لینک کردن پروفایل معاملاتی خود به سایر معامله گران، شما همه پوزیشن های معاملاتی آن ها را به علاوه هر کاری که می کنند، کپی خواهید کرد.


پربازدیدترین : موفق ترین استراتژی فارکس برای همه


چنانچه آن ها یک پوزیشن جدید باز کنند، شما هم یک پوزیشن جدید باز خواهید کرد، لذا چنانچه آن ها پوزیشنی را ببندند، شما هم پوزیشن خود را خواهید بست و همچنین اگر آن ها سود به دست آورند، شما هم سود به دست خواهید آورد و همین طور اگر آن ها متضرر شوند، شما هم متضرر خواهید شد. البته این بدین معنی نیست که شما هیچ کنترلی بر نتایج معاملات خود ندارید. در بیشتر پلتفرم‌ ها، بعد از برقراری ارتباط، شما همچنان می توانید معاملات خود را ببندید، پوزیشن های جدید باز کنید و یا به طور کلی، نتیجه معامله را تعدیل کنید. با این وجود کپی تریدینگ شما را قادر می سازد تا با استفاده از مهارت سایر معامله گران، شما هم بتوانید کسب سود کنید.

همچون بازارهای معمولی، معامله گر در فارکس نیز می تواند اشتباه کند و متضرر شود. همواره باید این را در نظر داشت تا تقلید کورکورانه‌ ای از معامله گران حرفه ای نکرد. این را هم باید در نظر داشته باشید که معامله گران حرفه‌ ای سهمی را از شما می‌ گیرند که به عنوان کارمزد تلقی می شود. این معامله گران در حقیقت راه را به شما نشان می‌ دهند و حق خود را نیز بدین صورت می گیرند. این حق می‌ تواند درصدی از سود شما باشد یا به شکل رسمی به کارمزد شما در صرافی ضمیمه شود. لذا حتما در زمان انتخاب یک پلتفرم معامله، به مقدار کارمزد و نرخ تعرفه‌ های آن توجه داشته باشید. چرا که امکان دارد این مبالغ، درصد بالایی از سود شما را به خود اختصاص دهند.

کپی تریدینگ در فارکس چیست؟

کپی تریدینگ یعنی کپی کردن تمام معاملات یک معامله گر دیگر. چنانچه معامله گری که سیستم شما به آن متصل است یک پوزیشن خرید باز کند، پلتفرم شما هم به صورت خودکار یک پوزیشن خرید باز خواهد کرد و چنانچه معامله گر مورد نظر یک دارایی را بفروشد، پلتفرم معاملاتی شما همان دارایی را می فروشد و الی آخر. در طول این فرآیند، شما هیچ کاری احتیاج نیست انجام دهید و همه چیز به شکل اتوماتیک انجام می شود.

معامله گران مبتدی و حرفه ای، چطور میتوانند از Copy Trade استفاده کنند؟

طرز استفاده افراد مبتدی : افراد مبتدی که به بازار فارکس و معامله در آن علاقه دارند، اما زمان کافی برای آموزش ندارند، بهتر است از از سیستم معاملاتی کپی تریدینگ استفاده نمایند. بدین وسیله افراد تازه کار قادرند از تجربه های افراد حرفه ای برده و به حساب آن ها وصل شده و سود قابل توجهی نیز کسب کنند. هر کدام‌ از افراد حرفه ای که اجازه می دهند دیگر مشتریان به حساب آن ها وصل شوند، برای خود رویکرد و استراتژی گوناگونی دارند و مشتریان قادرند رویکرد آن ها را ارزیابی کرده و در زمان های گوناگون به حساب افراد متفاوتی متصل شوند.

طرز استفاده افراد حرفه ای : افراد حرفه ای که روزانه در حال یادگیری بازار فارکس هستند، قادرند در پلتفرم کپی تریدینگ این امکان را برای افراد مبتدی فراهم کنند تا به حسابشان‌ متصل شوند و در حالی که خودشان برای کسب سود خود در معاملات تلاش می کنند و از سود افرادی که به حساب آن ها متصل شده اند نیز استفاده کنند. از طرفی بروکرهایی که خدمات کپی تریدینگ دارند، برای افرادی که اجازه می دهند دیگران به حسابشان‌ متصل شوند، تخفیف های خوبی در کارمزدهای معاملاتی در نظر می گیرد.

آیا کپی تریدینگ در فارکس مطمئن است؟

باید گفت که کپی تریدینگ در فارکس هم قانونی است و هم مطمئن. به ویژه چنانچه شما تازه با بازارهای مالی به ویژه بازار فارکس آشنا شده اید، کپی تریدینگ می تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب آید. فقط حائز اهمیت ترین کاری که شما باید انجام دهید، پیدا کردن یک معامله گر حرفه ای با سابقه طولانی در معاملات “سودآور مستمر” است.


پربازدیدترین : استراتژی های ساده فارکس


منظور از اصطلاح سودآور مستمر، این نیست که این تریدر در همه معاملات خود سود به دست آورد، بلکه منظور ما این است که معامله گر انتخابی شما، توانسته باشد به صورت پیوسته معاملاتی با درصد سود بیشتر از ضررهایش، به دست آورد. تعداد زیادی از معامله گران نوآموز و حتی نیمه حرفه ای، دوست دارند بدانند که آیا امکان کسب سود از کپی تریدینگ در فارکس وجود دارد یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله است اما باید در نظر داشت که این موضوع به موارد بسیاری وابسته است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم؛

1. آگاه بودن نسبت به ریسک معاملات : ریسک معاملات در بازارهای مالی به ویژه در بازار فارکس را باید همواره در ابتدا در نظر بگیرید. درست است که فارکس یک بازار قدیمی و باثبات به شمار می رود و مانند بازار رمزارزها نوسانات شدید را تجربه نمی کند، اما به هر حال فارکس هم یک بازار مالی به حساب می آید که معامله در آن همواره با ریسک همراه است.

در حقیقت نخستین نکته ای که باید در نظر بگیرید، این است که بازار فارکس هم از ریسک های مختص به خود برخوردار است. بازارهای مالی پر از فرصت های کسب سود هستند اما این فرصت های معاملاتی همواره با ریسک از دست دادن سرمایه همراه است. نهایتا پیش از ورود به حوزه کپی تریدینگ در فارکس، بایستی نسبت به این موضوع اطلاعات و آگاهی کافی را داشته باشید.

2. پلتفرم معاملاتی : پیدا کردن یک پلتفرم معاملاتی خوب و معتبر یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر داشته باشید. چنانچه شما پلتفرم معتبری را انتخاب نمایید، به سادگی می توانید معامله گران حرفه ای بسیاری را در آن ها پیدا کنید. در واقع تعداد زیادی از پلتفرم های معاملاتی، کارمزد زیادی را از شما اخذ می کنند و بعضی از آن ها حتی بابت اسپردها نیز از شما پول دریافت می کنند، اما چنانچه خوب بررسی نمایید، در خواهید یافت که سایر پلتفرم ها تنها چند پیپ شما را شارژ می نمایند.

3. انتخاب یک تریدر حرفه ای : یافتن یک تریدر حرفه ای یکی دیگر از نکات مهم قبل از آغاز فرآیند کپی تریدینگ می باشد. شما بدین منظور بایستی اطمینان حاصل کنید که یک تریدر حرفه ای را پیدا کرده اید. کپی تریدینگ در فارکس مطمئن است اما به این شرط که معامله گر موفقی را انتخاب نمایید؛ در غیر اینصورت، شما متضرر خواهید شد و سرمایه اولیه خود را نیز از دست خواهید داد. حال سوال اینجاست که چطور باید این انتخاب را انجام دهیم؟ در این خصوص نگران نباشید، چرا که در ادامه نکات مهم در این خصوص را با شما در میان خواهیم گذاشت؛

نخستین نکته اینجاست که معامله گری که انتخاب می کنید، می بایست سوابق معاملاتی درخشانی در پرونده طولانی مدت خود داشته باشد؛ در واقع این بدین معنی است که چنانچه معامله گری را پیدا کردید که تنها چند ماهی است وارد بازار فارکس شده و تمام این مدت به سود رسیده، خیلی نمی تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب آید. بنابراین باید دنبال معامله گری باشید که توانسته باشد در طولان مدت معاملاتی با سود مستمر کسب کند. موضوع تداوم در سودآوری، یکی از مهم ترین نکاتی است که برای انتخاب معامله گر مورد نظرتان باید در نظر داشته باشید.

نکته دیگر این که باید حتی در بازارهای خرسی و ریزشی، توانسته باشد سود خوبی به دست آورد. شاید شما با تریدرهای زیادی آشنا باشید که در معاملاتشان موفق هستند، اما آن ها تنها تریدر بازارهای گاوی و صعودی هستند. یک معامله گر حرفه ای خوب می داند چطور از نوسانات قیمتی سود به دست آورد. نکته شایان ذکر دیگر، سوابق ریسک کردن های این معامله گر می باشد که به راحتی در پروفایل وی، قابل رویت می باشد. امکان دارد هر شخصی با دیدن ریسک های سایر معامله گران، وسوسه شود تا این شخص را انتخاب نماید.


پربازدیدترین : بازار دوطرفه فارکس چیست و چطور کار میکند؟


اما نکته مهمی که همواره افراد حرفه ای مد نظر قرار می دهند، مدیریت ریسک می باشد. چنانچه وسوسه شده اید تا شخصی را انتخاب کنید که در معاملاتش ریسک های بالایی کرده، باید گفت که در حال سوار شدن در قطاری هستید که مقصد آن مشخص نیست! برای این که از این موضوع مطمئن شوید، در گوگل کمی درباره معامله گرانی که به مدیریت ریسک توجهی نکرده اند، تحقیق کنید تا دریابید که اهمیت مدیریت ریسک در بازارهای مالی و به خصوص بازار فارکس بسیار حائز اهمیت است.

4. داشتن انتظارات معقول و واقع گرایانه : آخرین معیار حائز اهمیتی که بایستی در خصوص با این سوال که آیا می شود از کپی تریدینگ درآمد داشت؟ بدانید، داشتن توقعات معقول و منطقی از سیستم کپی تریدینگ فارکس است. بسیاری معتقدند که با انتخاب کپی تریدینگ در فارکس می توان به سرعت به سرمایه بسیار بزرگی دست پیدا کرد! ایده و تفکر از اساس دچار مشکل است. چنانچه شما با چنین طرز فکری کپی تریدینگ را انتخاب نمایید، به محض اولین ریزش ها در بازار، فرار می کنید.

آموزش کپی ترید در فارکس

استفاده از کپی ترید در پلتفرم‌ های مخصوص انجام می شود. البته بعضی از صرافی‌ های دیجیتالی و بروکرهای فارکس نز از این خدمات برخوردار می شوند. اصولاً این خدمات با نام Copy Trade مشخص هستند و به یک ثبت نام ساده احتیاج خواهند داشت. جالب است بدانید که در این ثبت نام، معامله گر تنها می بایست نام کاربری که به صورت معمول یک ایمیل است را با رمز عبور وارد کند. نکته مهی که باید در نظر داشت، تنظیمات کپی ترید است. به عنوان یک کپی معامله گر بایستی تعیین کنید که تا چه حد حاضر به ریسک دارایی‌ های خود هستید. قبل از ورود حتی باید مقدار موجودی مشخصی را به حساب کاربری کپی شده خود منتقل کنید.


پربازدیدترین : کلاهبرداری در بازار فارکس


نسبت مقدار ترید خودتان را با معامله گر اصلی تعیین نمایید. چنانچه این نسبت 1:1 باشد، معامله گر حرفه‌ ای دقیقاً از تمام پوزیشن‌ های معامله گر اصلی به یک مقدار یکسان تقلید می‌ کند، ولی چنانچه سرمایه‌ ای که فرد واریز می‌ کند یک‌ چهارم معامله گر اصلی باشد، بنابراین طبیعتا مقدار سرمایه کپی تریدر در آن پوزیشن یک‌ چهارم تریدر اصلی است. این را در نظر داشته باشید که کپی ترید بدون ریسک نخواهد بود. پس حتماً در انتخاب مقدار موجودی حساب کاربری کپی ترید، اهرم‌ های مورد استفاده، میزان ریسک‌ پذیری، حد ضرر و قطع همکاری با معامله گر اصلی و … دقت نشان دهید. چنانچه ارتباط خود با معامله گر اصلی را قبل از موعد قطع کنید، می بایست هزینه‌ ای را بابت جریمه بپردازید. شروع فرآیند کپی تریدینگ در فارکس به صورت زیر خواهد بود:

بازارهای مالی بسیاری مثل بازار بورس و فلزات گرانبها هستند. بازار مالی forex یکی از بزرگ‌ ترین بازارهای مالی جهان به حساب می آید که دارایی‌ های مالی در آن مورد معامله قرار می گیرند. از مزایای فارکس می‌ توان به ۲۴ ساعته بودن و دو طرفه بودن آن اشاره داشت. در این بخش می خواهیم به شما بگوییم چطور در این بازار مالی معتبر و بزرگ برای انجام کپی تریدینگ اقدام کنید:

 1. در ابتدای امر شما به یک کارگزار احتیاج خواهید داشت؛
 2. وارد سایت کارگزار منتخب شده و گزینه‌ open account را انتخاب می‌ نمایید.
 3. در اینجا برای شما صفحه‌‌‌ ای نمایان خواهد شد که می بایست اطلاعات هویتی خود را نظیر نام و نام خانوادگی، کشور محل اقامت و … را وارد کنید. بعد از تکمیل این اطلاعات، گزینه‌ send pin را انتخاب کرده و صبر کنید تا ایمیلی دریافت نمایید.
 4. ایمیل ارسال شده شامل یک کد است که آن را می بایست در کادر مشخص شده وارد کنید. حال گزینه‌ register now را کلیک کنید.
 5. در این مرحله به یک صفحه‌ دیگر راهنمایی خواهید شد تا دیگر اطلاعات شخصی خود را مثل شماره‌ تماس، جنسیت، آدرس محل سکونت و … را وارد نمایید. از دیگر اطلاعاتی که در این صفحه می بایست وارد کنید، نوع منبع پول شما برای سرمایه‌ گذاری است.
 6. در پایین کادر یک تیک وجود دارد؛ آن را انتخاب کرده و گزینه‌ accept را کلیک کنید.
 7. در گام بعدی می بایست نوع حساب خود در فاکس را انتخاب نمایید.
 8. در پایین صفحه برای خود یک رمز عبور 20 کارکتری که شامل عدد و حروف بزرگ و کوچک است انتخاب می‌ کنید و در انتها با کلیک بر روی گزینه‌ open account، اکانت شما در فارکس بازگشایی خواهد شد.

این را در نظر داشته باشید که به منظور داشتن یک حساب تایید شده، می بایست عکس مدارک خود را در سایت بارگزاری نمایید. بدین منظور در بخش چپ صفحه روز گزینه‌ my document کلیک کنید و در ادامه گزینه‌ verify profile را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه indentity document عکس کارت شناسایی خود را آپلود نمایید. این را هم بدانید که امکان دارد تایید مدارک چند ساعت زمان نیاز داشته باشد. پس از تایید، حساب شما فعال شده و می توانید آن را شارژ نمایید.

نقاط قوت Copy Trade در فارکس

 • با استفاده از این روش می‌ توان از تجربه چندین ‌ساله معامله گران حرفه‌ ای استفاده کرد.
 • در حساب کپی تریدینگ، معامله گر کپی کار تعیین خواهد کرد که چه مقدار از موجودی حساب‌ اش در کپی تریدینگ استفاهد شود.
 • یکی از بزرگترین مزیت های کپی ترید در فارکس اینجاست که سرمایه خود را در اختیار کسی قرار نخواهید داد و کنترل حسابتان بر عهده خودتان است. در این روش فقط حساب خود را به یک حساب دیگر وصل می شود.
 • وقتی که معامله گری حساب مدیریت سرمایه ایجاد می‌ کند، سوابق حساب و معاملات او در یک صفحه شخصی برای دیگر معامله گران به نمایش گذاشته می شود که این موضوع بیانگر شفافیت حساب‌ های کپی تریدر می باشد.
 • به این خاطر که Copy Trader و Copied Investor سود و زیان یکسانی به دست خواهند آورد و Copied Investor هم مثل کپی تریدر دارایی خود را به خطر می اندازد، پس تا حدود زیادی می‌ توان به استراتژی که تریدر پیاده می‌ کند، اطمینان داشت.
 • بعضی از پلتفرم‌ های کپی تریدینگ از نسخه آزمایشی نیز برخوردارند که در آن با استفاده از دارایی‌ های مجازی می تواند استراتژی معاملاتی خود را تمرین کنید و به صورت کلی این روش، برای آزمون و خطا بسیار عالی است. لذا در استفاده از این روش نه تنها بر روی سرمایه خود ریسک نخواهید کرد، بلکه با بعضی از ابزارهای معاملاتی هم آشنایی پیدا می کنید.
 • کپی تریدینگ روشی کاربردی برای انجام معامله به وسیله تازه‌ کاران و افرادی است که زمان و اطلاعات کافی برای انجام معاملات را ندارند. در کپی تریدینگ همه مراحل سخت معامله از تحقیق تا بررسی احتمالات و سود و ضررها بر عهده Copied Investor است و کپی تریدر تنها کارها و فعالیت‌ های معاملاتی وی را عینا انجام می دهد که به صورت کلی این کار به شکل اتوماتیک پس از متصل شدن حساب، انجام خواهد شد و شما نیاز به کار خاصی نخواهید داشت.

نقاط ضعف Copy Trade در فارکس

اگر راحت می‌ شد از کپی ترید استفاده نمود و همیشه سود به دست آورد، پس فروش بسته‌ های آموزشی و تلاش برای ترید خوب معنایی پیدا نمی کرد! بسنده‌ نکردن به Copy Trading نشان می‌ دهد که این روش هنوز نقاط ضعفی دارد که قصد داریم مهم ترین آن ها را در این بخش معرفی کنیم؛

 • امکان اشتباه معامله گران مختلف وجود دارد : ممکن است هر شخصی دچار اشتباه شود. اصلا نمی‌ توان اطمینان داشت که معامله گر الگوی شما هیچگاه اشتباه نکند و متضرر نشود. در صورت تکیه بیش از حد به کپی تریدینگ، می توانید متضرر شوید.
 • تنظیمات پلتفرم‌ های کپی ترید می‌ تواند فریبنده باشد : در صورت عدم توجه به پیش فرض‌ های کپی ترید، این امکان وجود دارد که آسیب ببینید. معامله گر حرفه‌ ای نیز امکان دارد با توجه به حجم بالای سرمایه‌ خود، دست به ریسک‌ های کلان بزند و از اهرم‌ ها و ضرایب بالایی در سرمایه‌ گذاری خود استفاده نماید. بنابراین خطر لیکویید شدن یا همان از دست رفتن کل سرمایه می تواند معامله گر ضعیف تر را تهدید کند.

بهترین پلتفرم های کپی ترید فارکس

در این بخش قصد داریم تا چند مورد از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ در فارکس را به شما معرفی کنیم که امکان استفاده از آن ها برای کاربران فراهم است. البته 113 بروکر هستند که امکان انجام معاملات کپی ترید را فراهم آورده اند ولی موارد زیر مطمئن ترین آن ها به حساب می آیند ولی خودتان هم حتما در مورد آن ها تحقیق و بررسی کنید و تنها به این بخش از مقاله اکتفا نکنید:

 1. eToro
 2. FXCM
 3. OctaFX
 4. Tickmill
 5. Vantage
 6. AvaTrade
 7. Pepperstone

سود استفاده از کپی تریدینگ چقدر است؟

چنانچه بخواهیم مثال ریالی بزنیم، باید گفت که چنانچه شما 200 میلیون تومان را وارد کنید، ماهانه حداقل 6 درصد هم که به سرمایه افزوده شود، یعنی سود ماه نخست شما، می تواند 12 میلیون تومان باشد. این مبالغ می تواند چشمگیر باشد و به برای یک سرمایه گذاری امن، این رقم سود بسیار خوب است.


پربازدیدترین : تحلیل بنیادی در فارکس به زبان ساده


مقدار سود ماهانه، در حساب های گوناگون و با توجه به اعمال تنضیماتی که شما روی اکانت خود انجام می‌ دهید، میزان این سود می توانید بین 1 تا 100 درصد در ماه، به سادگی متغیر باشد! ولی توصیه داریم با ریسکی منطقی و با دیدگاهی حرفه ای به این موضوع بنگرید تا در مسیر سوددهی مطمئن تر و کم ریسک تری قرار بگیرید. استفاده درست از این سیستم، می تواند سودهای طولانی مدت و حتی دائمی را برایتان به دنبال داشته باشد.

آیا ممکن است در سیستم کپی ترید، سرمایه مان از بین برود؟

امنیت اکانت شما کاملا مشخص است، ولی چیزی که ریسک را متوجه حساب شما می‌ کند، انتخاب معامله گر مناسب و انجام تنظیمات در اتصال به حساب هاست. لذا ممکن است تریدری که به آن وصل شده اید، معاملات زیان دهی در حسابش وارد کند و بدین شکل، حساب شما را هم با ریسک ها و ضررهای زیادی همراه کند.

البته با در نظر گرفتن این که شما می توانید یک حد ضرر کلی تایین کنید و همچنین درصد میزان ریسک خودتان را نیز، خودتان تعیین کنید، قادرید این موضوع را تحت کنترل خود داشته باشید. توصیه ما این است که به شکلی منطقی و حساب شده از این سیستم استفاده نمایید تا بتوانید برای طولانی مدت و دائمی، از این حساب ها استفاده کرده و سود منطقی و معقول مستمری را کسب کنید. اگر بخواهید به یک شبه پولدار شدن فکر کنید، باید همین الان به شما بگویم که شما موفقیتی کسب نخواهید کرد!


نتیجه گیری و کلام پایانی

کپی تریدینگ از زمان‌ های قدیم حتی در بازارهایی مثل بورس و اوراق بهادار نیز مورد استفاده قرار می گرفته است. یک معامله گر مبتدی که توانایی تحلیل بازار را ندارد یا زمان کافی برای بررسی و تحلیل بازار را در اختیار ندارد، می تواند از کپی ترید در راستای کسب سود مستمر استفاده نماید.

لذا جالب است بدانید که در هر دو بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می‌ توان از این روش در راستای کسب سود بهره برد. هر دو حوزه دارای پلتفرم‌ های خاصی اند که این خدمات را در اختیار معامله گران و علاقه مندان خود قرار می دهند که ما هم چند مورد از بهترین های آن ها را خدمت شما مخاطبین سایت احراز معرفی کردیم. خود صرافی‌ ها و بروکرها نیز در بسیاری مواقع از بخش کپی ترید برخوردارند و تریدر اصلی نیز با به‌ اشتراک‌ گذاری حساب کاربری خود از امتیازات خاصی استفاده می کنند.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، به آموزش کپی تریدینگ در فارکس پرداختیم.

همچنین اگر دوست دارید از وضعیت قانونی فارکس در ایران نیز مطلع شوید، پیشنهاد می کنم همین الان آن را مطالعه کنید.

در مورد کپی تریدینگ در فارکس و نحوه استفاده از آن هر گونه سوال یا ابهامی داشتید، حتما در بخش دیدگاه ها بنویسید تا به شما در حد توانمان پاسخ دهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *