دیجیتال اوشن یکی از دیتاسنترهای پرطرفدار و نسبتا قدیمی دنیا به حساب می آید که طرفداران بسیار زیادی از سراسر دنیا دارد؛ این شرکت آمریکایی آنقدر عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته که کاربران بسیار زیادی از کل جهان و به خصوص ایران به دنبال داشتن اکانت دیجیتال اوشن هستند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد وریفای دیجیتال اوشن و نحوه وریفای اکانت دیجیتال اوشن صحبت کنیم؛ بنابراین اگر دوست دارید بدانید که چطور می توان برای وریفای دیجیتال اوشن که از طرف کشور آمریکا برای ما ایرانی ها تحریم شده است، اقدام کرد، این مطلب را همین الان تا انتها مطالعه فرمایید.

وریفای دیجیتال اوشن

دیجیتال اوشن یکی از ارائه‌ دهندگان میزبانی ابری می باشد که در آمریکا قرار دارد و خدمات رایانه‌ ای ابری را به نهاد‌های تجاری ارائه می دهد. زیرساخت این شرکت به عنوان یک ارائه‌ دهنده خدمات ابری پیشرو در آمریکا می باشد که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد. مراکز داده آن در نقاط گوناگونی از دنیا برای ارائه خدمات ابری یکپارچه در سرتاسر دنیا قرار داده شده‌ اند.

برنامه‌ های کاربردی مبتنی بر ابر و ذخیره‌ سازی در طول سالیان اخیر به صورت فزآینده‌ ای طرفداران خود را پیدا کرده است که بین آن‌ ها، دیجیتال اوشن می تواند یک گزینه مناسب و عالی به حساب آید. در حقیقت دیجیتال اوشن یکی از شرکت‌ های ارائه‌ دهنده خدمات هاستینگ ابری محسوب می شود که خدمات خود را برای ماهیت‌ های تجاری در اختیار کاربران قرار می دهد. نکته شایان ذکر دیگر این است که استفاده از خدمات و سرویس هایی که این شرکت ارائه می دهد، بسیار مقرون به صرفه می باشد و به منظور استفاده از آن به فضای فیزیکی زیادی روی رایانه خود احتیاج نخواهید داشت و دسترسی کارمندان به پروژه‌ های گوناگون را از راه دور امکان‌ پذیر خواهد کرد.


پربازدیدترین : بهترین دیتاسنترهای جهان


می توان گفت که هدف اصلی دیجیتال اوشن، ایجاد یک پلتفرم ابری بی‌ بدیل برای کاربران می باشد که در این رساتا، این غول رایانش ابری با بعضی از بهترین ارائه‌ دهندگان میزبانی ابری سطح یک، مثل Cloudways ،Flywheel و Rainmaker همکاری هایی را داشته است. Cloudways بهترین جایگزین برای فلایویل به حساب می آید که این امکان را در اختیار آن ها قرار می دهد تا دیدگاه‌ ها، ایده‌ ها و نظرات خود را اشتراک گذاری کنند.

بدین وسیله خدمات زیرساخت ابری کنونی خود را گسترش داده و نتایج خوبی را برای آینده کسب کرد. یک سرویس میزبانی مدیریت شده شما را قادر می سازد تا در زمان خود از تمامی دردسر‌های مدیریت سرور راحت باشید. همچنین کاربران قادرند برنامه‌ های کاربردی را فقط با یک کلیک اجرایی کنند و همواره از حداکثر امنیت این خدمات بهره مند شوند. دیجیتال اوشن از میلیون ها کاربر و با 13 دیتاسنتر از سرتاسر دنیا اعم از 3 دیتاسنتر در نیویورک، 2 تا در سانفرانسیسکو، 2 تا در آمستردام، یک مورد در سنگاپور، لندن، فرانکفورت، تورنتو و بنگلور برخوردار است؛ لذا قادرید سرورهای خود را بین این دیتاسنترها عوض کنید یا مشخصات آن ها را آپگرید یا دانگرید نمایید.

موارد استفاده دیتاسنتر دیجیتال اوشن

 • به منظور راه اندازی VMs
 • به منظور مدیریت پایگاه‌ های داده
 • به منظور ذخیره‌ سازی شی و بلوک
 • به منظور تهیه و استقرار خوشه‌ های Kubernetes
 • به منظور ساخت و استقرار برنامه‌ ها با پلتفرم برنامه
 • به منظور مجموعه‌ ای از ابزار‌های گوناگون توسعه‌ دهنده و نظارت
 • به منظور ابزار‌های شبکه مثل ابر خصوصی مجازی، متعادل‌ کننده‌ های بار و فایروال‌ ها

هزینه های تقریبی دیتاسنتر digitalocean

 1. ابزار‌های مانیتورینگ رایگان می باشند.
 2. ابزار‌های توسعه‌ دهنده رایگان می باشند.
 3. پلتفرم برنامه از ۵ دلار در ماه شروع می‌ شود.
 4. ماشین‌ های مجازی از ۵ دلار در ماه شروع می‌ شوند.
 5. هزینه انتقال داده ۰. ۰۱ دلار در ماه در نظر گرفته شده است.
 6. هزینه ذخیره‌ سازی بلوک ۰. ۱ دلار / گیگابایت در ماه می باشد.
 7. پایگاه‌ های داده مدیریت شده از ۱۵ دلار در ماه شروع می‌ شود.
 8. هزینه ذخیره‌ سازی Object ۵ دلار در ماه برای ۲۵۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است.

نقاط قوت و ضعف digitalocean

 • راهنما‌های بسیاری برای کمک به کاربران در اختیارشان قرار می دهد.
 • زیرساخت‌ های دیجیتال اوشن همیشه از فناوری‌ های پیشرفته جدید بهره می گیرد.
 • برنامه‌ های کاربردی گوناگون برای اتوماسیون و ادغام با ابزار‌های شخص ثالث در دسترس می باشند.
 • رابط کاربری و پنل مدیریت به شکلی می باشد که توسط تمامی کاربران از تمامی سطوح کاربری قابل درک است.
 • یکی از بهترین قابلیت های این پلتفرم، این است که یک جامعه دیجیتال فعال دارد که با پاسخ دادن به پرسش‌ ها و برگزاری موضوعات گوناگون، سعی دارند تا مشکلات کاربران را در اسرع وقت برطرف نماید.
 • مرتبط با VM هزینه دریافت می نمایند.
 • DigitalOcean در قیاس با دیگر ارائه دهندگان ابر، مناطق استقرار کم تری را ارائه می‌ دهد.
 • ابزار DigitalOcean به صورت بومی از دیگر سیستم عامل‌ ها مثل ویندوز پشتیبانی نمی کند.

احراز هویت اکانت دیجیتال اوشن

دیجیتال اوشن میلیون ها کاربر دارد که این خود بیانگر این است که شما با اطمینان کامل می توانید از آن استفاده کنید و نگرانی در این خصوص وجود دارد. اما نکته مهم در این خصوص اینجاست که به دلیل تحریم های خارجی علیه جمهوری اسلامی، ما در حال حاضر نمی توانیم از خدمات بین المللی به صورت مستقیم به عنوان کاربر ایرانی و از ایران اقدام کنیم و برای افتتاح حساب، احراز هویت و استفاده از خدمات صرافی ها، بروکرها، دیتاسنترها و به صورت کلی همه سایت های خارجی نیاز است تا با استفاده از امکان وریفای اکانت از خارج از کشور اقدامات لازم را انجام دهیم.

بنابراین اگر آشنای مطمئنی در خارج از کشور (کشورهایی که تحریم نیستند) داشته باشید، به سادگی می توانید برای ثبت نام و احراز هویت حساب کاربری دیتاسنتر دیجیتال اوشن اقدام کنید ولی اگر این طور نیست، سامانه احراز با توجه به ارتباطات بین المللی که ایجاد کرده است، می تواند این کار را برای شما انجام دهد. بدین وسیله شما می توانید در کم تر از 3 روز کاری، حساب کاربری وریفای شده دیجیتال اوشن خود را داشته باشید و فعالیت خود را در این دیتاسنتر معتبر آمریکایی آغاز کنید. در واقع بدین وسیله دیگر محدودیت های حساب کاربری و ترس مسدودی حساب به دلیل ایرانی بودن را نخواهید داشت و برای همیشه راحت خواهید شد.


پربازدیدترین : دیتاسنتر SoftLayer IBM چیست؟


لذا چنانچه حساب کاربری دیجیتال اوشن وریفای شده را تهریه کنید، می توانید سرورهای خودتان را بین 14 دیتاسنتر موجود جابجا نامیید، آپگرید کنید و خلاصه هرکاری مد نظرتان است را با چند کلیک ساده انجام دهید. در واقع هر سروری که ران می کنید، به شما 2 تا آیپی اختصاصی می دهد که می توانید یکی از آن ها را به هر تعداد که می خواهید به رایگان تغییر بدید. در حساب کاربری دیجیتال اوشن توانایی این را خواهید داشت که سرورهایی را ران کنید که هر سرور 12 می تواند تا IPv6 داشته باشد. بنابراین اگر به این خدمات و سایر سرویس ها و خدماتی که این دیتاسنتر مطمئن ارائه می دهد نیاز دارید، می توانید از طریق لینک احراز هویت در دیتاسنتر اطلاعات بیشتری کسب کرده و در نهایت و در صورت صلاحدید، برای ثبت سفارش اکانت وریفای شده دیجیتال اوشن با نام و مشخصات خود اقدام نمایید.


خلاصه مطلب و کلام پایانی

یکی از بهترین گزینه‌ ها برای بسیاری از توسعه‌ دهندگان و صاحبان مشاغل در سرتاسر دنیا، همین پلتفرم دیجیتال اوشن به حساب می آید که به دلیل سهولت در استفاده، امکانات متنوعی که ارائه می دهد و قیمت مناسب آن بسیار مورد توجه کاربران سراسر دنیا و به خصوص ایران است. بنابراین بدون توجه به اندازه کسب و کار قادرید به سادگی از خدماتی که این دیتاسنتر ارائه می دهد، استفاده کنید. تفاوتی ندارد که یک سرور مجازی دارید یا 10 هزار سرور، استفاده از دیجیتال اوشن می‌ تواند مزیت های بسیار زیادی برای شرکت شما به همراه داشته باشد.

در کنار قیمت بسیار مناسب، حائز اهمیت ترین ویژگی این پلتفرم، سادگی استفاده از آن است. در حقیقت همه می توانند به راحتی یک هاست ابری داشته باشند و بر حسب احتیاجاتی که دارند، بزرگ و کوچک و یا اصلا خاموش کنند. این را هم باید در نظر داشت که شما به ازای ساعات استفاده از هاستی که خریداری کرده اید، مبلغ آن را می پردازید؛ لذا چنانچه به هر دلیلی نمی خواهید مدتی سایتتان آپ باشد، کافی است یک بک آپ تهیه کنید و بعد نود رو از بین ببرید و هر وقت که مجددا نیاز داشتید، یه نود جدید بسازید و بک آپ خود را درون آن لود نمایید.

همچنین می توانید به صورت اشتراکی سرورها و منابع خود را استفاده کنید و نکته جالب توجه اینجاست که حتی پهنای باند سرورها مشترک می باشد و چنانچه سروری از پهنای باند ماهیانه آن اضافه بیاورد، سایر سرورها می توانند از آن استفاده نمایند؛ بدین وسیله دیگر هزینه های شما به هدر نخواهد رفت. از طرفی دیگر، دیجیتال اوشن سرورهای واقعا سریعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. فضای هاست ابری که می توانید از آن برای سایت مورد نظر خود استفاده کنید، قابلیت فایروال رایگان را نیز ارائه می دهد. شایان ذکر است که سرورهای حساب کاربری دیجیتال اوشن در کنار امنیت، در بحث سرعت نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند و به صورت کلی این قابلیت هاست که دیجیتال اوشن را برای بسیاری از کاربران از سراسر دنیا و به خصوص ایران جذاب کرده است.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، در مورد وریفای دیجیتال اوشن صحبت کردیم.

همچنین اگر دوست دارید در مورد دیتاسنتر iWeb از صفر تا 100 اطلاع کسب کنید، همین الان این مطلب را مطالعه کنید.

تا به حال از خدمات خدمات ابری digitalocean و به صورت کلی دیتاسنترها استفاده کرده اید؟ اگر تجربه ای در این خصوص دارید، لطفا با ما و سایر کاربران سامانه احراز به اشتراک بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *