کارمزد اتریوم در بایننس صفر شد! چندی پیش صرافی بایننس اعلام کرد که معاملات ارز دیجیتال پرطرفدار اتریوم از 4 شهریور ماه به مدت 1 ماه رایگان خواهد بود و هیچ گونه کارمزدی از معامله گرها برای جابجایی اتریوم در بایننس دریافت نخواهد شد؛ دلیل حذف کارمزد اتریوم توسط بایننس، نزدیک شدن به تاریخ ادغام پروژه اتریوم می باشد و با توجه به این که سرمایه گذاران و معامله گران کمی نسبت به بازار کریپتو سرد شده اند، بایننس با این اقدام، سعی در افزایش کاربران و ترغیب آن ها برای انجام معامله دارد؛ جزئیات حذف کارمزد اتریوم در بایننس را در این مطلب مورد بررسی قرار داده ایم.

کارمزد اتریوم در بایننس

صرافی بایننس بیان کرد که با نزدیک شدن ادغام پروژه اتریوم و افزایش تمایل به معاملات این ارز دیجیتال پرطرفدار، کارمزد خرید و فروش جفت رمزارز ETH/‌BUSD را به مدت 1 ماه رایگان می کند. به نقل از صرافی بایننس، کارمزد معاملات اسپات جفت رمزارز ETH/BUSD از ۴:۳۰ صبح جمعه ۴ شهریور به وقت تهران، صفر شده است. صفر شدن کارمزد معاملات اتریوم با ‌BUSD به مناسبت بروزرسانی مرج اتریوم در دستور کار این صرافی بزرگ قرار گرفته است و قرار است ظرف مدت 1 ماه آینده هم همچنان اجرایی شود.


حتما بخوانید : کارمزد انتقال بیت کوین در بایننس


بایننس همچنین بیان کرد که حق خود را برای تعلیق کاربرانی که برای افزایش حجم معاملات در صرافی به تجارت Wash Trading اقدام نمایند، محفوظ خواهد دانست، این در حالی است که به صورت معمول در این موقعیت‌ ها خود صرافی‌ ها مظنون اصلی Wash Trading محسوب می شوند! صرافی بایننس، سیاست کارمزد صفر را یک بار دیگر در اواخر ماه ژوئن در شعبه صرافی خود در آمریکا انجام داده بود و با این روش سعی داشت کاربران خود را افزایش دهد و قسمت بیشتری از سهم بازار معاملات در ایالات متحده را به خودش اختصاص دهد.

البته جالب است بدانید که این امر نهایتا نوسانات قیمتی بیت کوین را در آن زمان به همراه داشت، چرا که بعضی افراد با هدف ارتقا سطح کاربری خود در صرافی بایننس برای معامله بی‌ هدف بیت کوین اقدام می کردند که نهایتا این موضوع، حذف معاملات بیت کوین در محاسبات مربوط به ارتقای سطح کاربری کاربران را به همراه داشت. نکته شایان ذکر اینجاست که در بازار معاملات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده صرافی کوین بیس بیشترین سهم را در اختیار دارد. با افت قیمت‌ ها و رکود بازار کریپتوکارنسی ها، صرافی‌ ها به دنبال روش های جدیدی برای حفظ کاربران خود می گردند و بایستی دید سیاست کارمزد صفر بایننس در دستیابی به این هدف موفق خواهد شد یا خیر.

نکته مهم : این نکته را در نظر داشته باشید که همه کاربران از کارمزد صفر برای جفت معاملات ETH/BUSD بهره‌ مند خواهند شد. همچنین جفت معاملاتی ETH/BUSD از تخفیف‌ های بایننس کوین، تخفیف کارمزد یا هر شکل دیگری از تعدیل کارمزد یا تبلیغات کارمزد معاف خواهد شد.

میزان تقاضا برای ارز اتریوم

به علاوه، انتظار می‌ رود قیمت اتریوم در آینده نزدیک روند افزایش به خود بگیرد. ویتالیک بوترین، توسعه‌ دهنده اتریوم این طور پیش بینی کرده است قیمت ارز دیجیتال اتریوم می تواند حدود هشت ماه بعد از مرج در ماه آینده افزایش یابد. در یک ماه گذشته، تقاضا برای اتریوم روند افزایشی به خود گرفته است، چرا که تریدرها تقاضا برای این دارایی را با نزدیک شدن به تاریخ ادغام شبکه اتریوم پیش بینی کردند.

مرج اتریوم چیست؟

مرج یا همان ادغام شبکه اتریوم، شبکه را از اثبات کار به مکانیزم اجماع اثبات سهام تغییر می دهد. بعد از انجام این ادغام، انتقال PoS به اتریوم کمک خواهد کرد تا مقیاس‌ پذیری‌ را افزایش دهد و بعد از ادغام، این رمزارز می تواند به یک دارایی کاهش‌ دهنده تورم تبدیل شود و این موضوع به دلیل کاهش عرضه در آینده طبق فرآیند سوزاندن اتریوم خواهد بود.

در مورد صفر شدن کارمزد اتریوم در بایننس اطلاعات لازم را در این مقاله تقدیم حضور شما کردیم.

در مورد اجباری شدن احراز هویت در بایننس اینجا توضیحات خوبی به زبان ساده برای شما آماده کردیم؛

به نظر شما حذف کارمزد معامله اتریوم در بایننس می تواند به این بازار و افزایش قیمت اتریوم کمکی بکند یا خیر؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *