آیا می دانید ثبت نام در فارکس از ایران چگونه است و اولین قدم برای ورود به فارکس چیست و یا حداقل سرمایه برای ورود به فارکس چقدر است؟ اگر بخواهید پاسخ این سوال ها را بگیرید، باید مراحل ورود به بازار فارکس را یاد بگیرید، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله آموزشی از سایت احراز، مراحل ورود به بازار فارکس را به زبان ساده و کاملا عامیانه با شما به اشتراک بگذاریم تا دید شما نسبت به چگونگی وارد شدن به بازار فارکس از همیشه بازتر شود و بتوانید صفر تا صد ورود به فارکس را کاملا رایگان یاد بگیرید، پس اگر دوست دارید نحوه وارد شدن به بورس فارکس را همین الان یاد بگیرید، این مطلب شما را راهنمایی می کند؛

مراحل ورود به بازار فارکس

فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا می باشد که معاملات مربوط به تبادل ارزها در آن به شکل غیرمتمرکز در حال انجام است. غیرمتمرکز بودن این بازار موجب شده است تا ورود به بازار فارکس در ایران نیز برای کاربران ایرانی امکان پذیر باشد. بازار بورس فارکس فرصت های معاملاتی بسیاری را برای معامله گران و تریدرهای حرفه‌ ای فراهم می آورد و شما در صورت داشتن دانش و تجربه کافی توانایی این را خواهید داشت که از سود حاصل از این معاملات بهره مند شوید ولی بدین منظور ابتدا می بایست مراحل ورود به بازار فارکس را یاد بگیرید، از همین روی در این مطلب آموزش ورود به بازار فارکس را تقدیم حضورتان می کنیم، پس در ادامه با احراز همراه بمانید.


پیشنهاد مطالعه : فارکس یا بورس ایران برای ترید مناسب تر است؟


حتما برای یادگیری نحوه ورود به فارکس هیجان دارید ولی بهتر است قبل از ورود با بازار بین المللی فارکس بیشتر آشنا شویم. بسیاری از افراد بر این باورند که ورود به فارکس برای کاربران ایرانی امکانپذیر نیست، ولی اصلا این گونه نیست. در فارکس، ارزهای رایج کشورها به شکل جفت ارزی مورد معامله قرار می گیرد و به دلیل غیرمتمرکز بودن بازار فارکس و نداشتن یک محل خاص برای انجام معاملات، کاربران ایرانی نیز می توانند فعالیت های گسترده ای در این بازار جهانی داشته باشند.

همان طور که مشخص است، بازار فارکس به هیچ کشوری تعلق ندارد و هر کس در هر کجای جهان قادر است با ثبت نام در بازار فارکس، فعالیت خود را در این بازار آغاز کند. برای این که با چگونگی ورود به بازار فارکس آشنا شوید و مراحل ورود به آن را به زبان ساده یاد بگیرید، مراحل ورود به بازار فارکس را در ادامه برای شما آورده ایم:

1. انتخاب بروکر مناسب

نخستین مرحله برای آغاز کار در فارکس، انتخاب بروکر مناسب می باشد. بروکرها واسط معامله گران و بازار فارکس به حساب می آیند و موجب می شوند تا افراد با کمترین سرمایه نیز بتوانند فعالیت خود را در این بازار آغاز نمایند ولی به چه صورتی می توانیم یک بروکر معتبر برای معاملات خود در فارکس پیدا کنیم؟ به منظور یافتن بهترین بروکر فارکس نکاتی وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید که این نکات به شرح زیر می باشند:

رگوله معتبر : بروکری که بر می گزینید می بایست به وسیله یکی از سازمان‌ های ناظر معتبر در فارکس که به آن‌ ها رگولاتور هم می گویند، رگوله شده یا مجوز فعالیت گرفته باشد. بدین شکل قادرید اطمینان داشته باشید که بروکر مورد نظر شما کلاهبردار نیست و در صورت بروز هر گونه مسئله ای برای بروکر، سرمایه شما به خطر نخواهد افتاد.

لوریج مناسب : لوریج یا اهرم در واقع مقدار پولی است که بروکر در اختیار شما قرار می دهد تا معامله خود را با حجم بیشتری به نسبت سرمایه اولیه خود انجام دهید. به عنوان مثال با لوریج 1:100 قادرید با سرمایه یک دلار، به اندازه 100 دلار خرید و فروش نمایید. تغییرات قیمت در فارکس خیلی زیاد نیست و لوریج ابزاری است که از طریق آن تریدرها قادرند سود معنادارتری را به دست آورند. انتخاب میزان لوریج به نظر شما بستگی دارد ولی به این خاطر که لوریج بیشتر با ریسک بیشتر و همزمان سود بیشتر همراه است، باید ابتدا از این ریسک آگاه شوید و در ادامه ریسک منطقی آن را بپذیرید.

لذا چنانچه سرمایه شما خیلی کم است، می‌ توانید از لوریج بیشتری استفاده نمایید اما چنانچه سرمایه بالایی دارید و قصد دارید در جفت ارزهای غیر معمول که نوسانات به مراتب بالاتری دارند، سرمایه گذاری نمایید، بهتر است یا از لوریج استفاده نکنید و یا ضریب اهرمی کمی استفاده کنید. نهایتا انتخاب لوریج به سبک معاملاتی شما وابسته خواهد بود، بنابراین باید بروکری را انتخاب فرمایید که محدوده لوریج مناسبی را برای معاملات کاربران خود در نظر گرفته باشد.

اسپرد کمتر : اسپرد در واقع همان تفاوت قیمت خرید و فروش در فارکس می باشد و به عنوان کارمزد انجام معاملات به بروکر تعلق خواهد گرفت، بنابراین هر چه میزان اسپرد بالاتر باشد، شما ملزم به پرداخت کارمزد به مراتب بالاتری خواهید بود، لذا باید سعی کنید به دنبال بروکرهایی باشید که اسپرد کمتری از معاملات دریافت می کنند.

2. انجام مراحل ثبت نام در بروکر انتخابی

خب این طور فرض کنید که بروکر مناسب را انتخاب کرده‌ اید ولی در حال حاضر برای ورود به بازار فارکس چه کاری باید انجام داد؟ نحوه ورود به بازار فارکس از طریق ثبت نام در بروکر قال انجام است، بنابراین در این بخش به سراغ مراحل 3 گانه ثبت نام در بروکر رفته ایم. به این موضوع توجه داشته باشید که مراحل ثبت نام در هر بروکر امکان دارد در جزئیات با یکدیگر متفاوت باشد ولی به صورت کلی می توان مراحل زیر را برای ثبت نام در بروکرها در نظر گرفت:

الف) ثبت اطلاعات هویتی اولیه

در نخستین گام در راستای  ثبت نام در بازار فارکس می بایست به سایت بروکر مورد نظر خود مراجعه کنید و از بخش Open an account یا باز کردن حساب معاملاتی وارد مراحل ثبت نام شوید. در این بخش می بایست اطلاعات هویتی خود را که شامل موارد زیر هستند وارد نمایید و تیک مربوط به پذیرش قراردادهای بروکر را بعد از مطالعه دقیق بزنید:

 • ایمیل
 • کشور
 • شماره تماس
 • نام و نام خانوادگی
 • نوع حساب اعم از حقیقی یا دمو

این نکته را در نظر داشته باشید که به منظور ثبت نام در بروکر می بایست حداقل ۱۸ ساله باشید. همچنین از شماره تماس و ایمیل واقعی استفاده نمایید، چرا که برای ثبت نام اولیه در بروکر می بایست این اطلاعات مورد تایید قرار گیرند.

ب) ثبت اطلاعات هویتی و سکونتی

در ادامه و بعد از تایید شماره تماس و ایمیل شما به وسیله بروکر، نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سایت به صورت پیشفرض برای شما مشخص می گردد و شما می بایست ادامه مراحل ثبت نام را که به نوع حساب معاملاتی شما بستگی دارد، انجام دهید. در این گام می توانید به دو صورت عمل کنید:

 1. با انتخاب حساب دمو یا همان اکانت آزمایشی، استراتژی های معاملاتی مختلف را تمرین کنید و افتتاح حساب واقعی را به آینده موکول نمایید.
 2. چنانچه پیش از این به حد کافی تمرین داشته اید، می توانید مراحل مربوط به ثبت نام را ادامه داده و یک حساب معاملاتی واقعی برای خود افتتاح کنید.

در این مطلب فرض می گیریم که شما پیش از این با حساب دمو تمرینات معاملاتی خود را در دستور کار قرار داده اید و در حال حاضر قصد دارید اکانت واقعی یا حقیقی خود را افتتاح کنید. در این گام می بایست اطلاعاتی که شامل موارد زیر می شوند را تکمیل فرمایید:

 • میزان لوریج
 • جنسیت و تاریخ تولد
 • کشور، شهر، آدرس و کد پستی محل اقامت
 • نوع پلتفرم معاملاتی؛ بیشتر تریدرها، متاتریدر 4 را انتخاب می نمایند.
 • نوع اکانت یا حساب معاملاتی؛ بروکرهای گوناگون، حساب‌ های معاملاتی مختلفی را ارائه می دهند.
 • واحد پول؛ واحد پولی که قرار است حساب خود را با آن شارژ کنید که به صورت معمول دلار می باشد.

در ادامه و بعد از تکمیل اطلاعات مورد نظر، می توانید پلتفرم معاملاتی که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اید را دانلود نمایید. به منظور ورود به متاتریدر می بایست از شماره حساب و رمز عبوری که در این مرحله در اختیار شما قرار خواهد گرفت، بهره بگیرید. این اطلاعات در کابین شخصی یا صفحه شخصی شما در سایت بروکر در دسترس شما قرار دارند. پس از وارد کردن اطلاعات هویتی، حساب معاملاتی شما با موفقیت افتتاح خواهد شد ولی جهت استفاده از حساب بایستی مدارک هویتی خود را آپلود نمایید که در بخش بعدی توضیحات مربوط به آن را آورده ایم؛

ج) بارگذاری مدارک شناسایی مورد نظر

سپس به منظور تایید اطلاعات هویتی و سکونتی که در مرحله پیش درج کردید، می بایست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در فارکس را در سایت بروکر بارگذاری فرمایید. بدین منظور باید به بخش مربوط به آپلود تصاویر یا احراز هویت مراجعه فرمایید. جهت تایید اطلاعات هویتی می‌ توانید با توجه به مدارک مورد نیاز بروکر، عکس یا تصویر یکی از مدارک هویتی مثل کارت ملی، گواهینامه، صفحه اول شناسنامه یا پاسپورت خود را بارگذاری فرمایید.


پیشنهاد مطالعه : اصطلاحات بازار فارکس به زبان ساده


به منظور تایید اطلاعات سکونتی نیز قادرید از تصویر یکی از مدارک سکونتی مانند اجاره نامه یا سند منزل، قبض‌ های خدماتی (آب، گاز، برق، صورتحساب بانکی و …) استفاده نمایید. این نکته ار در نظر داشته باشید که مدارک شما در همان روز یا حداکثر تا ۳ روز کاری دیگر به وسیله بروکر مورد نظرتان مورد بررسی قرار خواهد رگفت و اگر مشکلی وجود نداشت، اکانت شما در بروکر مورد نظر تایید خواهد شد. پس از ثبت نام در بروکر، وارد دنیای معاملات جفت ارزها در فارکس خواهید شد.

3. بازگشایی حساب کاربری دمو در بروکر مورد نظر

حساب دمو فارکس یکی از مزایای اصلی این بازار به حساب می آید، به این خاطر  که با آن می‌ توانید برای انجام معاملات واقعی آمادگی لازم را به دست آورید ولی چطور اکانت دمو فارکس ایجاد کنیم؟ چنانچه گام نخست ثبت نام در بروکر را پشت سر گذاشته اید، می توانید در حساب دمو یا آزمایشی بروکر ثبت نام نمایید. در این گام نیز قادرید با دانلود پلتفرم معاملاتی بروکر و استفاده از نام کاربری و رمز عبور مربوط به حساب آزمایشی، به نمودارهای قیمتی دسترسی پیدا کنید و آموزه‌ های مربوط به دانش تریدری خود را در آن مورد آزمایش قرار دهید؛ در مرحله بعدی به این می پردازیم که چگونه می توان این دانش را به دست آورد.

4. به دست آوردن دانش و مهارت معامله گری در فارکس

احتمالا این سوال را دراید که پس از ثبت نام در بروکر، چگونه وارد فارکس شویم؟ در ادامه بررسی مراحل ورود به بازار فارکس ، در این گام می بایست دانش معامله گری یا ترید کردن را به درستی فرا بگیرید. این دانش شامل تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی یا فاندامنتال، مدیریت سرمایه و روان شناسی بازار می شود که در این بخش مهم ترین آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم:

تحلیل فاندامنتال : در این نوع از تحلیل، ارزش واقعی یا ذاتی جفت ارزها با توجه به شرایط اقتصادی حائز اهمیت است و بدین وسیله قیمت آینده دارایی تخمین زده می شود. به عنوان مثال چنانچه با تحلیل بنیادی این طور نتیجه گیری کردید که ارزش یورو با توجه به رونق شرایط اقتصادی کشورهای اتحادیه اروپا به نسبت دلار آمریکا افزایش پیدا خواهد کرد، جفت ارز EUR/USD‌ را خریداری می کنید تا در آینده از افزایش قیمت آن منتفع شوید.

تحلیل تکنیکال : در تحلیل تکنیکال با استفاده از یک سری الگو، مفاهیم و اندیکاتورها، روند حرکت قیمت در نمودار پیش بینی می شود. با این نوع از تحلیل قادرید آینده قیمت را تا حدود زیادی درست تخمین بزنید. به عنوان مثال این طور فرض کنید که قیمت یک جفت ارز در حال بیشتر شدن است و شما در این وضعیت با ابزارهای خود مسیر حرکت قیمت را مورد برررسی قرار می دهید و این طور نتیجه گیری می کنید که قیمت در یک محدوده خاص باز می گردد و روند کاهشی به خود خواهد گرفت؛


پیشنهاد مطالعه : بازار فارکس چیست و چطور کار میکند؟


به عنوان مثال چنانچه قیمت در جفت ارز EUR/USD (یورو به دلار) به این منطقه برسد، شما یک معامله فروش باز خواهید کرد تا با کاهش قیمت این جفت ارز سود به دست آورید. در نظر داشته باشید که فارکس بازاری دو طرفه به حساب می آید که می‌ توان در آن هم با افزایش قیمت و هم با کاهش آن منتفع شد.

اصول مدیریت سرمایه : مدیریت سرمایه دانشی می باشد که توسط آن قادرید با کمترین میزان ضرر، بیش ترین سود ممکن را کسب کنید. آگاهی از الگوهای رفتاری دیگر تریدرها و تسلط به احساسات خود مانند حرص و طمع در حین فرآیند ترید از مواردی به حساب می آید که در این حوزه مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

5. آزمون و خطا در حساب کاربری نسخه دمو

با ترکیبی از موارد فوق در قالب یک استراتژی معاملاتی، توانایی این را خواهد داشت که با تمرین کردن در حساب دمو کار خود را در این بازار آغاز کنید. زمان تمرین کردن در حساب مجازی فارکس بستگی به نظر خود شما دارد اما  بهتر است بعد از هر ماه تمرین، کارنامه معاملاتی خود را مورد بررسی قرار دهید و این بدین معنی است که میزان سود و ضرر خود در یک ماه را ارزیابی کنید و چنانچه توانستید در طول 2 الی 6 ماه به میزان سودآوری زیادی با حساب دمو دست پیدا کنید، نوبت به باز کردن یک حساب معاملاتی واقعی و آغاز کار با فارکس خواهد رسید.

6. بازگشایی حساب کاربری واقعی در بروکر مورد نظر

حالا که دانش مورد نیاز برای ورود به فارکس را کسب کردید، توانایی این را خواهید داشت که یک حساب معاملاتی واقعی در بروکر افتتاح نمایید. انواع گوناگونی از حساب‌ های معاملاتی در بروکرها وجود دارند که از بین آن ها می توانید حساب‌ های مینی، میکرو یا سِنت، استاندارد و یا ECN را انتخاب نمایید.

لذا باید با توجه به میزان سرمایه و دیگر شرایط موجود در این حساب‌ ها، بهترین نوع حساب را برای خود انتخاب کنید ولی حال این سوال پیش می آید که حداقل سرمایه برای ورود به فارکس چقدر است؟ حداقل سرمایه برای فارکس در بروکرهای گوناگون، متفاوت است. در برخی از آن ها میزان حداقل سرمایه برای شارژ اولیه حساب در نظر گرفته نشده است، ولی برخی دیگر از بروکرها با داشتن حساب میکرو فارکس، معامله گران را قادر می سازند تا با سرمایه اولیه 1 الی 100 دلار در این بازار شروع به سرمایه گذاری نماید.

7. شارژ کردن حساب کاربری

پس از ورود به فارکس و به منظور آغاز فعالیت در آن، بایستی نحوه انتقال پول به حساب فارکس را یاد بگیرید. روش‌ های گوناگونی به منظور شارژ حساب و برداشت وجه در بروکرها وجود دارد که انجام تمامی آن‌ ها برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست. در این بخش نحوه شارژ حساب فارکس برای کاربران ایرانی و روش‌ های گوناگون آن را شرح داده ایم؛ باید در نظر داشت که منظور از شارژ حساب فارکس همان شارژ حساب در بروکر می باشد؛

کارت اعتباری : کارت‌ های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت از روش‌ های دیگری به حساب می آیند که بروکرها برای کار واریز و برداشت وجه در نظر می گیرند ولی باز به علت تحریم‌ ها، کاربران ایرانی قادر نیستند این روش را مورد استفاده قرار دهند.

حساب بانکی بین المللی : چنانچه یک حساب بانکی بین المللی داشته باشید، می‌ توانید کار واریز و برداشت وجه در هر بروکری را به سادگی انجام دهید اما به این خاطر که ایران در شرایط تحریمی قرار دارد، دسترسی به این حساب‌ ها برای بسیاری از کاربران ایرانی امکان پذیر نخواهد بود.

کیف پول های الکترونیک : پرفکت مانی و وب‌ مانی دو شیوه پرداخت الکترونیکی به حساب می آیند که کاربران ایرانی بدین وسیله قادرند به سادگی از آن ها به منظور شارژ حساب خود در بروکر و برداشت وجه بهره بگیرند. پرفکت مانی و وب‌ مانی در صرافی‌ های ایرانی برای فروش در دسترس اند.

ارزهای دیجیتال : برخی از بروکرها این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داده اند که مشتریان شان کار واریز و برداشت وجه را با رمزارزها انجام دهند؛ بنابراین شارژ حساب فارکس با بیت کوین به سادگی قابل انجام است و بدین منظور قادرید بیت کوین یا هر رمزارز دیگری که بروکرتان پشتیبانی می کند را به شکل آنلاین از صرافی‌ ها بخرید و در ادامه به آدرس کیف پول بروکر انتقال دهید.

نمایندگان بروکر در کشور : برخی از بروکرها، به منظور واریز و برداشت وجه به صورت ریالی و مستقیم، نمایندگان خود را در اختیار شما قرار می دهند و شما می‌ توانید وجه خود را به شکل ریالی به شماره حساب این افراد واریز نمایید. بعد از آن، این نمایندگان حساب شما در بروکر را به دلار شارژ خواهند کرد. در نظر داشته باشید که واریز پول به فارکس بدین شکل بسیار ساده می باشد.

صرافی : به منظور شارژ حساب فارکس توانایی این را خواهید داشت که از روش مستقیم واریز و برداشت وجه به شکل ریالی نیز بهره بگیرید. بدین وسیله به وبسایت صرافی‌ که بروکرتان معرفی کرده وارد می شوید و در آن ثبت نام را انجام می دهید. در حین ثبت نام، مشخصات حساب خود در بروکر را هم وارد خواهید کرد. با این روش شما وجه خود را به ریال برای صرافی واریز می کنید و صرافی حساب شما در بروکر را به دلار شارژ خواهد کرد. در راستای برداشت وجه نیز قادرید از همین روش استفاده نمایید.

8. آغاز فعالیت در بازار بین المللی فارکس

با شارژ اولیه حساب توانایی این را پیدا خواهد کرد که فعالیت خود در فارکس آغاز نمایید. لذا چنانچه به درستی دانش معامله گری را فرا گرفته باشید، حال قادرید از نوسانات قیمت موجود در جفت ارزهای فارکس سود بسازید و بدین وسیله سود مناسبی را به دست آورید.


پیشنهاد مطالعه : انتخاب بروکر مناسب برای فارکس


ورود به فارکس و فعالیت در آن برای تمامی افراد امکان پذیر است ولی باید در نظر داشته باشید که معامله در بازار فارکس نیازمند آموزش و کسب مهارت معامله گری در این بازار بین المللی می باشد و شما باید در این مسیر همواره در تلاش باشید و ریسک زیادی را به خصوص در ابتدای مسیر متحمل نشوید.

شرایط سنی برای ورود به بازار فارکس

داشتن حداقل سن ۱۸ سال، نخستین شرط ورود به فارکس و ثبت نام در بروکرهای فارکس به حساب می آید.

آیا با گوشی موبایل هم می توان فارکس کار کرد؟

این درست است که با گوشی موبایل نیز قادریم در بازار فارکس خرید و فروش کنیم، ولی بدین منظور که بتوانید امکان یک تحلیل معمولی برای انجام معامله یا ترید را داشته باشید، بهتر است از یک لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی استفاده نماییم، چرا که صفحه گوشی موبایل، برای تحلیل چارت بزرگ نیست و همچنین امکانات کاملی، مانند نرم افزارهای معاملاتی ویندوز را هیچ وقت نمی توان در اپلیکیشن های موبایلی به راحتی دانلود و استفاده کرد.

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس در بروکر های گوناگون با توجه به انواع حساب های که ارائه می دهند، فرق می کند. ولی به صورت کلی به منظور افتتاح یک حساب استاندارد در یک بروکر معتبری که بتوانیم کیفیت حساب های آن را تایید نماییم، به حداقل 100 دلار سرمایه اولیه احتیاج خواهید داشت.

ساعت کاری فارکس به وقت ایران

بازار فارکس در پنج و نیم روز از هفته به صورت 24 ساعته باز و فعال است؛ بدین شکل که معاملات این بازار در چندین مرکز بزرگ مالی صورت می پذیرد و با پایان ساعت معاملات هر یک از آن ها، معاملات در مرکز دیگر شروع خواهد شد. جالب است بدانید که این مراکز عبارت اند از؛ نیویورک، توکیو، زوریخ، سنگاپور، هنگ‌ کنگ، لندن، سیدنی، فرانکفورت و پاریس. بازار فارکس در ایران، حدود ساعت 1:30 بامداد روز دوشنبه فعالیت خود را آغاز می کند و روز شنبه ساعت 1:30 بامداد نیز ساعت پایان فعالیت به حساب می آید. این ساعات به علت تغییرات در فصول زمستان و تابستان کمی با تغییرات مواجه می شوند.

با چه سرمایه اولیه ای وارد بازار فارکس شویم؟

سرمایه اولیه برای شروع معاملات فارکس، به میزان ریسک پذیری و مهارت شما در معامله گری وابسته است. به منظور آغاز فعالیت در این بازار و آشنایی با معاملات زنده، حداقل سرمایه لازم ۱۰۰ دلار آمریکا می باشد و شما با این سرمایه قادرید با سازوکار بازار واقعی آشنایی لازم را پیدا کرده و تجربه لازم را به دست آورید. البته این را هم باید گفت که هر چقدر سرمایه اولیه بیشتری وارد کنید، لوریج معاملاتی کم تری نیاز خواهید داشت و با کاهش لوریج، ریسک از دست دادن کل سرمایه را کاهش خواهد داد.

نقاط قوت شغل تریدری فارکس چیست؟

معامله گران فارکس قادرند میزان درآمد خود را با توجه به مهارت و دانش معامله گری خود تعیین کنند و حتی می توانند ساعت و مکان کار کردن خود را نیز خودشان تعیین نمایند. معامله گران می توانند بدون دغدغه‌ پاسخ گو بودن به دیگران و ارتباط با کسانی که شاید خیلی باب میلشان نباشد، فعالیت های خود را انجام دهند و سود مورد نظر خود را به دست آورند. به صورت معمول معامله گران موفق فارکس به دلیل شرایط کاری که دارند، زیاد به مسافرت علاقه نشان می‌ دهند و تفریحات، در زمان هایی که مردم در اوج کار خودشان هستند، یعنی در روزهای اول هفته، از نکات جالب زندگی معامله گران در کل دنیاست، چرا که روزهای شنبه و یکشنبه، بازار فارکس تعطیل می باشد!

نقاط ضعف شغل تریدری فارکس چیست؟

گذشته از مسائل وسوسه انگیز بودن بازار فارکس که البته بسیاری از معامله گران را در دام گرفتار می کند، برای کاربران ایرانی، بزرگ ترین مسئله اینجاست که بروکرهای درجه یک جهانی هیچ کدام به ایرانیان خدماتی ارائه نمی‌ دهند. البته این موضوع با وجود بعضی از بروکرهایی که خدمات خوبی دارند، چندان به نظر نخواهد آمد. یک نقطه ضعف جالب که مختص معامله گران ایرانی میاین این است که روزهای پنجشنبه و جمعه که همه مردم به تعطیلات آخر هفته می روند، بازار فارکس در اوج نوسان خود قرار دارد و فرصت های معامله ای بسیار خوبی در اختیار معامله گران قرار می دهد!


نتیجه گیری و کلام پایانی

در این مطلب از سری مقالات آموزشی احراز تلاش داشتیم نکات اولیه مربوط به بازار فارکس و چگونگی ورود به فارکس را کامل مورد بررسی قرار دهیم. شما بعد از انجام کل این مراحل، هنوز در ابتدای راه قرار خواهید گرفت و باید توجه داشته باشید که فارکس بازاری پر هیجان و نوسانی به حساب می آید و با معامله گران تازه وارد و بی تجربه نیز خیلی خوش برخورد نخواهد بود!

به همین خاطر توصیه ما این است که پیش آغاز فعالیت در این بازار جهانی و پر نوسان، حتما مهارت لازم برای معامله گری و کسب سود در این بازار را کسب کنید و سپس برای ورود و انجام معاملات واقعی در حساب واقعی فارکس اقدام نمایید. از این که تجربیات مفید خود را درباره نحوه وارد شدن به فارکس در بخش دیدگاه با دیگر همراهان احراز اشتراک گذاری می کنید، بسیار از شما سپاسگذاری می کنیم؛

همان طور که در ابتدای مقاله قول داده بودیم، در این مطلب مراحل ورود به بازار فارکس را به زبان ساده و گام به گام خدمت شما عزیزان توضیح دادیم.

همچنین اگر دوست دارید لیست صرافی های فارکس را نیز مطالعه کنید، این مطلب برای شما بهترین راهنماست.

حال که مراحل ورود به بازار فارکس را یاد گرفتید، دیگر می توانید به سادگی برای ثبت نام در بازار فارکس اقدام کنید؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *