کیف پول سیف پل یکی از پرطرفدارترین و در عین حال کاربردی‌ ترین ولت ها در حوزه رمزارزهاست و این ولت چندارزی فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۲۰۱۹ شروع کرده است و خدمات خود را در قالب نرم افزار و سخت افزار در اختیار علاقه مندان و کاربران خود قرار می دهد. حال اگر دارایی هایمان در سیف پل از دسترس خارج شود، می دانید که چطور باید برای بازیابی کیف پول سیف پل اقدام کرد؟ بازیابی کیف پول سیف پل کار ساده ای است و برای این کار به عبارت یادآور 12 تایی احتیاج خواهید داشت، پس اگر دوست دارید نحوه بازیابی کیف پول سیف پال را یاد بگیرید، این مطلب شما را به بهترین شکل راهنمایی می کند؛

بازیابی کیف پول سیف پل

پلتفرم سیف‌ پل دو سرویس کیف پول نرم‌ افزاری و سخت‌ افزاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است که هر دو به برنامه SafePal App متصل شده و به وسیله آن مدیریت می‌ شوند. کیف پول سخت‌ افزاری SafePal نخستین کیف پول سخت‌ افزاری به حساب می آید که به وسیله بایننس پشتیبانی می‌ شود. جالب است بدانید که هدف SafePal ارائه پلتفرمی امن و مورد پسند کاربران، برای مدیریت و مبادله دارایی‌ های دیجیتالی آن ها می باشد. لذا در صورت لزوم، به منظور بازیابی کیف پول سیف پل، به عبارت یادآور یا mnemonic phrase احتیاج خواهید داشت. کیف پول های سخت افزاری نوعی از کیف پول ها به حساب می آیند که کلید خصوصی دارایی شما را در تراشه های فیزیکی نگهداری می کنند و در مقابل دسترسی افراد غیرمجاز از آن محافظت می نمایند.


پربازدیدترین : احراز هویت سیف پل


کیف پول سخت افزاری سیف پل یکی از بهترین ولت های فیزیکی جهت ذخیره و مدیریت رمزارزها به حساب می آید که به وسیله آزمایشگاه Binance Labs پشتیبانی می شود. بعضی مواقع به دلایل گوناگون مانند گم کردن یا خرابی یا سرقت سخت افزار مجبور می شویم کیف پول خود را از طریق فرآیند بازیابی Recovery نماییم تا به آن دسترسی پیدا کنیم. در زمان ساخت و راه اندازی کیف پول سخت افزاری عبارات بازیابی به شما نمایش داده می شود و شما حالا با کمک گرفتن از mnemonic phrase ها باید عملیات ریکاوری را در دستور کار خود قرار دهید. در ادامه همراه تیم احراز باشید تا نحوه بازیابی کیف پول در والت سخت افزاری سیف پل را به شما آموزش دهیم.

عبارت بازیابی کیف پول safepal چیست؟

چنانچه به هر علتی دسترسی به کیف پول خود را از دست داده اید، تا وقتی که عبارت بازیابی کیف پول سیف پال را در اختیار داشته باشید، جای نگرانی نیست و می توانید به دارایی های دیجیتالی خود دسترسی مجدد پیدا کنید و آن ها را مدیریت کنید. عبارت بازیابی کیف پول سیف پال به عنوان mnemonic phrase در زمان ساخت کیف پول سیف پال برای هر کاربر به صورت یکتا ایجاد شده و به نمایش در می آید.


پیشنهاد مطالعه : پذیرش ارزهای دیجیتال توسط paypal


عبارت بازیابی سیف پال ولت را در چندین مکان امن و ترجیحا آفلاین ذخیره نمایید و آن را با هیچ شخص دیگری اشتراک گذاری نکنید. در نظر داشته باشید که هر کسی می تواند با استفاده از این عبارت به کیف پول و دارایی های شما دسترسی یابد، از طرفی در صوت گم کردن آن دیگر نمی توانید برای بازیابی سیف پل اقدام کنید، به این خاطر که حتی شرکت کیف پول سیف پال هم به کلید های خصوصی کاربران دسترسی نخواهد داشت.

آموزش بازیابی کیف پول سیف پال

1) ورود به برنامه و انتخاب رمز ورود : در ابتدای امر کیف پول سیف پل را دانلود و نصب کنید و در ادامه وارد برنامه ولت شوید. نخستین گام برای راه اندازی و استفاده از برنامه SafePal تنظیم رمز عبور امنیتی می باشد. رمز عبور برنامه SafePal مجموعه ای از حداقل 8 کاراکتر (حروف و اعداد) است که برای تغییر تنظیمات امنیتی مثل اثر انگشت، الگو و پرداخت سریع مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از تنظیم رمز عبور آن را یادداشت کرده و به یاد بسپارید، اما چنانچه آن را از یاد ببرید، می توانید برنامه را پاک کرده و مجددا SafePal App را نصب و اجرا نمایید.

2) انتخاب الگو و اثر انگشت (اختیاری) : اثر انگشت و الگو دو قابلیت کاربردی برای صرفه جویی تلاش شما برای امضای دیجیتال برای تایید انتقال یا مجوز ورود به DApp به حساب می آند؛ برای مثال زمانی کهاثر انگشتی را تنظیم کرده‌ اید، قادرید آن را برای ورود به تنظیمات برنامه فعال نمایید، به صورتی که در هر بار انتقال احتیاجی به وارد کردن رمز عبور ندارید. البته این را هم باید گفت که مشخص کردن پسورد اختیاری است و اجباری به تعیین آن نخواهد بود.

3) انتخاب گزینه کیف پول نرم افزاری : در صفحه نمایش داده شده بر روی گزینه Software Wallet کلیک نمایید. همان طور که می دانید sfepal از دو نوع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار است و شما باید اینجا انتخاب کنید که کدام مورد مد نظر شماست.

4) انتخاب گزینه وارد کردن کیف پول : در ادامه بر روی گزینه Import Wallet کلیک فرمایید تا کیف پول قبلی خود را بازیابی نمایید. از منوی کشویی نمایش داده شده گزینه Import by Mnemonic Phrase را انتخاب کنید.

5) ورود رمز عبور : رمز عبور برنامه که در مرحله دو تعیین کرده اید را وارد نمایید.

6) ورود عبارت بازیابی سیف پل والت : در انتها عبارت مونومونی خود را وارد نمایید تا ولت شما به همراه تمامی دارایی های دیجیتال داخل آن بازیابی شود. این را در نظر داشته باشید که کلمات را باید به ترتیب وارد کنید و بین آن ها یک فاصله بی اندازید.

نکات طلایی درباره بازیابی ولت safepal

  • عبارت بازیابی سیف پل شامل طول های گوناگون است: 12 کلمه سید در هر مجموعه، 15 کلمه سید در هر مجموعه، 18 کلمه سید در هر مجموعه، 21 کلمه سید در هر مجموعه و 24 کلمه سید در هر مجموعه. تعداد کلمات در زمان ساخت کیف پول به وسیله شخص کاربر تعیین می گردد.
  • تغییر ترتیب کلمات بازیابی، منجر به یک کیف پول کاملا متفاوت می شود، لذا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که کلمات را به ترتیب صحیح وارد کنید.
  • چنانچه ملاحظه کردید که قاب دور ورودی قرمز می شود، یعنی این که شما یک کلمه را اشتباه وارد کرده اید که به لیست کلمات BIP39/44 تعلق ندارد! پس باید آن را اصلاح کنید.
  • نکته حائز اهمیت دیگر این که هیچ فردی به جز صاحب کیف پول (شما) به عبارت بازیابی شما دسترسی ندارد. لذا چنانچه آن را گم یا فراموش کرده اید، دسترسی مجدد به آن ها امکان پذیر نیست.
  • SafePal نمی تواند عبارت بازیابی کیف شکت شما را بخواند و یا ذخیره کند، لذا حتی خود کیف پول هم نمی توانید در صورت گم کردن این عبارت برای بازیابی دارایی ها شما را یاری کند.
  • نکته مهم دیگر این که رمزها و عبارت بازیابی را با دقت مورد بررسی قرار دهید، چرا که در صورت اشتباه‌ کردن، به احتمال زیاد وارد کیف پول دیگری می شوید!

همان طور که قول داده بودیم، در این مقاله به آموزش بازیابی کیف پول سیف پل پرداختیم.

همچنین اگر دوست دارید درباره همه چیز درباره صرافی بایننس را هم به زبان ساده یاد بگیرید، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید؛

در مورد بازیابی کیف پول سیف پال هر سوال یا ابهامی داشتید، فقط کافی است در بخش دیدگاه ها از کارشناسان احراز بپرسید؛


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *