کاربران ایرانی با مشکلاتی مثل مسدود شدن حساب کاربری، بلاک شدن دارایی ها در صرافی های مختلف، قفل شدن اکانت به دلیل عدم احراز هویت و … بسیار مواجه می شوند؛ برای مثال حساب کاربریتان در صرافی کوکوین قفل شده است؛ در این زمان مهم ترین موضوع این است که باید در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و در ادامه به شیوه ای که ما در این مقاله در مورد رفع مسدودی حساب کوکوین صحبت کرده ایم، عمل کنید تا مجددا اکانت شما فعال شود و به دارایی های با ارزشتان دسترسی پیدا کنید. بنابراین اگر اکانت صرافی کوکوین شما قفل شده است و با پیام مسدودی حساب خود مواجه شده اید، در این مطلب راهنمای گام به گام رفع مسدودی حساب کوکوین را برای شما آماده کرده ایم، پس تا انتها همراه سامانه احراز بمانید.

رفع مسدودی حساب کوکوین

صرافی های معتبر خارجی به خاطر قابلیت های گوناگون و گسترده ای که در اختیار کاربران خود قرار می دهند، در هر شرایطی برای تریدرهای حرفه ای بسیار جذاب هستند. حتی برخی از افراد حاضرند که خطر مسدود شدن دارایی های خود را به جون بخرند و از این صرافی ها برای معامله استفاده نمایند؛ البته به دلیل مشکلاتی که تحریم ها برای نهادهای مالی گوناگون به همراه داشته است، کاربران ایرانی که از صرافی های معتبر خارجی استفاده می کنند، در حالتی که مشخص شود هویت ایرانی دارند، دچار مشکلات بسیاری مثل بلاک شدن دارایی های خود و مسدود شدن حساب کاربری شان می شوند. دغدغه ای که در حال حاضر معامله گران ایرانی همواره با آن مواجه اند، می تواند ابهامات زیادی را در این خصوص به همراه داشته باشد.


پیشنهاد مطالعه : رفع مسدودی حساب بایننس


لذا به منظور احراز هویت حساب کاربری صرافی های خارجی ما چطور باید اقدام کنیم تا این اتفاقات را برای حساب کاربری خود شاهد نباشیم؟ چنانچه دارایی های دیجیتالی ما را صرافی مسدود کرد، باید چه اقدامی انجام دهیم؟ آیا حساب هایی که مسدود شده اند، امکان بازگشایی مجددشان وجود دارد یا خیر و بسیاری ابهام دیگر که در این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد و خواهیم گفت که رفع مسدودی اکانت در صرافی های خارجی و به خصوص صرافی کوکوین چگونه است، چرا اتفاق می افتد و زمانی که شاهد پیام مسدودی حساب از طرف صرافی بودید، دقیقا باید چه اقدامی انجام دهید تا بتوانید سریعا حساب کاربری خود را بازیابی کنید و به دارایی ها و امکانات مختلف صرافی مجددا دسترسی پیدا کنید، پس تا انتها با سامانه احراز همراه بمانید.

دلایل مسدود شدن حساب صرافی ارز دیجیتال

برای دریافتن این موضوع که رفع مسدودی حساب کاربری در صرافی های خارجی چگونه است، نخست باید به این امر اشاره کرد که مسدودی حساب کاربری در صرافی های خارجی چه روندی دارد و چطور اتفاق می افتد. چرا که این اتفاق بدون دلیل رخ نمی دهد و بیشتر به این دلیل است که کاربران دانسته یا ندانسته با نقض کردن قوانین و سیاست های صرافی ها، موجبات مسدودی اکانت خود را فراهم می کنند. مواردی که در خصوص با مسدودی حساب های کاربری در صرافی های خارجی باید در نظر داشته باشید و می تواند دلیل مسدودی حساب شما باشد، به شرح زیر می باشد:

1. عدم انجام احراز هویت حساب کاربری : صرافی های خارجی نیز مثل بروکرها و به صورت کلی سایت های خارجی معتبر برای کاربران ایرانی محدودیت هایی تنظیم کرده اند، چرا که در حال حاضر جمهوری اسلامی توسط بسیاری از کشورها، نهادها و بازارهای مالی بین المللی تحریم شده است و امکان فعالیت مستقیم کاربران ایرانی در مجامع بین المللی بسیار محدود است؛ لذا اگر در همان ابتدای کار، حساب کاربری خود را در صرافی کوکوین و یا سایر صرافی های معتبر، احراز هویت نکنید، این امکان وجود دارد که هر لحظه دارایی های شما مصادره شود، حساب کاربری شما محدود شود و یا حتی بسته شود!

پس اگر حساب کاربری در صرافی های خارجی دارید و در این خصوص نگران هستید، می تواند همان زمان افتتاح حساب، با صرف اندکی هزینه، حساب کاربری خود را به وسیله سامانه های ایرانی معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند، وریفای کنید و در ادامه با خیالی راحت، تمرکز خود را روی انجام معاملات سودده در بازار رمزارزها معطوف کنید و نگرانی از بابت بلوکه شدن دارایی و مسدود شدن حساب کاربری خود در این صرافی ها نداشته باشید.

2. تغییر دادن آی پی در زمان لاگین حساب کاربری : تغییر آی پی چیزی است که بیشتر صرافی های خارجی بسیار روی آن حساسیت دارند و چنانچه بدین وسیله دریابند که آی پی شما پی در پی تغییر می کند، به احتمال زیاد درجا حساب کاربری شما را مسدود خواهد کرد تا مشخص شود که شما کاربر کدام کشور هستید.


پیشنهاد مطالعه : ساخت حساب پی پال از ایران


جالب است بدانید که حساسیت روی آی پی کشورهایی که در سازمان معاملات جهانی عضو نیستند، به شدت بالاتر است و هر زمان که متوجه چنین آی پی هایی شوند، سریعا حساب کاربری را مسدود خواهند کردد و حتی ممکن است درایی هایی که در حساب شما وجود داشته را نیز مصادره کنند، از همین روی نیاز است که همان ابتدای امر، برای احراز هویت حساب کاربری خود اقدام نمایید تا این گونه موارد برای شما پیش نیاید و خیال شما آسوده باشد.

3. خارج کردن سریع دارایی ها از صرافی : چنانچه معامله گر حرفه ای هستید و از طریق معامله رمزارزها سود بسیار بالایی کسب می کنید، باید در نظر داشته باشید که خارج کردن سریع درایی از اکانت شما، می تواند صرافی مورد نظرتان را نسبت به فعالیت شما حساس کند!

چرا که تراکنشاتی که موجب خارج شدن دارایی از صرافی ها می شوند، به ویژه اگر مبالغ آن ها بالا باشد، موجب می شود که سرمایه آن صرافی کاهش یابد؛ بنابراین چنانچه بخواهید سریعا پول خود را از صرافی خارج کنید، صرافی فعالیت های شما را تحت نظر خواهد گرفت و حتی در برخی مواقع، حساب کاربری شما را مسدود خواهد کرد تا با ارائه مستندات کافی، اگر مشکلی در کار شما وجود نداشت، مجددا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

4. توجه نکردن به هشدارهای پیشین صرافی : روند مسدودی حساب کاربری در اکثر صرافی بدین صورت نیست که شب بخوابید و صبح بلند شوید و مشاهده کنید حساب کاربری شما مسدود شده است! بلکه معمولا برای آن دسته از کاربرانی که قوانین را به هر نحوی نقض می کنند و یا اشتباهاتی که پیش تر اشاره کردیم را مرتکب می شوند، یک ایمیل هشدار ارسال می شود تا کاربر آگاه شود که کاری که در حال انجام آن است، با قوانین و مقررات آن صرافی در تضاد است.

در این زمان ها چنانچه کاربر این پیام صرافی را نادیده بگیرد و همچنان با سیستم قبلی خود کارش را پیش ببرد، دسترسی به حساب کاربری خود را از دست خواهد داد. البته باید این را هم گفت که همیشه بدین شکل نیست که پیش از مسدودی حسابتان برای شما ایمیلی ارسال کنند، در واقع شما تنها با عبور از بعضی خط قرمزها و به مجرد این که صرافی متوجه فعالیت های مشکوک شود، این امکان وجود دارد که در لحظه حساب کاربری شما مسدود شود و دیگر به اکانت و دارایی های خود در صرافی دسترسی نداشته باشید، ولی اکثر اوقات به این دلیل که این صرافی ها بتوانند کاربران خود را حفظ کنند، در تلاشند که با ملایمت رفتار کنند و کاربرهای خود را از اشتباهاتشان آگاه کنند.

بنابراین باید در نظر داشت که تمامی ایمیل هایی که از طرف صرافی ها برای شما ارسال می شود را به دقت مطالعه و بررسی نمایید و هیچ یک از آن ها را نادیده نگیرید، چرا که امکان دارد ناخواسته اشتباهی کرده باشید که خواسته یا ناخواسته موجب مشکوک شدن صرافی به فعالیت های شما و در نهایت بسته شدن حساب کاربری شما شود.

نحوه مسدودی حساب کاربری در صرافی های خارجی

اکثر اوقات در حالتی که اکانت شما از سمت صرافی های خارجی به هر عنوانی مسدود شود، ممکن است بتونید حساب بسته شده خود را مجددا بازگشایی نمایید و حتی به راحتی و بدون مشکل از آن استفاده کنید. البته این کار بایستی توسط کارشناسان و افراد خبره انجام شود و بهتر است زمانی که حساب کاربری شما در صرافی های گوناگون مثل کوکوین مسدود شد، ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و سپس سعی کنید از شخص و یا تیمی کمک بگیرید که در این زمینه ها تخصص دارند و بدون هیچ گونه اشتباهی می توانند به سرعت حساب کاربری شما را بازیابی کنند؛ البته ممکن است خودتان هم بتوانید این کار را انجام دهید ولی ریسک این وجود دارد که به دلیل عدم تخصص کافی در این زمینه، با کلیک اشتباه و انتخاب گزینه ای اشتباه، حساب کاربری خود را برای همیشه از دست بدهید، پس توصیه ما این است که در این زمینه از افراد آگاه کمک بگیرید تا احتمال بازیابی اکانت شما افزایش یابد.


پیشنهاد مطالعه : آموزش صفر تا صد کار با صرافی کوکوین


بنابراین چنانچه حساب کاربری شما بسته شده است و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید، پیشنهاد می کنیم که با دنبال کردن مراحل زیر شانستان را برای بازیابی اکانت خود امتحان کنید. شاید استفاده از این روش جواب دهد و بتوانید نتیجه لازم را بگیرید. البته در این خصوص باید گفت که برای بازیابی مجدد حساب کاربری، شما به شفاف سازی اطلاعات شخصی و مکانی خود خواهید داشت که اگر کاربر ایرانی بخواهد این احراز هویت را از ایران و با مدارک ایرانی انجام دهد، هیچ شانسی برای بازیابی حساب کاربری خود نخواهد داشت، چرا که کشور ایران در حال حاضر از طرف بیشتر صرافی های معتبر تحریم است و شما بدین وسیله اعلام می کنید که قوانین مربوط به پولشویی و عدم استفاده کاربران ایرانی از صرافی را نقض کرده اید و این اصلا جواب نمی دهد؛ پس بهترین راه این است که حساب کاربری شما توسط تیمی خبره، احراز هویت شود تا خیال صرافی از فعالیت های شما راحت شود و امکان بازیابی حساب کاربری شما فراهم آید.

  1. در ابتدا بعد از ورود به حساب کاربری خود، بایستی سعی کنید که از طریق جستجو در منوهای گوناگون، گزینه Reactive Account را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که این ابزار در بیشتر صرافی های خارجی معتبر از جمله کوکوین وجود دارد تا کاربران بدین وسیله بتوانند برای فعال سازی مجدد اکانت خود اقدام نمایند.
  2. پس از پیدا کرد این گزینه و انتخاب آن، از شما می خواهند تا شماره تلفن و ایمیل خود را مجددا وارد سیستم کنید.
  3. در انتها و پس از وارد کردن ایمیل و شماره تلفن، یک فرم بازیابی اطلاعات برای شما ارسال می شود که بایستی آن را به دقت تکمیل نمایید و پس از تکمیل فرم مورد نظر، مشخصات شما توسط کارشناسان صرافی بررسی خواهد شد و اگر مشکلی وجود نداشت، حساب کاربری شما مجددا در اختیارتان قرار می گیرد ولی باید گفت که کاربران ایرانی معمولا نمی توانند از این روش کار خود را درست کنند، چرا که تحریم ایران به هر حال مشکل ساز خواهد شد، پس بهترین راه برای بازیابی اکانت قبلی شما، احراز هویت در صرافی کوکوین است.

اما اگر به هر نحوی کار شما درست شد، حالا تنها باید صبر کنید تا ادمین های صرافی درخواست شما را پاسخ دهند و در صورت نبود مشکل، حساب کاربری شما مجددا برای شما در دسترس قرار گیرد.

چنانچه صرافی مورد نظر شما ابزاری به اسم ری اکتیو اکانت نداشت، می توانید که شانس خود را با باز کردن تیکت و ارسال آن به ادمین های صرافی مجددا امتحان نمایید. به صورت معمول در کم تر از 24 ساعت به این تیکت ها پاسخ داده خواهد شد.


پیشنهاد مطالعه : همه چیز درباره صرافی کوکوین


لذا چنانچه بتوانید یه نامه درخواست قوی و قانع کننده برای آن ها ارسال نمایید، این امکان وجود دارد که دسترسی مجدد شما به حساب کاربری تان امکان پذیر باشد ولی مجددا باید گفت که این ها همه در حالی است که سوتفاهم پیش آمده باشد و مشکلی در نحوه استفاده شما از صرافی و رعایت قوانین صرافی وجود نداشته باشد که در این خصوص باید گفت که همین که شما به عنوان کاربر ایرانی از صرافی های خارجی استفاده کرده باشد، خود مشکل ساز خواهد شد!

رفع مسدودی اکانت کوکوین چگونه است؟

متاسفانه محدودیت های بین المللی همواره پیش روی ما ایرانی ها قرار داشته است و این موجب شده تا انجام ترید از طریق صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی همواره مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد. در این بین صرافی کوکوین هم از این قاعده مستثنی نیست و مانند صرافی هایی مثل بایننس با افزایش کاربرانش، سخت گیری خود را روی قوانین خود افزایش داده است. لذا چنانچه به هر دلیلی اکانت شما در این صرافی مسدود شده است، تنها گزینه ای که جهت باز کردن و برگرداندن حساب کاربری تان پیش روی شماست، احراز هویت حساب کاربری است.

درباره موضوع احراز هویت شاید سخت گیری های کوکوین حتی از صرافی بایننس نیز بیشتر باشد و چنانچه داخل ایران سکونت داشته باشید، هویت شما به هیچ شکلی تایید نخواهد شد، مگر این که کار را افرادی بسپارید که خارج از کشور حضور دارند و می توانند کار شما را درست کنند، اما اگر آشنای مطمئنی در خارج از کشور نداشته باشید چی؟ در حال حاضر وب سایت ها و سامانه هایی ایجاد شده اند که کار احراز هویت سایت های خارجی را انجام می دهند که می توانید خیلی ساده از کمک این افراد استفاده کنید و حساب کاربری خود را تایید کنید.

ولی به صورت کلی نباید نگران باشد، چرا که برای این مشکل هم راه حل وجود دارد. همان طور که گفتیم برخی سایت ها هستند که خدماتی را در زمینه بازیابی و رفع مسدودی حساب کاربری در اختیار کاربران خود قرار می دهند که سامانه احراز نیز یکی از آنهاست که همواره تلاش کرده در این مسیر به کاربران ایرانی کمک کند. کار این نوع از سایت ها به شکل تخصصی تنها این است که دریابند رفع مسدودی حساب کاربری در صرافی های خارجی به چه صورت است و از طریق چه روش هایی می توان برای این کار اقدام کرد. چنانچه برای رفع مسدودی حساب کوکوین ناامید هستید، مطمئنا کمک می توانید روی کمک سامانه احراز و کارشناسان داخلی و بین المللی آن ها حساب باز کنید.


در صورتی که تمایل دارید از خدمات متنوع و جذاب صرافی های خارجی مثل بایننس، کوین بیس، کوکوین، هات بیت و … بدون محدودیت و ترس از مسدودی حساب استفاده کنید ولی قادر به احراز هویت مستقیم از ایران نیستید، میتوانید از طریق لینک زیر فرآیند احراز هویت خود را پیگیری کنید؛

ثبت سفارش احراز هویتاحراز هویت در صرافی کوکوین


مزیت استفاده از سایت های بازیابی اینجاست که حتی چنانچه برای اکانت شما مشکلی ایجاد شود که هیچ کجا و از هیچ طریقی نتوانید آن را پیگیری و برطرف کنید، می توانید از بخش پشتیبانی آن ها کمک بگیرید تا مشکلات احتمالی حساب کاربری شما را در اسرع وقت پیگیری و برطرف نمایند؛ بنابراین چنانچه در زمان استفاده از صرافی کوکوین با مشکلی مواجه شوید و حساب کاربری شما مسدود شود، می توانید از خدمات سامانه احراز در زمینه رفع مسدودی حساب های کاربری و وریفای حساب کاربری در صرافی های خارجی استفاده کنید. لینک بالا می تواند در این زمینه به شما کمک کند؛

در این مقاله آموزشی سعی کردیم در مورد رفع مسدودی حساب کوکوین با شما صحبت کنیم و روش رفع مسدودی حساب صرافی کوکوین را به زبان ساده به شما آموزش دهیم.

همچنین اگر دوست دارید در مورد احراز هویت در صرافی های خارجی اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مطلب شما را راهنمایی خواهد کرد.

اگر در مورد رفع مسدودی حساب کوکوین هنوز سوال یا ابهامی برای شما باقی مانده است، در بخش دیدگاه ها بنویسید تا پاسخ دهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *