در مورد خدمات ابری aws چه میدانید؟ دیتاسنتر aws یکی از معتبرترین مراکز داده کل دنیاست که کاربران بسیار زیادی از سرتاسر جهان را به خود جذب کرده است. خدمات ابری aws آنقدر گسترده است که بخش بزرگی از نیاز کاربران این حوزه را برطرف می سازد، بنابراین کاربران زیادی هستند که به خدمات ابری aws که متعلق به شرکت معتبر آمازون (خدمات تحت وب آمازون) است، نیاز پیدا می کنند و نیاز دارند تا در این سایت ثبت نام و احراز هویت نمایند، بنابراین در این مطلب در مورد ساخت اکانت aws و وریفای اکانت امازون به شما آموزش های لازم را دادیم، پس تا انتها همراه احراز بمانید.

خدمات ابری aws

aws یا amazon web services یکی از سرویس‌ های پرطرفدار و مهم آمازون به حساب می آید که جامع‌ ترین و گسترده‌ ترین سیستم عامل ابری دنیاست که در سطح بین‌ المللی، بیش از 160 سرویس مهم و برجسته را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. آمازون، پیشرو در خدمت و رایانش ابری، در سال 2008 و با راه اندازی نخستین واحد پردازش ابری با نام Amazon EC2 موجب و بانی پیشرفت بزرگی در این زمینه شد. AWS ارائه دهنده تعداد زیادی از خدمات و سرویس هایی است که برخی از آن ها تعرفه ها و دسترسی رایگان به کنسول AWS را امکان پذیر می کنند.

این سرویس‌ ها با هدف راحتی در استفاده برای افراد با سطوح دانش گوناگون طراحی شده اند. این راحتی به صورتی است که نرم‌ افزار های تحت‌ وب قادرند به سادگی هر چه تمام‌ تر و در کسری از ثانیه در فضای AWS اجرایی شوند، بی آن که به سرور خاص و یا حتی نوشتن کد اضافه احتیاج باشد. بیشتر سرویس های ارائه شده به وسیله آمازون مکمل یکدیگرند. در حقیقت این یک دیاگرام مربوط به نحوه کار یک اپلیکیشن تحت وب بدون سرور است. سرویس‌ های استفاده شده در این ساختار هیچکدام به یک دیگر شبیه نیستند ولی همه برای هدفی واحد در فعالیت اند.


پربازدیدترین : بهترین دیتاسنترهای جهان


لذا شما قادرید با تهیه یک سرویس از سایر سرویس های مکمل آن‌ ها هم که به صورت معمول رایگان اند، استفاده نمایید. سرویس‌ های پرطرفدار آمازون به طور کلی به 5 دسته تقیسم بندی می‌ شوند که شامل سرویس های پردازشی، حافظه، پایگاه داده، پیام رسانی و نظارتی می باشد. جالب است بدانید که AWS مخفف خدمات وب آمازون است، با توجه به محبوبیت بسیار زیاد آن به معرفی رسمی احتیاج نخواهد داشت. ارائه دهنده پیشرو خدمات ابری است. بیش از 160 سرویس AWS را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا بتوانند وقتی که نیاز دارند، از هر نقطه به آن ها دسترسی یابند.

این پلتفرم در بیش از 190 کشور در سرتاسر دنیا کاربر دارد، از جمله 5 هزار مؤسسه ed-tech و 2000 سازمان دولتی. تعداد زیادی از شرکت ها مثل ESPN ،Adobe ،Twitter ،Netflix ،Facebook ،BBC و … از خدمات AWS بهره می گیرند. برای مثال، Adobe بدون وابستگی به تیم های فناوری اطلاعات، نرم افزار را ایجاد و بروز می کند. از خدمات خود با ارائه محیط های عملیاتی چند ترابایتی برای مشتریان خود بهره می گیرد. Adobe با استقرار خدمات خود با خدمات آمازون، نرم افزار خود را به روشی ساده ادغام و اجرا نمود.

مهم ترین ویژگی های دیتاسنتر aws

 1. مقیاس پذیری : این دیتاسنتر به شرکت‌ ​ها این امکان را می دهد تا انعطاف پذیری زیادی داشته باشند و برای افزایش ظرفیت ​‌های خود از این دیتاسنتر بهره بگیرند.
 2. امنیت : همه داده‌ هایی که در سرتاسر شبکه جهانی AWS جریان پیدا می کنند که مراکز داده و مناطق ما را به هم وصل می کنند، پیش از خروج از امکانات ایمن ما، به صورت اتوماتیک در لایه فیزیکی رمزگذاری می‌ شوند.
 3. کارایی بالا : زیرساخت جهانی AWS برای عملکرد ساخته شده است. نقاط گوناگون AWS تأخیر کم، اتلاف بسته کم و کیفیت کلی شبکه را ارائه می‌ دهند. لذا با در دسترس قرار دادن پهنای باند 100 گیگابایت بر ثانیه، بیشترین کارایی را دارد.
 4. انعطاف پذیری بالا : زیرساخت جهانی AWS شما را قادر می سازد تا انتخاب کنید که چگونه و در کجا قصد دارید بارهای کاری خود را اجرا کنید و وقتی که این کار را انجام می‌ دهید، از همان شبکه، صفحه کنترل، API و خدمات AWS استفاده می‌ نمایید. چنانچه قصد دارید برنامه‌ های خود را به شکل جهانی اجرا کنید، قادرید یکی از مناطق AWS و AZ را انتخاب نمایید. چنانچه قصد دارید برنامه‌ های خود را با تاخیر میلی‌ ثانیه‌ ای تک رقمی روی دستگاه‌ های تلفن همراه و کاربران نهایی اجرا کنید، قادرید AWS Local Zones یا AWS Wavelength را انتخاب نمایید یا چنانچه قصد دارید برنامه‌ های خود را در محل اجرا نمایید، بایستی AWS Outposts را انتخاب نمایید.

خدمات وب آمازون چند مرکز داده دارد؟

امروزه خدمات وب آمازون از 26 منطقه در حال کار و 8 منطقه دیگر در دست توسعه برخوردار است و این بدین معنی است که این شرکت تا پایان سال 2024 در مجموع 34 منطقه در دسترس خواهد داشت. در هر منطقه AWS 3 تا 6 منطقه ایزوله و از نظر فیزیکی مجزا هستند.


پربازدیدترین : دیتاسنتر SoftLayer IBM


مکان‌ هایی که به عنوان مناطق در دسترس شناخته می‌ شوند، دارای قدرت، سرمایش و امنیت فیزیکی مستقل هستند و با شبکه فیبر نوری خصوصی اضافی، کم تاخیر ، به یکدیگر وصل می‌ شوند. به صورت کلی خدمات ابری AWS بیش از 125 مرکز داده فیزیکی را در مکان های گوناگون جهانی اداره می نماید.

خدمات AWS کجا بیشتر کاربرد دارد؟

آمازون خدمات بسیاری برای برنامه های ابری دارد. اگر بخواهیم چند سرویس کلیدی اکوسیستم AWS را معرفی کنیم؛ لذا مهم ترین خدمات سرویس های ابری آمازون به شرح زیر می باشد و در واقع کاربران بیشتر به خاطر این کاربردها از خدمات AWS استفاده می کنند:

 • پایگاه داده
 • ذخیره سازی
 • خدمات محاسبه
 • ابزارهای امنیتی
 • ابزارهای مدیریتی
 • ابزارهای توسعه دهنده
 • شبکه سازی و ارائه محتوا

کاربردهای اکانت AWS

مرسوم ترین برنامه های AWS شامل ذخیره سازی و پشتیبان گیری، وب سایت ها، بازی ها، موبایل، وب و برنامه های رسانه های اجتماعی می شود؛ بعضی از مهم ترین کاربردها به صورت زیر می باشد:

1. راه اندازی وبسایت

کسب‌ و کارها قادرند وب‌ سایت‌ های خود را روی ابر AWS میزبانی نمایند، مثل دیگر برنامه‌ های وب که این امکان برای آن ها وجود دارد.

2. ذخیره سازی و پشتیبان گیری

این که انواع مختلفی از فضای ذخیره سازی را برای انتخاب ارائه می دهد، یکی از دلایلی است که بسیاری از کسب و کارها از AWS استفاده می نمایند و نکته مهم دیگر این که بسیار راحت در دسترس است، بنابراین می توان از آن برای ذخیره سازی و نمایه سازی فایل و همچنین برای اجرای برنامه های کاربردی تجاری با اهمیت بهره برد.

3. موبایل، وب و برنامه های اجتماعی

یکی از قابلیت هایی که AWS را از دیگر سرویس‌ های ابری مجزا می سازد، توانایی آن برای راه‌ اندازی و مقیاس‌ بندی اپلیکیشن‌ های موبایل، تجارت الکترونیک و SaaS به شمار می رود. کدهای مبتنی بر API در AWS می توانند شرکت‌ ها را قادر سازند تا برای ساخت برنامه‌ های کاربردی مقیاس‌ پذیر بدون نیاز به سیستم‌ عامل و سایر سیستم ها اقدام نمایند. همه چیز درباره احراز هویت vultr را اینجا توضیح دادیم.

4. هوش مصنوعی

Amazon Lex فناوری چت ربات صوتی و متنی را در اختیار کاربران قرار می دهد. Amazon Polly برای ترجمه ترجمه متن به گفتار مانند خدمات صوتی الکسا و دستگاه های اکو. آمازون Rekognition برای تجزیه و تحلیل تصویر و چهره کاربردهای بسیار خوبی دارد.

5. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

سرویس Amazon Sumerian این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا از ابزارهای توسعه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای ارائه برنامه های کاربردی وب سه بعدی، بازاریابی، برنامه های کاربردی تجارت الکترونیک و فروش، آموزش آنلاین، تولید، شبیه سازی های بازی و آموزش استفاده نمایند.

6. اینترنت اشیا

سرویس اینترنت اشیا AWS یک پلتفرم بک‌ اند برای مدیریت دستگاه‌ های اینترنت اشیا و همچنین انتقال داده به سرویس‌ های پایگاه داده و ذخیره‌ سازی AWS ارائه می دهد. گزینه اینترنت اشیا AWS عملکرد محدود اینترنت اشیا را به سخت افزار ارائه می دهد. AWS Greengrass محاسبات AWS را جهت نصب دستگاه IoT ارائه می دهد.

چشم انداز آینده دیتاسنتر تحت وب آمازون

در حال حاضر که سال های زیادی از زمان تاسیس AWS می‌ گذرد، آمازون از سرعت پیشرفت خود کم نکرده است و با سرعتی حتی بیش از پیش به سمت جلو و گسترش هرچه بیشتر خود پیش می‌ رود. البته این را هم باید در نظر داشت که این سرعت به افراد متخصص هم احتیاج دارد که بتوانند همگام با این شرکت جلو روند. برای این کار در سال 2013 آمازون برای تعریف استاندارد‌هایی در سطوح مهارتی گوناگون کارکنان خود اقدام کرد. به علاوه اقدام به برگذاری دوره‌ های آموزشی برای افراد علاقمند کرده است و در صورت پایان این دوره ها به وسیله مهندسان به آن‌ ها گواهینامه هم تعلق خواهد گرفت.


پربازدیدترین : احراز هویت هتزنر


این امر آمازون بیانگر حمایت بالای این شرکت از آموزش و افزایش مهارت افراد است. به علاوه تربیت افراد متخصص آمازون همچنان به‌ دنبال افزایش سرورهای خود در نقاط مختلف دنیاست، به صورتی که از سال ۲۰۱۴، تعداد سرورهای خدمات ابری آمازون به ۱.۴ میلیون رسیده است که در ۲۸ نقطه تقسیم شده‌ اند. شرکت آمازون در کنار افزایش سرور‌های فیزیکی و علاقه‌ بالای جف بیزس به فضا، برای افزایش ایستگاه‌ های زمینی جهت ارتباط با ماهواره‌ های خود اقدام کرده است.

این نقاط تا به امروز به 20 منطقه جغرافیایی رسیده است که عبارت اند از 6 منطقه در آمریکای شمالی، یک منطقه در آمریکای جنوبی، 5 منطقه در اروپا، خاورمیانه و آفریقا و 8 منطقه در آسیا. در نظر داشته باشید که هر منطقه در یک کشور و همچنین متشکل از چندین مرکز داده‌ است. آمازون از زمان آغاز خدمات ابری خود توانسته است از سال 2006 میلادی تا به امروز، قیمت سرویس ها و خدمات ابری خود را تا بیش از 60 برابر کاهش دهد! این عدد که در نوع خود بسیار عجیب می باشد، به تنهایی بیانگر حجم بالای کاربران آمازون می باشد. احتمالا در آینده با افزایش سرور‌ها و نقاط دسترسی، کاهش بیشتر قیمت را روی خدمات متنوع این پلتفرم شاهد باشیم.

وریفای اکانت امازون (aws)

اگر بخواهید برای استفاده از aws در ایران اقدام کنید، امکان این کار به صورت مستقیم برای کاربران ایرانی فراهم نیست! چرا که کاربران ایرانی به دلیل تحریم، امکان فعالیت در فضای بین المللی و استفاده از خدمات خارجی را ندارند ولی آیا این پایان کار است؟ حال که دریافتیم وب سرویس آمازون تا چه اندازه می تواند برای ما کاربرد داشته باشد و خدمات مقرون به صرفه ای را برای ما انجام دهد، اگر نتوانیم از این خدمات و سرویس های متنوع استفاده کنیم، چه ارزشی خواهد داشت؟!

سامانه احراز در این زمینه بررسی های لازم را انجام داده و امکانی فراهم آورده است تا کاربران ایرانی بتوانند به صورت مستقیم از ایران، از این خدمات و سرویس ها استفاده نمایند؛ لذا اگر کاربران ایرانی بخواهند از تمامی این خدمات بدون محدودیت و به راحتی از ایران استفاده کنند، می توانند اکانت وریفای شده aws را سفارش دهند تا بدین وسیله قادر شوند، بدون ترس از مسدودی حساب و محدودیت های اعمال شده روی حساب کاربری کاربران ایرانی، از کل سرویس های aws بدون کوچک ترین مشکلی استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که ثبت نام و احراز هویت اکانت aws تا جایی که امکان داشته باشد، با مشخصات شخص متقاضی تکمیل می شود و بعد 2 الی 3 روز کاری می توانید، حساب کاربری aws وریفای شده خود را از کارشناسان احراز تحویل بگیرید.

بدین وسیله ضمانت می کنیم که اکانت وریفای شده در زمان مقرر و بدون مشکل تحویل شما عزیزان شود ولی اگر بازهم ابهام و یا مشکلی وجود داشت، تیم پشتیبانی احراز در کنار شما خواهد بود تا سریعا به شما پاسخ دهند، پس اگر احساس می کنیم به خدمات و سرویس های مختلف aws نیاز دارید، کار ثبت نام و احراز هویت حساب کاربری aws را به سامانه احراز بسپارید که سال های سال است در این زمینه فعالیت می کند و تجربه لازم را در این خصوص کسب کرده است. اگر اطلاعات بیشتری در این خصوص نیاز دارید، از طریق لینک احراز هویت در دیتاسنتر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و در آخر اگر صلاح دیدید، برای ثبت سفارش اقدام نمایید.


نتیجه گیری و کلام پایانی

وب سرویس آمازون یک پلتفرم آنلاین به حساب می آید که راه حل های رایانش ابری مقیاس پذیر و مقرون به صرفه را در اختیار کاربران قرار می دهد. AWS در واقع یک پلتفرم ابری است که به صورت گسترده پذیرفته شده است که چندین عملیات درخواستی مثل قدرت محاسباتی، ذخیره سازی پایگاه داده، تحویل محتوا و … را برای کمک به مقیاس و رشد شرکت ها در اختیار آن ها قرار می دهد. AWS یک مدل برنامه نویسی کاربرپسند، معماری، پایگاه داده و همچنین سیستم عاملی را عرضه می کند که از قبل برای کارفرمایان شناخته شده بود.

AWS یک سرویس مقرون به صرفه به حساب می آید و چیزی به نام تعهدات بلندمدت برای هر چیزی که قصد دارید خریداری کنید وجود ندارد، بلکه پرداخت تنها به ازای مصرف خواهد بود. نصب یا حذف سریع برنامه شما در هر مکانی با چند کلیک ارائه می دهد. لذا نیازی به پرداخت پول اضافی برای اجرای سرورهای داده به وسیله AWS نخواهد بود. AWS هزینه کل مالکیت را با نرخ های مناسب در قیاس با دیگر سرورهای ابر خصوصی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

aws انعطاف‌ پذیرترین و مطمئن ترین محیط محاسبات ابری به شمار می رود که در حال حاضر در دسترس می باشد. امنیت آن به اندازه ای است که به عنوان زیرساخت اصلی احتیاجات امنیتی ارتش، بانک های جهانی و دیگر سازمان های با حساسیت بالا قابل استفاده است. از طرف دیگر آمازون وب سرویس با بزرگ ترین و پویاترین سیستم موجود، در سطح دنیا میلیون‌ ها مشتری فعال و ده‌ ها هزار شریک تجاری دارد. کاربران در هر صنعت و از هر اندازه، مثل شرکت‌ های نوپا، شرکت‌ ها و سازمان‌ های بخش دولتی، از موارد قابل استفاده در aws استفاده می کنند.

بنابراین می توان این طور نتیجه گرفت که AWS با یک امتیاز واضح نسبت به رقیبان خود مانند Microsoft Azure و Google Cloud و با میلیون‌ ها سازمان و افراد امروزه اَهرم قدرت در دست سرویس‌ های وب Amazon است و پیشنهاد سرویس cloud مطمئنا یکی از بهترین تصمیماتی بوده که آمازون تا به حال در دستور کار خود قرار داده است.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، در مورد دیتاسنتر aws و خدمات ابری aws صحبت کردیم.

همچنین اگر دوست دارید نحوه احراز هویت ovh را به زبان ساده یاد بگیرید، همین الان این مطلب را مطالعه کنید.

تا به حال از خدمات خدمات ابری aws و به صورت کلی دیتاسنترها استفاده کرده اید؟ اگر تجربه ای در این خصوص دارید، لطفا با ما و ذیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *