احراز هویت بروکر فارکس برای بسیاری از علاقه مندان به حوزه سرمایه گذاری در این بازار بین المللی جذاب و در عین حال، مشکل ساز است، چرا که به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وضع شده است، امکان انجام فرآیند احراز هویت در بروکرهای فارکس به صورت مستقیم برای کاربران ایرانی وجود ندارد و اگر مشخص شود که احراز هویت بروکر فارکس برای کاربران ایرانی با تخلف و یا استفاده از vpn و … انجام شده باشد، حساب کاربری شما سریعا مسدود شده و دارایی های شما نیز بلوکه خواهد شد! پس اگر می خواهید برای احراز هویت بروکر فارکس اقدام کنید، بایستی این کار را به روشی درست انجام دهید تا خیال شما از همه لحاظ راحت باشد و بتوانید تمرکز خود را روی انجام معاملات سودده در بازار فارکس معطوف کنید. پس اگر دوست دارید در مورد وریفای بروکر فارکس اطلاعات بروز و جامعی کسب کنید، این مطلب بهترین راهنما برای شماست، پس تا انتها با سامانه احراز همراه بمانید.

احراز هویت بروکر فارکس

بروکرهای فارکس در واقع مثل صرافی های ارز دیجیتال عمل می کنند و معامله گران فعال در بازار فارکس را به یک دیگر ارتباط می دهند و برای این برقراری ارتباط، کارمزد دریافت می کنند؛ در واقع شما از طریق بروکرهای فارکس می توانید برای خرید و فروش جفت ارزهای مختلف اقدام نمایید که این کار به تنهایی و یا از طریق سایر پلتفرم های معاملاتی و یا صرافی های گوناگون امکان پذیر نیست، پس شما برای فعالیت در فارکس، حتما باید در یک بروکر معتبر، حساب کاربری داشته باشید تا امکان انجام معاملات جفت ارزها برای شما فراهم شود.

حال که دیگر می دانیم بروکر فارکس چیست و چطور کار می کند، باید به این موضوع اشاره کنیم که شما به عنوان یک کاربر ایرانی، امکان ورود و افتتاح حساب در بروکرهای معتبر فارکس را نخواهید داشت، چرا که کشور ایران در حال حاضر به دلیل تحریم هایی که وضع شده است، قادر به فعالیت های مالی در سطح بین المللی نیست و کاربران ایرانی برای فعالیت در این بازار بزرگ و بین المللی، نیاز به احراز هویت اکانت خود در فارکس دارند و این در حالی است که این امکان به صورت مستقیم از ایران وجود ندارد ولی خبر خوب اینجاست که پلتفرم هایی مثل سامانه احراز ایجاد شده اند تا کاربران با صرف هزینه ای اندک، بتوانند از خدمات احراز هویت بروکرهای معتبر فارکس استفاده کرده و حساب وریفای شده بروکر مورد نظر خود را دریافت و بدون هیچ محدودیتی از آن استفاده کنند.


پربازدیدترین : وضعیت قانونی فارکس در ایران


حال که شما باید از یک بروکر معتبر فارکس استفاده کنید و احراز هویت نیز برای فعالیت در آن ها الزامی است، به عنوان یک کاربر ایرانی حتما باید از طریق آشنایی که خارج از کشور (کشورهایی که در لیست تحریم بروکرهای معتبر نیستند) قرار دارند اقدام نمایید تا در صورت امکان بتوانید اکانت وریفای شده بروکر مورد نظر خود را دریافت کنید ولی بسیاری از کاربران ایرانی هستند که آشنا و یا فامیلی در خارج از کشور و کشورهایی که تحریم نیستند، ندارند! پس این افراد باید قید سرمایه گذاری و کسب سود از بازار بین المللی و بزرگ فارکس را بزنند یا راهکار دیگری وجود دارد؟ خوشبختانه سامانه احراز در این زمینه نیز فعالیت های بسیار خوبی دارد و کاربران را قادر می سازد تا به صرف هزینه ای اندک، اکانت وریفای شده بروکری که دوست دارند در آن فعالیت کنند را با مشخصات خودشان و در کم ترین زمان ممکن دریافت نمایند.

کاربران با استفاده از این خدمت سامانه احراز، می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی روی حساب کاربری، ترس از مسدود شدن اکانت به دلیل ایرانی بودن، بلاک شدن پول و دارایی ها به دلیل ورود غیر مجاز کاربران ایرانی و … فعالیت خود را در معروف ترین بروکرهای فارکس که سال هاست در کل دنیا فعالیت می کنند، آغاز کنند و به سادگی از بهترین پلتفرم های خارجی فارکس برای خرید و فروش جفت ارزهای مد نظر خود استفاده کنند و نیازی نیست از پلتفرم های جایگزین که معمولا امنیت بسیار پایین تری دارند و امکان کلاهبرداری در آن ها وجود دارد، استفاده کنند؛ بنابراین اگر شما هم دوست دارید از خدمات متنوع بهترین بروکرهای فارکس بهره مند شوید، تا انتها با ما همراه بمانید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنیم.

الزامات ثبت نام و احراز هویت در فارکس

نخستین کاری که بایستی در دستور کار قرار دهیدف این است که یک اکانت در یک کارگزار فارکس راه اندازی کنید. به منظور راه‌ اندازی حساب خود، می بایست اطلاعات خود را برای آن ها ارسال کنید که به شرح زیر می باشند:

 • نام
 • ایمیل
 • نشانی
 • تاریخ تولد
 • شماره تلفن
 • کشور تابعیت
 • نوع ارز حساب
 • وضعیت شغلی
 • رمز عبور برای حساب تجاری شما
 • شماره تامین اجتماعی یا شناسه مالیاتی

همچنین شما بایستی به چند سوال مالی نیز پاسخ دهید که به شرح زیر می باشند:

 • تجربه تجارت
 • درآمد سالانه
 • دارایی خالص
 • اهداف معاملاتی

شاید تعجب کنید که چرا بروکرهای فارکس دوست دارند تمامی این اطلاعات را از کاربران خود دریافت کنند. محیط پیرامون معاملات فارکس دارای درجه نسبتا پایینی از مقررات است، ولی در سالیان اخیر، مقررات به مراتب بیشتری برای ارائه درجه‌ ای از حفاظت یا اطمینان برای دارندگان حساب در نظر گرفته شده است.


پربازدیدترین : بروکر در فارکس چیست و چطور کار میکند؟


به علاوه، بروکرهای فارکس بایستی این سوالات را مطرح کنند تا بتوانند از خطر و حملات متفاوت جلوگیری نمایند. چنانچه بروکری را پیدا کردید که از شما سوالات خاص و زیادی نپرسید، باید به آن شک کنید و جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنید. در واقع هر چقدر جزئیاتی بیشتری از شما درخواست کنند، در انتها به سود شما تمام خواهد شد، چرا که به صورت کلی این موضوع بیانگر امنیت بالا آن بروکر خواهد بود.

اهمیت استفاده از حساب دمو در فارکس

استفاده از حساب کاربری دمو یا همان آزمایشی یکی از بهترین روش های آشنایی با عملکرد فارکس می باشد و این که چگونه ارزهای مختلف را مورد معامله قرار دهیم را به معامله گران  سرتاسر دنیا آموزش می دهد. باز کردن حساب آزمایشی به عنوان یک حساب دمو با پول و ارزهای مجازی و غیر واقعی شناخته شده است تا شخص بتواند خود را با محیط فارکس مطابقت بدهد. شخصی که حساب دموی فارکس را استفاده می کند، به این خاطر که ارز مجازی دارد، می تواند بدون ریسک در معاملات شرکت کند و پیچ و خم معاملات را یاد بگیرد و مهارت های تجاری خود را بهبود بخشند و روش انجام کار ها را بر روی معاملات تمرین کنند.

از دیگر قابلیت های استفاده از حساب دمو این است که شخص می تواند از عملکردها و گزینه های پلتفرم معاملاتی خود به صورت تمام و کامل اطلاع پیدا کند. این که شما در ابتدای امر با حساب دمو وارد دنیای فارکس شوید، خیلی بهتر است و کار شما را راحت تر می کند و شما متوجه می شوید که می توانید در بازار فارکس فعال باشید و سود به دست آورید یا نه. خیلی از افراد موفق در حوزه معاملات فارکس در گذشته از حساب آزمایشی بهره گرفته اند تا بتوانند در زمینه معاملات تجربه به دست آورند.

هزینه ثبت نام در فارکس چقدر است؟

به منظور ثبت نام در فارکس و ورود به این بازار، به صرف هیچ هزینه ای احتیاج نیست. در حقیقت ثبت نام در بروکرهای فارکس بایستی به صورت رایگان انجام پذیرد. هزینه ثبت نام، همان مقدار دلاری است که برای ورود به فارکس و سرمایه گذاری در این بازار مد نظر قرار می گیرد. بنابراین عملا در زمان ثبت نام، هیچ مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام فارکس نباید از شما دریافت شود. با این که ثبت نام در فارکس مستلزم صرف هزینه نیست، ولی به منظور فعالیت در این بازار باید حداقل سرمایه لازم را در اختیار داشته باشید. حداقل سرمایه برای ورود و فعالیت در بازار بین المللی فارکس، به نوع سیاست های کاری کارگزاری ها وابسته است.

به صورت معمول میزان سرمایه مطابق با نوع حساب ایجاد شده در بروکرهای فارکس فرق می کند. برای مثال در بعضی از کارگزاری ها، حداقل میزان سرمایه بر حسب نوع حساب متاتریدر 4 و 5 متفاوت است. متاتریدر، نام نرم افزاری پرقدرت و کاربردی برای انجام معاملات در بازار فارکس است. همچنین این مورد در نوع حساب استاندارد بروکر فارکس هم فرق می کند. با این وجود به صورت کلی، حداقل سرمایه لازم برای حساب های استاندارد معمولا از 100 دلار شروع می شود.


پربازدیدترین : آموزش فارکس از مبتدی تا پیشرفته


البته این را در نظر داشته باشید که این میزان سرمایه، بیشتر برای حساب های متاتریدر 5 است. در حساب های متاتریدر 4 می تواند کم تر از این مقدار هم باشد. در حساب های میکرو و نانو حداقل سرمایه لازم جهت ورود به بازار و انجام معاملات، کم تر از 20 دلار است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای حساب های ECN با توجه به نوع حساب، امکان دارد بیشتر باشد. به صورت معمول حداقل میزان سرمایه برای هر حساب، در بروکرهای فارکس ذکر شده است که می توان پیش از ثبت نام، از آن ها بهره برد.


نتیجه گیری و کلام پایانی

چنانچه آماتور هستید، پیشنهاد ما این است که در ابتدای راه با افتتاح حساب‌ های دمو فعالیت خود را در بازار فارکس آغاز کنید و سعی کنید استراتژی معاملاتی خود را امتحان کنید و با رصد بازار و رفتارشناسی معاملات، دانش و تجربه خود را در بازار فارکس افزایش دهید تا در حساب عادی (واقعی) ریسک به مراتب پایین تری را برای سرمایه گذاری های خود متقبل شوید. این را در نظر داشته باشید که معامله در حساب‌ های دمو یا تمرینی در بین تمامی معامله گران فارکس در کل دنیا مرسوم است و بسیاری از معامله گران حرفه ای، پیش از این که در بازار باتجربه و حرفه ای شوند، از حساب های دمو استفاده می کردند، پس اصلا فکر نکنید افتتاح حساب دمو و معامله در آن وقت تلف کردن است و یا کار مفیدی نیست!

به صورت کلی هر کس باید از جایی شروع کند. معامله‌ گران با تجربه نظرات متفاوتی دارند. برخی بر این باورند که خیلی زود از معامله در حساب دمو به حساب واقعی گذر کنید، چرا که معامله با حساب دمو به علت عدم دخیل بودن احساسات خیلی مفید نخواهد بود و برخی دیگر این طور فکر می کنند که چند ماه با حساب دمو کار کنید تا خم و چم بازار را یاد بگیرید. به صورت کلی باید این طور گفت که معامله واقعی چیزی متفاوت است؛ در واقع مهم نیست تا چه حد در معامله با حساب دمو موفقیت به دست می آورید، هیچ چیز نمی تواند جای احساس داشتن پول حقیقی در مسیر ثروتمند شدن و انجام معاملات را بگیرد.

در این مطلب همانطور که قول داده بودیم، به آموزش احراز هویت بروکر فارکس به زبان ساده پرداختیم.

اگر دوست دارید در مورد احراز هویت در بروکر های فارکس اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنم همین الان آن را بخوانید.

در مورد احراز هویت بروکر فارکس اگر بازهم سوال یا ابهامی داشتید، حتما در بخش دیدگاه ها بنویسید تا پاسختان را بدهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *