اگر در بازار فارکس فعالیت می کنید، بایستی بهترین جفت ارز برای اسکالپ را بشناسید تا بتوانید جفت ارزهای مناسبی را در بازار فارکس مورد معامله قرار دهید. استراتژی معاملاتی اسکالپینگ یکی از محبوب ترین روش های معاملاتی بین فعالان بازار فارکس به حساب می آید و به همین دلیل وقتی شما بخواهید در فارکس از این روش معاملاتی استفاده کنید، نیاز دارید تا ابتدا با بهترین جفت ارز برای اسکالپ آشنایی پیدا کنید، به همین دلیل در این مقاله از سری مقالات آموزشی احراز به معرفی بهترین جفت ارزها برای اسکالپ پرداخته ایم.

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

اسکالپ یکی از روش های معامله در بازارهای مالی از جمله فارکس به حساب می آید که بر پایه کسب سود در کوتاه مدت استوار است. این شیوه برای آن دسته از تریدرهای مناسب است که از دانش و مهارت معامله گری زیادی در بازار فارکس برخوردار هستند و ریسک پذیری آن ها بالاست، چرا که این نوع ترید یک ریسک تمام عیار به حساب می اید و در عین حال که می تواند موجب دستیابی به سودهای بسیار بالایی نیز شود؛ البته در آن روی سکه، این امکان وجود دارد که کل سرمایه فرد بدین وسیله از بین برود. به صورت کلی نمی توان چند جفت ارز خاص را برای این نوع استراتژی ترید فارکس در نظر گرفت و تریدر می تواند با توجه به شناختی که از رفتار و تغییرات قیمتی هر جفت ارز دارد، یکی از موارد را انتخاب نماید ولی به صورت معمول جفت ارزهایی که نواسانات بیشتری را در طول روز تجربه می کنند، می توانند بهترین گزینه برای این دسته از معامله گران باشند.


پیشنهاد مطالعه : بازار فارکس چیست و چطور کار میکند؟


به صورت کلی معاملات پرایس اکشن تکنیکی است که بدون اندیکاتور می باشد ولی در عوض، اسکالپرهای فارکس، عناصر تحلیل تکنیکال را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و تنها تمرکزشان بر قیمت است. این اطلاعات از طریق نمودارهای کندل استیک، با استفاده از سطوح حمایت و مقاومت و خطوط روند برای رمزگشایی همان اطلاعاتی که از یک شاخص فنی استخراج می‌ کنند، مشاهده می‌ شود. با انجام یک تحلیل عمیق قیمت، تریدرها این توانایی را پیدا خواهند کرد که طبق ادامه روند تصمیمی آگاهانه ای اتخاذ کنند و تنها در صورتی که هدف دارای نسبت ریسک به پاداش مناسب باشد، برای انجام دادن معامله مورد نظر اقدام خواهند کرد.

اسکالپینگ پرایس اکشن فارکس، تمام عناصر تحلیل فاندامنتال را به نفع رویکرد تکنیکال نادیده می گیرد و این دسته از تریدرها دیگر به عوامل خارجی که می‌ تواند بر قیمت یک جفت ارز اثرگذار باشد، توجهی نمی کنند. به عنوان مثال، بعضی از شاخص‌ های کلیدی اقتصادی که بر قیمت ارزهای خارجی اثرگذار است عبارت اند از تورم، رشد اقتصادی، عرضه و تقاضا، وضعیت تجارت، نرخ بهره و تراز حساب. در ادامه درباره بهترین جفت ارز برای اسکالپ بیشتر صحبت کرده ایم؛

اسکالپینگ در فارکس چیست؟

در ابتدا باید گفت که منظور از اسکالپینگ در فارکس یک استراتژی کوتاه مدت می باشد که هدف آن کسب سود از حرکات کوچک قیمت می باشد. بهترین استراتژی‌ های اسکالپینگ فارکس شامل معاملات اهرمی می شود و استفاده از اهرم در فارکس تکنیکی است که این امکان را در اختیار تریدرها قرار می دهد تا از کارگزارشان سرمایه‌ ای قرض گرفته و با سرمایه بیشتری معاملات خود را انجام دهند.

در معاملات اهرم دار، تریدر فقط درصد کمی از ارزش دارایی کامل را به عنوان سپرده‌ اش استفاده می کند. این استراتژی سود را بیشتر خواهد کرد ولی چنانچه پیش بینی ما از روند اشتباه از آب درآید، به همان اندازه که می تواند سود را زیاد کند، ضرر را نیز افزایش خواهد داد. لذا اسکالپرهای فارکس بایستی بازار را برای بروز هر گونه تغییری، تحت نظر بگیرند. اجازه دهید پیش از معرفی بهترین جفت ارزها برای اسکالپ، مباحث این سبک معامله گری را به دقت مرور کنیم.

نکاتی درباره بهترین جفت ارزها برای اسکالپ فارکس

  • در زمان انجام معاملات اسکالپ، تریدرها می بایست روی یک جفت ارز یا موقعیت در یک زمان تمرکز کنند تا شانس بیشتری برای موفقیت در اختیارشان قرار دهد. زمانی که چندین موقعیت را به شکل همزمان مورد معامله قرار می دهید، نظارت صحیح بر نمودارهای فنی در نگاه اول بسیار سخت خواهد بود و تمرکز بیشتر از بین خواهد رفت.
  • اسکالپرها به صورت معمول از خلق و خوی یا شخصیت خاصی برخوردارند که بیانگر روش ریسکی معامله است. اسکالپینگ به تمرکز، مهارت‌ های تحلیلی و مقدار مناسبی از صبر احتیاج دارد که این امکان را در اختیار اسکالپرها قرار می دهد تا تصمیمات پخته تر و آگاهانه تری را در دستور کار خود قرار دهند.
  • توصیه می شود تنها جفت ارزهایی را مورد معامله قرار دهید که هم نقدینگی و هم حجم بالاترین سطح را دارند. معاملات اسکالپینگ سریع صورت می گیرد، بنابراین جفت ارزهای اصلی به نقدینگی احتیاج دارند تا تریدر  بتواند با سرعت بالا وارد بازار شود و به سرعت نیز معامله را ببندد و سود خود را به دست آورد.

بهترین جفت ارزها برای اسکالپ

دسته‌ بندی انواع جفت ارزهای سودآور در اسکالپینگ را در این بخش آورده ایم تا دید خوبی نسبت به بهترین جفت ارز برای اسکالپ پیدا کنید:

جفت ارزهای اصلی (MAJORS) : این گروه شامل جفت ارزهایی مثل EURUSD، GBPUSD، USDCHF و … می باشد که به وسیله ارزهای قوی ترین قدرت‌ های اقتصادی دنیا تشکیل می‌ شوند. هرچند جفت ارزهای JPY یعنی ین ژاپن نیز در این گروه قابل بررسی هستند، ولی بعضا رفتار متفاوتی از خود نشان می دهند. ویژگی اصلی جفت ارزهای اصلی، نقدشوندگی آن هاست. دومین ویژگی آن ها، واکنش نسبتا ضعیف به شوک‌ های بازار می باشد.


پیشنهاد مطالعه : بهترین جفت ارزها برای ترید


رویدادی که می‌ تواند موجب حرکت 100 پیپ در جفت AUDJPY شود، EURUSD را به صورت معمول 30 پیپ و بعضی مواقع کم تر جابجا می‌ کند. جفت‌ های اصلی تقریبا به وسیله همه بانک‌ ها و مؤسسات حائز اهمیت در سراسر دنیا مورد معامله قرار می گیرند. آن ها غول‌ های حجیم بازار ارز از لحاظ حجم مبادلات به حساب می آیند و به کندی حرکت می کنند. اسکالپرهایی که ترجیح می‌ دهند محدوده‌ ها را خرید و فروش کنند یا از حرکت‌ های آهسته و کوچک جفت ارز برای سود محافظه‌ کارانه بهره بگیرند، قادرند فعالیت های خود را بر روی جفت‌ های اصلی متمرکز نمایند.

جفت ارزهای حامل (CARRY PAIRS) : یکی دیگر از بهترین جفت ارزها برای اسکالپ، CARRY PAIRS می باشند. جفت ارزهای حامل نقد هستند، ولی بسیار فرارند. جفت‌ هایی مثل EURJPY یا USDJPY در سراسر دنیا خرید و فروش می‌ شوند و تجارت آن ها یک فعالیت پرهیجان می باشد ولی آن ها ماهیتی نوسانی دارند، چرا که بسیاری از بازیگران مالی از پول ژاپن برای استقراض و سرمایه‌ گذاری در دارایی‌ های گوناگون پرخطر استفاده می کنند. جفت‌ های حامل به صورت معمول برای درآمد حاصل از بهره، معامله می‌ شوند. هرچند امکان اسکالپینگ آن ها هم وجود دارد، ولی ایده خوبی به حساب نمی آید، چرا که در مواقعی اسپرد به اندازه ای سریع گسترش پیدا می کند که حتی یک دستور توقف ضرر نیز نمی‌ تواند حساب شما را از ضرر چشمگیر محافظت نماید.

گسترش ناگهانی اسپردها منحصر به جفت ارزهای حامل نیست، ولی این در حالی است که در جفت EURUSD به صورت معمول پس از انتشار لیست حقوق و دستمزد صنف غیرکشاورزی یا تصمیمات عمده نرخ بهره مشاهده خواهد شد، در جفت ارزهای حامل مرسوم تر و طولانی‌ تر است. لذا توصیه ما به افراد تازه کار این است که با جفت ارزهای حامل، معاملات اسکالپ را اجرا نکنند. ولی از طرف دیگر اسکالپرهای باتجربه توانایی این را خواهند داشت تا استراتژی‌ های خود را در این زمینه دنبال کنند تا از شکست‌ ها و دیگر حرکات تندشان بهره‌ برداری نمایند.

جفت ارزهای عجیب و غریب (EXOTIC CURRENCIES) : Exotic اصطلاحی می باشد که در بازار آزاد مورد استفاده قرار می گیرد، اما ما از این اصطلاح برای بحث درباره جفت ارزهای نسبتا کمیاب با نقدشوندگی کم تر و شهرت پایین‌ تر بهره می گیریم که به صورت معمول برای اسکالپینگ بهترین گزینه به حساب نمی آیند. این گروه شامل جفت‌ های بی‌ ثباتی مثل NOKUSD، روبل روسیه، جفت BRLUSD (با رئال برزیل) و تعدادی دیگر از جفت‌ ارزهای کم تر شناخته شده می باشد.

به علت شکاف‌ های غیرقابل پیش بینی که معمولا در این نوع جفت ارزها دیده می شود، توصیه ما بر این است که اسکالپرهای با تجربه این دسته را مورد معامله قرار دهند. ولی تریدرهای مبتدی که دانش قوی درباره استراتژی‌ های مدیریت پول دارند، امکان دارد آن ها را برای اسکالپینگ هم عالی به حساب آورند.

بهترین زمان برای اسکالپ در فارکس

در اسکالپینگ، دوره زمانی ترجیحی به استراتژی فنی مورد استفاده وابسته است. بعضی از اسکالپرها در زمان استفاده از این روش، بازارهای متلاطم و بدون جهت را مناسب تر می دانند و این در حالی است که بغضی دیگر بر این باورند که بازارهای کاملا جهت‌ دار، روان و بی‌ ثبات برای معامله شرایط بهتری دارند.


پیشنهاد مطالعه : اصطلاحات بازار فارکس به زبان ساده


این انتخاب بیشتر به ترجیحات شخصی وابسته است ولی این دو نوع بازار محیط های متفاوتی را در اختیارتان قرار می دهند که در آن استراتژی‌ های گوناگون سود بیشتری به همراه دارد. حال که با بهترین جفت ارزها برای اسکالپینگ آشنا شدید، قصد داریم تا بهترین بازه‌ های زمانی برای معاملات اسکالپ را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم؛

7 الی 8 صبح : این دوره زمانی به حساب می آید که بازارهای اروپایی معمولا شرایط متلاطمی دارند، چرا که تریدرها به منظور افتتاح بازار نیویورک در ساعت 8 صبح آماده می‌ شوند. به این خاطر که در این بازه زمانی انقضای گزینه‌ ها و اخبار منتشر شده وجود دارد و انتشارات آماری جلسه اروپا (که حدود ساعت 4 صبح منتشر می‌ شود) پیش از این جذب شده است، اکثر تریدرها ترجیح می‌ دهند پیش از ورود بازیکنان آمریکای شمالی به فارکس عقب بنشینند و در استراتژی‌ های خود تجدید نظر کنند. بازارهای لندن و فرانکفورت هر دو در این زمان باز می باشند، ولی نقدینگی کم می شود، چرا که میزهای معاملاتی سرعت را کاهش خواهند داد.

امکان دارد اسکالپرهایی که شرایط متلاطم را ترجیح می‌ دهند، محیطی عالی برای تمرین مهارت‌ های خود و اصلاح استعدادهای خود در این دوره بیابند. به این خاطر که تلاطم بازار زیاد است، استراتژی‌ هایی که هدف آن ها استفاده از نوسانات کوچک قیمت در هر دو طرف است را می توان به صورت موثر و پیوسته مورد استفاده قرار داد. با این وجود باید این نکته را در نظر داشته باشید که در برخی مواقع امکان دارد بعضی از رویدادهای اقتصادی پیش‌ بینی‌ شده بازار را آشفته کند و شرایط را بیش از آنچه به وسیله اسکالپر ارزیابی می‌ شود، تحت تاثیر قرار دهد.

8 الی 10 صبح : در این دوره، بازارهای نیویورک، لندن و فرانکفورت تماما بازند. تعدادی از اخبار مهم منتشر شده است و انقضای گزینه نیز رخ خواهد داد. بدین ترتیب، این دوره نقدشونده‌ ترین و بی‌ ثبات‌ ترین دوره روز معاملاتی است و برای استفاده، به استراتژی‌ های اسکالپینگ مناسب احتیاج خواهد داشت. در طی این دو ساعت، روندهای خرد افزایش پیدا می کنند و به عبارتی نوسانات جهتی سریع و تند امری معمولی است چرا که تعداد زیادی از رویدادهای بازار و انتشار اخبار به صورت مکرر شرایط فارکس را به هم می‌ زند.

برای استفاده موثر از این حرکات، اسکالپر می بایست از یک رویکرد فنی قابل اعتماد برخوردار باشد که می‌ تواند به منظور استفاده از شرایط در حال تغییر مداوم مورد استفاده قرار گیرد. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که اسکالپینگ مستلزم باز و بسته شدن سریع پوزیشن‌ هاست، ولی چناچه اجازه ندهیم سود در حرکت‌ های شدیدی که در این دوره با آن روبرو می شویم اجرا گردد، نوسانات سریعی که موجب ضرر کردن ما خواهند شد و بدین وسیله می توانیم تمام سودی که کسب کرده ایم را به باد دهیم.

لذا باید هوشیار باشیم؛ چنانچه در میانه یک روند قوی قرار بگیریم که به درستی پیش بینی کرده ایم، دلیلی برای اجتناب از استفاده کامل از آن وجود ندارد. چنانچه تصمیم به ایجاد موقعیت در این دوره داشته باشیم، امکان دارد توقف ضررها را رفته رفته به نقطه سر به سر معاملات خود برسانیم تا بعضی از آن ها، تا وقتی که می‌ توانند باقی بمانند. از آنجایی که استاپ ضرر حتی در صورت فعال شدن هم سود ایجاد می‌ کند، قادریم ادامه دهیم و این در حالی است که پوزیشن‌ های ایمن به کار خود ادامه می‌ دهند، اسکالپینگ خود را ادامه دهیم.

3 الی 7 بعد از ظهر : با توجه به ماهیت معامله با بهترین جفت ارز برای اسکالپ، این بازه زمانی را می‌ توان به دو مرحله مجزا از یک دیگر تبدیل کرد. بین ساعت ۳ الی ۵ بعد از ظهر، تعداد زیادی از بانک‌ ها در آمریکا هنوز باز هستند، ولی رفته رفته با پیشروی روز تعطیل می‌ شوند. بازه زمانی بین ۵ الی ۷ بعد از ظهر آرام‌ ترین بخش روز معاملات به حساب می آید. تقریبا همه بازارهای اصلی بسته هستند و این در حالی است که معاملات همچنان ادامه دارد، فعالیت به میزان چشمگیری کم شده است.


پیشنهاد مطالعه : فارکس یا بورس ایران؟


بخش اول بین ساعت ۳ الی ۵ بعدازظهر معمولا برای اسکالپرهایی مناسب است که به منظور دستیابی به سود بیشتر، نوسانات بازار را ترجیح می‌ دهند. از طرفی به این خاطر که تعداد زیادی از بانک‌ ها در آمریکا هنوز در این دوره باز هستند، نوسانات و ریسک تا حدودی بیشتر از دوره بعدی است. از طرفی بین ساعت ۵ الی ۷ بعد از ظهر، تقریبا همه بانک‌ های بزرگ در کشورهای توسعه پیدا کرده تعطیل هستند و شرایط کم تلاطم و ساکتی حاکم است.

بهترین روش برای اسکالپینگ در این شرایط، استفاده از معاملات کوچک و سریع و پرهیز از ایجاد پوزیشن است. به این خاطر که جهت‌ دهی در این شرایط متلاطمی بعید است، انباشت موقعیت‌ ها و دستکاری در دستورات برداشت سود یا توقف ضرر فایده زیادی نخواهد داشت. معاملات سریع و متعدد به شکل متوالی و بدون توجه به شرایط کلی بازار، رویکرد مطلوب تریدرها را در این دوره زمانی تشکیل خواهد داد.

سیگنال‌ های اسکالپینگ فارکس کدامند؟

در بازارهای بی‌ ثبات، سیگنال‌ های معاملاتی به وسیله نرم افزار یا اندیکاتورهای فنی برای تشخیص نقاط ورود و خروج برای یک معامله ایجاد می شوند. سیگنال‌ های اسکالپینگ فارکس به دلیل سرعت معامله معمولا از اهمیت خاصی برخوردارند. در بازار فارکس ارائه‌ دهندگان سیگنال بلندمدت و کوتاه‌ مدت، تعدادی پیپ را هدف قرار می‌ دهند تا به اسکالپرها کمک کنند فرصت‌ های بالقوه را وقتی که بازار به‌ صورت خاصی نوسانی است، یا به همان اندازه آرام است و نقدینگی کم تری وجود دارد، شناسایی نمایند.

سیگنال‌ های اسکالپینگ فارکس طبق رویدادهای اقتصادی، مثل مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، یا اندیکاتورهای فارکس برای شناسایی بهترین جفت ارزها برای اسکالپ، منتشر می‌ شوند. اسکالپرهای فارکس به صورت معمول بنا دارند بین ۵ الی ۱۰ پیپ از هر پوزیشن را اسکالپ نمایند و هدفشان این است که تا پایان روز، سود چشمگیری کسب کنند. در واقع می توان این طور گفت که اسکالپینگ فارکس حالتی از معاملات آربیتراژی می باشد.

بیشتر تریدرها از سیستم اسکالپینگ فارکس بهره می گیرند که آن ها را قادر می سازد تا در معرض نمودارها، پیپ‌ ها و شاخص‌ های فنی فارکس با دسترسی به زمان‌ های معاملات عمده شهرهای سرتاسر دنیا قرار بگیرند. تحلیلگران فنی به خصوص نمودارهای قیمت را مطالعه می‌ کنند تا به دنبال فرصت‌ ها در شلوغ‌ ترین زمان‌ های روز باشند و می بایست کاملا متمرکز باشند.

آیا استفاده از جفت ارزهای مناسب برای اسکالپ فارکس سودآور است؟

بازار فارکس با نوسان همراه است و به جای نشان دادن نوسانات کوچک قیمت، بعضی مواقع می تواند سقوط کرده و یا به صورت کلی تغییر جهت دهد. این موضوع مستلزم این است که اسکالپر فورا به این فکر کند که چگونه مطمئن باشد که موقعیت‌ هایش متحمل ضررهای زیادی نخواهد شد و معاملات بعدی هر ضرری را با سود بیشتر جبران خواهد کرد. از دیگر ریسک روش معاملاتی اسکالپینگ می‌ توان به ورود و خروج دیرهنگام از معامله اشاره داشت. نوسانات قیمت بین جفت ارزها مکرر است و چنانچه بازار بر خلاف موقعیت باز شما حرکت نماید، بستن معامله با سرعت کافی پیش از از دست دادن سرمایه، سخت تر خواهد شد.

در نظر گرفتن اهرم زیاد هم ریسک هایی به همراه خواهد داشت و این در حالی است که اسکالپرها در معاملات‌ خود موفقیت به دست آورند، مارجین فارکس منجر به افزایش سود خواهد شد. با این وجود چنانچه معاملات ضعیف انجام شوند و بازنده باشند، مارجین به افزایش ضرر منتهی خواهد شد. وجه تمایز یک اسکالپر با دیگر تریدرها در این است که آن ها بایستی بتوانند این قبیل تغییرات را سریعا تشخیص دهند و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان، پوزیشن‌ های خود را ببندند. در نظر داشته باشید که هر چقدر این موقعیت برای مدت زمان بیشتری حفظ شود، ریسک حرکت قیمت‌ ها به خارج از محدوده شرط بندی اسکالپر نیز به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.


پیشنهاد مطالعه : انتخاب بروکر مناسب برای فارکس


لذا بیشتر اسکالپرها به صورت معمول به اسپردهای ارزی محدودتر پایبندند و به منظور کمینه کردن ریسک، انتخاب‌ های جسورانه را در دستور کار خود قرار نمی دهند. به علت سطح تجربه، تمرکز و دانش لازم بازار فارکس، استراتژی اسکالپینگ برای تریدرهای تازه کار توصیه نمی شود. در این صورت احتمال شکست بیشتر از احتمال برد در پوزیشن‌ ها خواهد بود. به صورت معمول تریدرها با تجربه یا سازمانی از استراتژی‌ هایی مثل اسکالپینگ، آربیتراژ یا معاملات با فرکانس بالا برای انجام معاملات سریع بهره می گیرند.

سود استراتژی معاملاتی اسکالپ چقدر است؟

امکان دارد اسکالپ نوعی معامله سودآور باشد و استفاده از این استراتژی میزان سرمایه را در طول سشن معاملاتی دو برابر نماید. لذا تریدرهای اسکالپی به صورت معمول انتظار بازگشت ۵ الی ۱۰ پیپ در هر معامله را دارند. با این وجود سوددهی در یک بازه زمانی تضمین کننده یک نتیجه دائمی نخواهد بود. همچنین پیچیدگی معاملات و الزامات سطح بالا برای حرفه ای بودن تریدرها به صورت چشمگیری احتمال سازماندهی کار بر اساس تمام قوانین چنین سیستم های معاملاتی را کاهش خواهد داد.


خلاصه مطلب و کلام پایانی

استفاده از روش معاملاتی اسکالپ در ترید مسائل فنی گوناگونی در بر دارد که یکی از آن ها انتخاب جفت ارز معاملاتی مناسب می باشد. یافتن یک جفت ارز که حرکت های خوبی داشته باشد الزامی است و این بدین معنی است که می بایست در یک دوره کوتاه نوسانات بسیاری را تجربه کند، چرا که درآمد اسکالپر به اندازه نوسان وابسته می باشد. سه ویژگی اصلی برای انتخاب یک جفت ارز خوب وجود دارد که به شرح زیر می باشد؛

  • نوع اسپرد : اسپرد شناور بهینه تر خواهد بود، چرا که امکان بستن سریع معاملات در بازاری با نوسان کم تر را فراهم می سازد.
  • حداقل میزان اسپرد : حائز اهمیت ترین ویژگی جفت ارز مناسب اسکالپ حداقل میزان اسپرد می باشد. چنین معامله ای روی جفت ارزی با کم ترین اسپرد منجر سریع تر و بیشتر خواهد شد.
  • جفت ارزهای ناپایدار و پر نوسان : اسکالپ در بازارهایی که ماهیتی نوسانی دارند بیشتر جوابگو است. لذا هر چقدر نوسانات جفت ارز بیشتر باشد، شانس تریدر برای به دست آوردن بیشترین مقدار سود نیز به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.

جفت ارزهای اصلی به علت نقدشوندگی بالا و اسپرد کم، طرفداران بسیاری بین معامله گران دارند. اصطلاحا بازه حرکتی جفت ارز EUR/USD و GBP/USD به صورت میانگین ​​بین ۱۰-۲۰ پیپ می باشد که این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا حتی با حرکات ضعیف هم قادر به سودسازی از معاملات خود باشند.

معامله روی این جفت ارزها به خصوص برای آن دسته از اسکالپرهایی که از تحلیل حجم در معاملات بهره می گیرند، موثر خواهد بود. به این خاطر که اقدامات بازیگران برجسته بازار روی این جفت های بسیار نقدشونده قابل مشاهده است. با این وجود، جفت ارزهای اصلی بهترین جفت ارز برای اسکالپ تازه کارها به حساب نمی آیند. لذا بهترین جفت ارز برای اسکالپ به صورت خلاصه به شرح زیر می باشند؛

  • جفت های اصلی : EUR/USD ؛ GBP/USD ؛ USD/JPY
  • جفت های فرعی : EUR/AUD؛ GBP/JPY ؛ EUR/JPY
  • جفت های غیر معمول : USD/SEK ؛ USD/ZAR ؛ USD/TRY ؛ USD/MXN ؛ ZAR/JPY

همان طور که در ابتدای مقاله قول داده بودیم، در مورد نحوه انتخاب بهترین جفت ارز برای اسکالپ صحبت کردیم.

همچنین اگر دوست دارید سشن های معاملاتی در فارکس را بهتر بشناسید، همین الان این مطلب را مطالعه کنید.

از نظر شما بهترین جفت ارز برای اسکالپ کدام است؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *