اگر به عنوان معامله گر فارکس فعالیت می کنید، مطمئنا یادگیری تکنیک های معامله در فارکس می تواند به شما کمک بسزایی نماید. در واقع وقتی یاد بگیرید چطور از استراتژی های پولساز فارکس در راستای کسب بیشترین سود استفاده کنید، مطمئنا میتوانید موفقیت های زیادی در بازار بین المللی ارز به دست آورید؛ به همین خاطر در این مطلب تصمیم گرفتیم در مورد تکنیک های معامله در فارکس صحبت کنیم تا دقیق ترین استراتژی فارکس را به زبان ساده یاد بگیرید، پس بهترین تکنیک های معامله در فارکس را همین الان در این مطلب یاد بگیرید؛

تکنیک های معامله در فارکس

یکی از حائز اهمیت ترین جنبه‌ های ترید در فارکس، شناسایی استراتژی و تکنیک های مناسب برای معامله است. به صورت کلی استراتژی‌ های معاملاتی بسیاری به وسیله معامله گران ایجاد و استفاده شده است تا سود بیشتری را برای تریدر به همراه آورد، ولی با این وجود معامله گر می بایست استراتژی را برای خود اتخاذ کند که متناسب با سبک معاملاتی و همچنین شخصیت معامله گری وی باشد. این را در نظر داشته باشید که هیچ تکنیک و استراتژی وجود ندارد که برای تمامی معامله گران مناسب باشد.


پربازدیدترین : کپی تریدینگ در فارکس


از طرفی باید گفت که در این بازار موفق ترین تریدرها، کسانی هستند که وقت زیادی را وقف یادگیری تمام نکات مهم این بازار ها و یادگیری تکنیک های معامله در فارکس با استفاده صحیح و درست از استراتژی‌ های معاملاتی می‌ کنند، از این روی کسانی هستند که در این بازار توانسته اند معاملات سوددهی انجام دهند و درآمد بسیار بالایی از این بازار پرپتانسیل به دست آورند ولی افرادی هم بوده اند که کل سرمایه خود را در این بازار از دست داده اند! به منظور یادگیری اصول ترید در فارکس باید گفت که یادگیری آن به افراد کمک می ‌کند که به صورت متوالی الگو ها، روندها و همچنین شرایط را در بازارها مشاهده کنید و نهایتا خود استراتژی‌ ها شما را قادر می سازد تا نتایج احتمالی را پیش ‌بینی نمایید و بهترین پیش بینی را انجام دهید.

اصل اساسی استراتژی های فارکس

تقریبا همه استراتژی­ ها به دو دسته تقسیم بندی می­ شوند که به شرح زیر می باشند؛

دسته اول : وقتی ­که به عنوان یک تریدر به مانیتور خود نگاه می کنید و علائم نمودار را بررسی و تقسیر می­ کنید تا مفهمید آیا زمان خرید است یا فروش، در واقع منتظر فرصت­ مناسب برای انجام معاملات خود هستید.

دسته دوم : یک تریدر از الگوریتم خاصی (ربات معامله گر) بهره می گیرد یا آن را توسعه می­ دهد که به شکل اتوماتیک علائم معاملاتی مناسب را پیدا می­ کند و منتظر زمان اجرای آن ها بدون دخالت تریدر می­ شود. بدین شکل احساسات انسانی از روند کار به صورت کامل خارج می­ شوند. جالب است بدانید که تعداد زیادی از افراد مبتدی از استراتژی­ های اتوماتیک معامله در بازار فارکس استفاده می­ نمایند که به صورت کلی خیلی توصیه به انجام آن نداریم.

وقتی که تریدر منتظر زمان خرید (نقطه حمایت) یا زمان فروش (نقطه مقاومت) است، تشخیص نقطه مناسب برای خردی و فروش اولین چیزی است که شما به عنوان معامله گر بازار مالی باید آن را یاد بگیرید. بد نیست این را هم بدانید که به افرادی که در مناطق حمایت (خرید) معامله می­کنند، گاو نر (خریدار) می گویند، از همین روی به افرادی که در نقطه مقاومت (فروش) معامله می­ کنند، خرس (فروشنده) می گویند.

مولفه های یک استراتژی خوب در فارکس چیست؟

رویکردهای معاملاتی فارکسی بسیاری برای انتخاب وجود داد، ولی تمامی آن ها از همان اجزای اساسی تشکیل شده اند که تریدرها می بایست در نظر بگیرند. یک جفت از جفت ­های ارزی را انتخاب کنید. ترید همزمان چند جفت ارز امکان پذیر نیست. جالب است بدانید که 85 درصد معاملات فارکس در این 7 جفت ارز انجام می شود؛ EUR/USD, USD/JPY GBP/USD, AUD/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/CHF. نکات تکمیلی در این خصوص به شرح زیر می باشد:

 • مشخص کردن اندازه سفارش برای یک تریدر ریسک پذیر
 • مشخص کردن قوانین مربوط به نقطه ورود؛ یک تریدر می بایست یک موقعیت کوتاه ­مدت یا بلندمدت را تعیین کند.
 • مشخص کردن نقاطی برای خروج؛ وقتی را برای خروج جهت جلوگیری از ضرر تعیین نمایید.
 • انجام ترید در نقاط مقاومت یا حمایت
 • انتخاب معاملات دستی یا خودکار با کمک برنامه ­هایی مثل MT5 یا MT4 (متاتریدر4 یا 5)

بهترین تکنیک های معامله در فارکس

در این بخش از مقاله قصد داریم چند مورد از تکنیک های معامله در فارکس را به شما معرفی کنیم که قطعا برای ترید در بازار بین المللی ارز به کار شما خواهد آمد؛

1. موقعیت معامله؛ برای افرادی که قادر به صبر کردن هستند

چنانچه می خواهید برای انجام معاملات بلندمدت اقدام کنید، این مورد می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. آن دسته از تریدرهایی که طبق موقعیت معامله می­ کنند، در بازه­ های زمانی روزانه یا حتی هفتگی برای معامله اقدام می کنند، لذا علاقه­ مندان به این روش به صورت معمول به NFP (بررسی مشاغل) خرده فروشی، تولید ناخالص داخلی و به صورت کلی تحلیل بنیادی توجه بسیار زیادی دارند و تحلیل تکنیکال در زمان ورود به بازار، جهت تشخیص بهترین نقطه ورود استفاده می شود.

جنبه های مثبت : از جنبه های مثبت این استراتژی می توان به این اشاره کرد که این استراتژی وقت زیادی از شما نمی گیرد، به مراتب استرس کم تری به شما تحمیل می کند و امکان کسب سود 1 تا 5 درصدی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

جنبه های منفی : شما از تحلیل بنیادی استفاده می ­کنید که در واقع بدین منظور می بایست اخبار و رویدادها را همواره دنبال کنید. حد ضرر گسترده است، بنابراین به صندوق نقدینگی احتیاج خواهید داشت. شاید سود 1 تا 5 درصدی برای برخی از معامله گران سود دندان گیری نباشد!

2. چرخش معاملات؛ هنر، نگه­داری معاملات است

این روش میان ­مدتی، تریدرها را قادر می سازد تا سفارشات­ خود را برای هفته­ ها و روزها نگه دارند. مردم در بازه­ های زمانی 1 تا 4 ساعته معامله می­ کنند. تریدرهایی که مطابق با نوسانات معامله می ­کنند، بایستی حرکت یک واحد را بگیرند که نوسان نامیده می­ شود. تریدرهای نوسان بایستی مفاهیم مقاومت و حمایت، میانگین حرکت و الگوهای شمعدانی را یاد بگیرند.

جنبه های مثبت : داشتن شغل تمام ­وقت و همزمان با معاملات امکان ­پذیر است و از طرف دیگر، سود سالیانه به دست خواهید آورد.

جنبه های منفی : روندهای بزرگ نادیده گرفته خواهند شد و امکان خطر ریسک­ های شبانه وجود خواهد داشت.

3. نوسانات قیمت ­ها؛ در محدوده مقاومت و حمایت بازی کنید

شما انتخاب می­ کنید که یک جفت ارز را خریداری کنید و یا به فروش برسانید؛ با این حال تریدرهایی هستند که قادرند با بررسی رفتار گاوها و خرس ­ها برای معامله اقدام کنند. در این روش مطابق با نوسان یا حرکت­ های قیمت است که به آن معامله برهنه گفته می ­شود، چرا که بدون هیچ شاخصی انجام می شود.


پربازدیدترین : موفق ترین استراتژی فارکس برای همه


زمانی شما این روش را در دستور کار خود قرار می دهید، می بایست رفتار خرس ­ها و گاوها را مورد بررسی قرار دهید. لذا چنانچه بررسی های شما نشان می­ دهد که گاوها بازار را کنترل می ­کنند، شما برای خرید اقدام خواهید کرد و در مقابل، چنانچه خرس ­ها بازار را کنترل می­ کنند، شما در پوزیشن فروش قرار خواهید گرفت.

جنبه های مثبت : چنانچه احتیاج به یادگیری معامله بدون استفاده از اندیکاتورها و شاخص ­ها داشتید، معامله بر اساس نوسانات قیمت می تواند بهترین گزینه برای شما به حساب آید. یک روش خوب برای تریدرهایی که برای وقت خود ارزش زیادی قائل هستند. در نظر داشته باشید که این استراتژی به مراتب ساده تر از سایر استراتژی هایی است که تا به حال به شما معرفی کرده ایم.

جنبه های منفی : راهنمایی تخصصی برای شما الزامی خواهد بود؛ لذا دانش تخصصی برای موفقیت بسیار کارساز است.

4. روش انتقال؛ ترید در بازه زمانی کوتاه­ مدت انجام می شود

آن دسته از تریدرهایی که در بازه زمانی کوتاه با افزایش قیمت و تعیین حد ضرر، وارد فارکس می­ شوند و همواره در بازه زمانی بالا از بازار خارج می ­شوند، شامل این گروه از معامله گران می شوند.

جنبه های مثبت : احتمال سوددهی بالا، بین 1 تا 10 درصد احتمال ضرر کم تر است، چرا که بازه زمانی حضور در معامله بسیار کم در نظر گرفته می شود.

جنبه های منفی : تعداد کمی از تریدرها می توانند با استفاده از این روش به موفقیت های خوبی دست پیدا کنند. از طرف دیگر، یک تریدر می بایست با قوانین زیادی از تایم فریم ها آشنایی داشته باشد.

5. معاملات روزانه؛ زمانی که به پول فوری نیاز دارید

این روش کوتاه­ مدتی و بسیار سریع است. لذا معامله گران در بازه زمانی 5 تا 15 دقیقه برای انجام معامله اقدام خواهن کرد. اصلی ترین مشکل معاملات روز، نوسانات در یک روز است. لذا تریدرها می بایست در بی­ ثبا­ت­ ترین شرایط انتخاب خود را انجام دهند و کار خود را پیش ببرند. توجه داشته باشند که این استراتژی به تجزیه­ و تحلیل بنیادی و معاملات بلندمدت وابسته نیست، بنابراین تریدر تنها اتفاقات روزانه را دنبال می ­کند و برای کل معامله این روش را مورد استفاده قرار می دهد.

جنبه های مثبت : کسب درآمد در اکثر روزها ساده است. از طرفی ریسک­ های شبانه وجود ندارد، چرا که در طول روز معاملات خود را می ­بندید.

جنبه های منفی : استرس زیادی برای شما به همراه خواهد داشت، چرا که در طول روز مدام بازار را بررسی می کنید و چنانچه به هر دلیلی اشتباهی انجام دهید، ضرر بسیار سنگینی را متحمل خواهید شد.

کدامیک از استراتژی های فارکس برای ما مناسب است؟

امکان دارد بعد از مطالعه این مطلب گیج شوید که در ابتدای امر از کدامیک از این استراتژی ها استفاده کنیم؟ باید گفت که این موضوع کاملا به خودتان، شخصیت معامله گری شما و میزان ریسک پذیری شما وابسته است. لذا چنانچه از دو نفر بخواهید که به یک نمودار نگاه کنند، امکان دارد نظر کاملا متفاوتی از حرکت روند داشته باشند و پیش بینی متفاوتی از آینده قیمتی ارائه دهند! بنابراین تا وقتی که برای ورود به معامله اقدام نکرده اید، قادر نیستید تصمیم گیری کنید که کدامیک از این استراتژی ها می تواند برای شما بهترین گزینه ممکن به حساب آید. به زبان ساده، پیدا کردن استراتژی و سبک معاملاتی مناسب برای شما یک روزه قابل انجام نیست؛ چرا که سبک های گوناگون معاملات فارکس وجود دارد که می توانید در زمان معامله CFD و دیگر ابزارهای مالی آن ها را مورد استفاده قرار دهید.


پربازدیدترین : تحلیل تکنیکال در فارکس


لذا به منظور توسعه سیستم معاملاتی خود و درک کامل خطرات هر استراتژی معاملاتی فارکس، زمان و صبر دو چیزی است که شما احتیاج خواهید داشت. البته این در حالی است که معاملات نوسانی و معاملات موقعیتی برای سرمایه‌ گذاران روند بلندمدت که به عوامل بنیادی متکی هستند بهترین گزینه است، معاملات روزانه و اسکالپینگ گزینه خوبی برای آن دسته از معامله گرانی است که زمان بیشتری برای ترید در بازار فارکس در اختیار دارند و دوست دارند در فارکس بی‌ طرف باشند. اصلی ترین عامل در ایجاد استراتژی معاملاتی فارکس خود، استفاده از روش آزمون و خطا می باشد. جدا از این موضوع، تا وقتی که خود را در معرض آزمایش قرار ندهید، خودتان را از نزدیک و دقیق نخواهید شناخت.

چه زمانی باید استراتژی ­فارکس را جایگزین نمایید؟

بسیاری از افراد مبتدی این سوال را دارند که چه زمانی باید روش خود را تغییر دهند؟ چرا که بازار فارکس، بسیار بی­ ثبات است و روشی که چند ماه پیش کار می ­کرد، امکان دارد حالا دیگر کارایی سابق را نداشته باشد، به ویژه وقتی که نسبت برد و باختتان در آن متعادل نبوده و بد باشد. پیش از تغییر واقعی برنامه خود، نکات زیر را در نظر داشته باشید؛

 1. چنانچه شرایط بازار تغییر پیدا کند، روند جفت ارز انتخابی شما هر چند روز، ماه یا هفته تغییر پیدا خواهد کرد.
 2. به منظور دریافتن چگونگی انتخاب روش کارتان و به خصوص انتظارتان از ضررها، بایستی درک خود را از بازار افزایش دهید. لذا پیش از هر اقدامی، قوانین حاکم بر بازار را به خوبی بشناسید.
 3. به افراد تازه کار در بازار فارکس توصیه داریم که هر 3 الی 4 ماه روش خود را تغییر دهند، مگر اینکه به صورت پیوسته سود به دست آورند و استراتژی خوبی را از ابتدا اتخاذ کرده باشند.
 4. تا وقتی که بهترین روش و استراتژی معاملاتی را برای خود اتخاذ نکردید، سبد سرمایه­ گذاری­تان را متنوع کنید و روش های مختلف را آزمون و خطا کنید تا به بهترین نتایج دست یابید.

نکات ترید در فارکس برای مبتدیان

1) به تدریج شروع کنید : مثل وقتی که هر مهارت جدیدی را فرا می گیرید، وقتی که معاملات را شروع می کنید، می بایست از اصول اولیه آغاز نمایید و نقطه شروع خود را آنجا قرار دهید. در حقیقت نباید وسوسه شوید که به صورت مستقیم با معاملات بزرگ شروع کنید، لذا باید با اندازه‌ های پوزیشن کوچک شروع کنید و اهرم معاملاتی را نیز استفاده نکنید و مطمئن باشید که قدم به قدم به سمت حرفه ای شدن حرکت می کنید. از هر قدمی که بر می دارید به تدریج یاد بگیرید و تا وقتی که در انجام آن احساس راحتی نکنید، اندازه موقعیت خود را بیشتر نکنید. نکته مهم اینجاست که معامله در بازارهای مالی یک مسابقه نیست!

2) کارگزار مناسب را انتخاب کنید : فقط به نخستین کارگزار فارکسی که پیدا می کنید، اکتفا نکنید. وقتی را به تحقیق درباره کارگزاران مختلف اختصاص دهید، بررسی های آن ها را بخوانید و اطمینان حاصل کنید که مناسب برای خود و سبک معاملاتی خود انتخاب کرده اید. در اینجا چند معیار حائز اهمیت وجود دارد که می بایست در زمان انتخاب کارگزار در نظر بگیرید:

 • منابع آموزشی
 • اسپردهای رقابتی
 • خدمات مشتری عالی
 • امنیت صندوق مشتری
 • دسترسی به اهرم (لوریج) معاملاتی
 • یک پلت فرم معاملاتی خوب و قابل اعتماد
 • طیف گسترده ای از ابزارهای معاملاتی گوناگون

نکته مهم : در کنار مواردی که اشاره کردیم، بسیار مهم است که اطمینان یابید که کارگزاری که انتخاب می‌ کنید، از مجوز و تنظیم به وسیله یک مرجع بین‌ المللی شناخته شده برخوردار باشد، چرا که این موضوع می تواند بسیاری از موارد دیگر را خودش حل کند. نحوه انتخاب بروکر مناسب برای فارکس را همین الان اینجا یاد بگیرید.

3) یک استراتژی معاملاتی مناسب ایجاد کنید : پیش تر کارگزار مناسب را برای خود پیدا کردید و در ادامه باید طرح یا استراتژی معاملاتی برای خود تعیین کنید که به وسیله آن بتوانید در مسیر موفقیت قدم بردارید. تعداد زیادی از معامله گران فارکس به این خاطر که خیلی مشتاقند بلافاصله معامله را بدون تنظیم یک برنامه مشخص از پیش شروع کنند، ضررهای بسیاری می بینند. همانطور که کلیشه قدیمی می گوید؛ شکست در آماده شدن، آماده شدن برای شکست است و معامله در فارکس نیز از این قائله مستثنی نیست.

شما قادرید برنامه معاملاتی فارکس خود را به عنوان مجموعه ای از قوانین در نظر بگیرید که می بایست در زمان معامله و نحوه اجرای آن ها رعایت فرمایید. تعریف این قوانین از پیش و نوشتن آن ها شما را یاری می کند که در زمان شروع تجارت به آن ها پایبند باشید. این که از ورود به بازار فارکس و شروع معاملات چه انتظاری دارید و هدفتان چیست، سبک معاملاتی شما قرار است چگونه باشد، چقدر زمان صرف بررسی و خرید و فروش در بازار خواهید کرد یا این که چه میزان ریسک را می توانید متحمل شوید، از سری مواردی است که در این خصوص باید به آن ها توجه کنید و پاسخ منطقی برای آن ها پیدا کنید.


پربازدیدترین : آموزش فارکس از مبتدی تا پیشرفته


ایجاد یک برنامه معاملاتی می تواند شما را یاری کند که از معامله بیش از حد جلوگیری کنید که می تواند به عدم تمرکز و معاملات بی پروا منتهی شود. همانطور که برنامه معاملاتی خود را بهبود می بخشید، حداکثر تعداد معاملاتی را که در روز یا هفته انجام می دهید، برای خود تعیین نمایید.

4) خود را آموزش دهید : چنانچه وقت خود را به یادگیری درباره فارکس و نحوه معامله در آن اختصاص ندهید، نمی توانید این طور انتظار داشته باشید که به یک تریدر موفق تبدیل می شوید. لذا بایستی اطمینان حصال کنید که خود را به صورت کامل در مورد هنر ترید در فارکس آموزش داده اید!

مطالعه به زمان و تلاش احتیاج دارد، ولی معامله شما بدون شک سود خوبی به همراه خواهد داشت و یادگیری هرگز متوقف نخواهد شد. اهمیتی ندارد که چقدر به عنوان یک تریدر تجربه کسب کرده اید، چرا که همواره چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. لذا به خواندن اخبار، تجزیه و تحلیل روندهای بازار ادامه دهید و از این موضوع اطمینان داشته باشید که اصول اولیه را نیز از یاد نبرده باشید.

5) به اشتباه کردن عادت کنید : جالب است بدانید که حتی موفق‌ ترین تریدرها نیز اشتباه می کنند و بعضی مواقع پول خود را از دست می‌ دهند، لذا به عنوان یک تریدر تازه کار، بایستی قبول کنید که امکان اشتباه در این بازار وجود دارد، به ویژه در اوایل مسیر ترید در فارکس.

اشتباه کردن عواقب اجتناب ناپذیر یادگیری نحوه معامله در بازار است و هر چه زودتر این را بپذیرید، بهتر خواهد بود. چنانچه آخرین معامله شما با ضرر همراه شد، تلاش کنید خیلی وسواس به خرج ندهید و اجازه ندهید که روند تصمیم گیری شما در معامله بعدی را تحت تاثیر قرار دهد. در عوض، اشتباه خود را مورد بررسی قرار دهید و از آن درس بگیرید.

6) یک دفتر خاطرات تجاری داشته باشید : داشتن دفتر خاطرات معاملاتی یک روش عالی برای تریدرهای تازه کار و باتجربه است تا استراتژی های معاملاتی خود را بهبود بخشند و مهارت های خود را به عنوان یک تریدر  توسعه دهند. یک دفتر خاطرات معاملاتی خوب، جزئیات همه معاملات شما را بدون توجه به اینکه منجر به برد یا باخت شده است، ثبت می کند.

با اختصاص منظم زمان برای انجام معاملات تاریخی خود، می توانید ببینید چه کارهایی را درست انجام داده اید و مهمتر از آن، چه کارهایی را اشتباه انجام داده اید. توانایی بررسی دقیق موفقیت ها و شکست های خود شما را قادر می سازد تا به عنوان یک تریدر پیشرفت و رشد کنید.

7) مدیریت ریسک را جدی بگیرید : مدیریت ریسک بخش بسیار حائز اهمیتی برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای در بازار فارکس محسوب می شود. مدیریت ریسک همه چیز درباره شناسایی ریسک‌ هایی است که در معاملات فارکس پیش روی شما قرار دارد و اقداماتی را جهت محدود کردن رویارویی شما با این خطرات انجام دهید.


پربازدیدترین : مدیریت سرمایه در فارکس


دو نکته مهم که تریدرهای تازه کار فارکس می بایست در نظر بگیرند اینجاست که تنها قسمت کوچکی از سرمایه کلی خود را در یک ترید به خطر بیاندازند و همواره با توقف ضرر معامله نمایند. حد ضرر ابزاری است که شما را قادر می سازد تا به کارگزار خود دستور دهید تا وقتی که قیمت به یک سطح مشخصی رسید، معامله را به صورت اتوماتیک بسته شود. تریدرها با استفاده از یک توقف ضرر مناسب، قادرند خطر از دست دادن تمام پول خود را در یک معامله بد در صورت حرکت بازار بر خلاف آن ها کمینه کنند.

8) احساسات خود را کنترل کنید : جالب است بدانید که در زمان معامله، احساسات خود را تحت کنترل بگیرید، به خصوص سطوح استرس. بایستی اطمینان حاصل کنید که ذهن روشنی دارید و تصمیمات آگاهانه، منطقی و غیر احساسی می گیرید. در حقیقت با پیدا کردن دلیل استرس خود و حذف آن یا کاهش تاثیر آن بر خود، سطح استرس خود را کم کنید. البته صحبت کردن در مورد این این موضوع ساده تر از انجام آن است، به ویژه بعد از یک طلسم ضرر، ولی می تواند فرق بین یک تریدر تازه کار و یک تریدر حرفه ای محسوب شود.

نکته مهم : در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که در حال حاضر برای ورود به بازار فارکس و راه اندازی حساب کاربری در بروکرهای مطمئن و مشهور، نمی توان به عنوان کاربر ایرانی ثبت نام و احراز هویت کرد، چرا که ایران در لیست تحریم بیشتر کارگزاران خارجی قرار دارد؛ لذا اگر قصد فعالیت در بازار فارکس را دارید ولی برای ثبت نام و احراز هویت در بروکر مورد نظر خود احتیاج به کمک دارید، کارشناسان سامانه احراز در این خصوص خدماتی را ارائه کرده اند که می تواند به کار شما عزیزان آید. بنابراین اگر می خواهید بدانید احراز هویت بروکر فارکس چگونه است و اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید، این طریق لینک بالا این امر امکان پذیر است.


همان طور که در ابتدای مقاله قول داده بودیم، در این مطلب بهترین تکنیک های معامله در فارکس و نکات تکمیلی در این خصوص را به شما آموزش دادیم.

همچنین اگر دوست دارید بهترین بروکر فارکس از نظر اسپرد را بشناسید، همین الان این مقاله را مطالعه فرمایید.

از نظر شما بین تکنیک های معامله در فارکس کدام مورد است که اگر رعایت کنید، معاملات شما متحمل خواهد شد؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *